FIAT

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Fiat Automobiles S.p.A.
FormaVisuomeninė kompanija
PramonėAutomobilių, finansų, metalurgija
Įkurta1899 m. liepos 11 d.
Centrinė būstinėTurinas, Italija
Svarbiausi darbuotojaiJohn Elkann (prezidentas)
ProdukcijaAutomobiliai, komercinės paskirties trasnportas, agrokultūros transportas, karinės paskirties transportas, La Stampa laikraštis.
Savininkas (-ai)Stellantis
Tinklalapishttps://www.fiat.com/

FIAT (Fiat Automobiles S.p.A.) – Italijos automobilių, variklių gamintojas, finansinė ir pramoninė grupė, įsikūrusi Turine, Italijoje. Įmonė įkurta 1899 m. grupės investuotojų, o įmonės pavadinimas reiškia „Italijos automobilių gamintojas Turine“ (itališkai Fabbrica Italiana Automobili Torino). Taip pat išvertus iš lotynų kalbos FIAT reiškia „tebūnie“. Fiat grupė taip pat gamina tankus ir karinius lėktuvus.

Fiat yra įsteigusi daug savo gamyklų įvairiose šalyse visame pasaulyje. Didžiausia iš jų yra Brazilijoje. Taip pat gamyklų yra ir Argentinoje ir Lenkijoje.

Fiat grupė yra didžiausia kompanija Italijoje. Visame pasaulyje ji turi įsteigusi savo filialus 61-oje šalyje, kuriuose dirba apie 223.000 žmonių, iš kurių 111.000 dirba už Italijos ribų. Fiat grupės pagrindinė veikla yra automobilių gamyba. Tačiau be to ji dar užsiima ir kitomis veiklomis – komercinių automobilių, sunkvežimių, motociklų, aviacijos transporto gamyba, automobilių komponentų gamyba, metalurgijos kompanijos Teksid valdymu.

2019 m. Fiat susijungė su prancūzų kompanija PSA Peugeot Citroën, o 2020 m. tapo Stellantis koncerno dalimi.[1]

Fiat grupę sudaro šie automobilių gamintojai: Fiat, Ferrari (veikia savarankiškai), Iveco, Maserati, Alfa Romeo, Lancia ir Abarth.

Fiat automobiliai labai populiarūs visame pasaulyje ir yra laimėję nemažai apdovanojimų, tame tarpe už vieną mažiausių CO2 išmetimo lygį.[2] Automobiliai, laimėję Europos metų automobilio apdovanojimą:

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Commons-logo.svg