Michelin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Michelin
FormaVisuomeninė korporacija
PramonėPadangų gamyba, kelionių įranga
Įkurta1888 m.
Centrinė būstinėKlermont-Feran, Prancūzija
Tinklalapiswww.michelin.com

Michelin – didžiausia pasaulyje padangų gamintoja (2008 m. gruodis)[1]Prancūzijos. Kompanija taip pat gamina įvairius gaminius kelionėms – atlasus, žemėlapius ir kt.

Oficialiai kompanija vadinasi Manufacture Française des Pneumatiques Michelin (pranc. Michelin padangų gamintoja iš Prancūzijos). Michelin būstinė yra Klermont-Feran mieste, 424 km į pietus nuo sostinės Paryžiaus. Be Michelin kompanija gamina ir Goodrich bei Uniroyal padangas.

Pagal rinkos apimtį pasaulyje Michelin žengia pirma, už savęs palikdama Bridgestone, Goodyear, Continental ir Pirelli.[2]

Dalyvavimas Formulės 1 čempionate[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Michelin padanga ant Fernando Alonso Renault automobilio

Pirmą kartą į Formulę 1 Michelin atėjo 1977 m. Po 1984 m. sezono ji pasitraukė iš šio sporto laimėjusi du čempionų titulus su Brabham ir Ferrari.

2001 m. kompanija vėl tapo padangų tiekėja Formulėje 1. Pirmais metais ji savo produkciją tiekė Williams, Jaguar, Benetton, Prost ir Minardi. Kitais metais prie jų prisijungė ir Toyota bei McLaren. Tik sugrįžusi į Formulę 1 Michelin dažnai nesutardavo su FIA, tad po 2006 m. sezono ji pasitraukė iš šios sporto šakos. Iš viso Michelin padangas naudojanti ekipa nugalėjo keturiuose Formulės 1 pasaulio čempionatuose – 1979, 1984, 2006 ir 2007 m. Be šių laimėjimų Michelin yra pasiekusi 102 pergales.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]