Galaktikos sergėtojai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Galaktikos sergėtojai

PavadinimasGuardians of the Galaxy
Kilmės šalisJAV
RežisieriusJames Gunn
Prodiuseris (-iai)Kevin Feige
Scenaristas (-ai)James Gunn
Nicole Perlman
KompozitoriusTyler Bates
VaidinaChris Pratt
Zoe Saldana
Dave Bautista
Vin Diesel
Bradley Cooper
Lee Pace
Michael Rooker
Karen Gillan
Metai2014
ŽanrasMokslinė fantastika
Pagal knygąGuardians of the Galaxy
(autoriai Dan Abnett ir
Andy Lanning)
Trukmė122 minutės
Kalbaanglų
PlatintojasWalt Disney Studios
Motion Pictures
Premjera2014 m. liepos 21 d.
Premjera Lietuvoje2014 m. rugpjūčio 1 d.
Biudžetas195,9 mln. JAV dol.
Pajamos774,2 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Galaktikos sergėtojai (angl. Guardians of the Galaxy) – 2014 m. išleistas amerikiečių fantastinis filmas. Filmo siužetas sukasi aplink to paties pavadinimo superherojų komandą. Filmą išleido „Marvel Studios“ ir tai buvo dešimtasis filmas „Marvel“ filmų visatoje. Filmą režisavo James Gunn. Vos pasirodžius filmui, buvo paskelbta, jog jo tęsinys pasirodys 2017 m. gegužės 5 d.

Kompanija „Marvel“, amerikiečiams tiekianti vieną mėgstamiausių laisvalaikio pramogų – komiksus – vis aktyviau žengia ir į kino verslą. Po itin sėkmingų komiksų ekranizacijų apie Geležinį žmogų, Torą, Kapitoną Ameriką ir Keršytojus, atėjo eilė dar vienai herojų komandai – „Galaktikos sergėtojams“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Į amerikiečių lakūno Piterio Kvilo (aktorius Chris Pratt), skrajojančio Galaktikos platybėse, rankas, patenka paslaptinga relikvija. Netrukus paaiškėja, kad šį artefaktą medžioja ir nuožmus galaktikos piktadarys Ronanas. Nespėjęs nė apsidairyti, Piteris tampa vienu labiausiai medžiojamų žmonių visatoje. Supratęs, kad vienas nuo visos armijos medžiotojų nepabėgs, Piteris kreipiasi pagalbos į vieną keisčiausių visų laikų kompanijų: kalbantį meškėną, į medį panašų humanoidą, nuostabaus grožio negailestingą žudikę ir dar vieną kerštu gyvą veikėją.

Su jų pagalba Piteris turi užtikrinti, kad artefaktas nepaklius į blogas rankas, nes, kaip netrukus paaiškėja, nuo to priklauso visos Visatos likimas.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – filmo veikėjas

Garso takelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filme groja populiarios aštunto dešimtmečio dainos, kurias klauso pagrindinis filmo veikėjas Piteris Kvilas. Dainos vėliau buvo surinktos ir išleistos kaip albumas. Jis debiutavo pirmoje „Billboard 200“ topo vietoje ir JAV jau tapo platininiu.