Klaipėdos autobusų stotis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Klaipėdos autobusų stotis
Senoji Klaipėdos autobusų stotis, nugriauta 2009 m. pradžioje

Klaipėdos autobusų stotis – viena naujausių ir moderniausių autobusų stočių Lietuvoje. Įsikūrusi Klaipėdoje, Butkų Juzės g. 9 (miesto centre), greta Klaipėdos geležinkelio stoties (Priestočio g.) ir skulptūrų parko.

Per dieną Klaipėdos autobusų stoties paslaugomis naudojasi 6000–8000 keleivių, o per metus apie 2 milijonai keleivių.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartinis Klaipėdos autobusų stoties pastatas yra jau trečias. Pirmoji autobusų stotis stovėjo toje pačioje vietoje, tačiau buvo dengta mediniu stogu, kuris vienos audros metu buvo nuplėštas vėjo. Antroji autobusų stotis buvo statoma 19871989 metais. Ši buvo suprojektuota per didelė ir nefunkcionali, todėl 2009 metų pradžioje ji buvo nugriauta ir pradėta statyti trečioji (šiandieninė) Klaipėdos autobusų stotis. Statybų darbai baigti ir Klaipėdos autobusų stotis oficialiai atidaryta 2009 m. rugpjūčio 28 dieną. Stotį sudaro dvi dalys: Klaipėdos autobusų stotis ir komercinės paskirties patalpos (maisto prekių parduotuvė, suvenyrai, spauda ir pan.). Dalį išlaidų dėl naujojo stoties pastato statybos finansavo komercinės dalies atstovai.

Susisiekimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Į Klaipėdos autobusų stotį galima atvykti naudojantis viešuoju Klaipėdos transportu:

Miesto autobusai:

  • Nr. 1 – iš Vakarų Laivų Gamyklos į autobusų stotį (VLG);
  • Nr. 8 – iš pietinių miesto rajonų į autobusų stotį.

Iš Klaipėdos autobusų stoties galimi tarptautiniai reisai į beveik visas Europos valstybes.

Populiariausi maršrutai Klaipėdos autobusų stotyje: KlaipėdaVilnius, KlaipėdaPalanga, KlaipėdaŠiauliai, KlaipėdaŠilutė, KlaipėdaKretinga, KlaipėdaRyga, KlaipėdaLiepoja, KlaipėdaKaliningradas, KlaipėdaTalinas.

Populiariausi maršrutai:

  • Autobusai vykstantys maršrutu KlaipėdaPalanga nepriklausomai nuo metų laiko dažni ir per dieną vyksta ne mažiau kaip 20 autobusų;
  • Autobusai vykstantys maršrutu KlaipėdaKaunasVilnius vyksta 16 kartų per dieną.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]