Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kapitonas Amerika:
pirmasis keršytojas

PavadinimasCaptain America:
The First Avenger
Kilmės šalis JAV
RežisieriusJoe Johnston
Prodiuseris (-iai)Kevin Feige
Scenaristas (-ai)Christopher Markus
Stephen McFeely
KompozitoriusAlan Silvestri
VaidinaChris Evans
Tommy Lee Jones
Hugo Weaving
Hayley Atwell
Sebastian Stan
Dominic Cooper
Neal McDonough
Derek Luke
Stanley Tucci
Metai2011
ŽanrasNuotykių, veiksmo
Trukmė124 min.
Kalbaanglų
Biudžetas140 mln. JAV dol.
Pajamos370,6 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas (angl. Captain America: The First Avenger) – 2011 m. JAV superherojų filmas, pastatytas pagal „Marvel“ komiksų herojų Kapitoną Ameriką, prodiusuotas „Marvel Studios“ ir platintas „Paramount Pictures“. Tai penktasis Marvel Cinematic Universe (MCU) filmas. Filmą režisavo Džo Džonstonas, scenarijų parašė Kristoferis Markusas ir Styvenas MakFylis, suvaidino Chris Evans (Styvas Rodžersas / Kapitonas Amerika) kartu su Tomiu Ly Džounsu, Hugo Vyvingu, Heili Atvel, Sebastianu Stanu, Dominyku Kuperiu, Nylu MacDonohu, Dereku Luku ir Stenliu Tuči. Veiksmas vyksta daugiausia Antrojo pasaulinio karo metais, pasakojama istoriją apie Styvą Rodžersą, ligotą vaikiną iš Bruklino, kuris transformuojamas į super karį Kapitoną Ameriką ir privalo sustabdyti Raudonąją Kaukolę, kuris planuoja panaudoti artefaktą vadinamą „Teseraktu“ kaip energijos šaltinį užvaldyti pasauliui.

Filmas „Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas“ prasidėjo nuo 1997 m. sukurtos idėjos ir iš pradžių buvo paskirtas platinti kino studijai „Artisan Entertainment“. Vis dėlto, byla, kuri dėl autorinių teisių nesibaigė iki 2003 m. rugsėjo, sutrukdė šiam projektui. 2005 m. „Marvel Studios“ gavo paskolą iš Merilo Lynčo ir planavo finansuoti bei išleisti filmą kartu su „Paramount Pictures“. Režisieriai Džonas Favro ir Lujis Leterieris buvo susidomėję projekto režisavimu iki kol 2008 m. buvo kreiptasi į Džonstoną. Pagrindinių aktorių vaidmenys buvo paskirti tarp 2010 m. kovo ir birželio. Filmo „Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas“ prodiusavimas prasidėjo 2010 m. birželį, o filmavimas vyko Londone, Mančesteryje, Karvente ir Liverpulyje Jungtinėje Karalystėje bei Los Andžele, JAV. Redaguojant filmą jis buvo konvertuotas ir į 3D formatą.

Filmo „Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas“ premjera įvyko 2011 m. liepos 19 d. Holivude, o visoje šalyje filmas buvo išleistas 2011 m. liepos 22 d. Filmas buvo finansiškai sėkmingas, uždirbo 370 mln. JAV dol. bei sulaukė teigiamų atsiliepimų apie tinkamai pavaizduotą 1940-ųjų metų periodą ir Džonstono režisūrą. Visgi buvo nuomonių, jog filmas neturėjo jokios reikšmės ateinančiam Keršytojų filmui. Tęsinys pavadinimu „Kapitonas Amerika: žiemos karys“ buvo išleistas 2014 m. balandžio 4 d., o trečiasis filmas „Kapitonas Amerika: pilietinis karas“– 2016 m. gegužės 6 d.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – Vaidmuo

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]