Fiat Panda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Fiat Panda
Fiat panda 1 v sst.jpg
Bendra informacija
GamintojasFIAT
Metai1980 –
SurenkamasPomiljano d'Arkas, Italija
Chronologija
Prieš taiFiat 126
Po toFiat Seicento
Kėbulas ir važiuoklė
Klasėmiesto automobilis
Variklis ir transmisija
Išmatavimai
Kita informacija

Fiat Panda – itališkas automobilis, priklausantis miesto automobilių klasei. Pradėtas gaminti 1980 m. Antros kartos modeliai pradėti gaminti 2003 m., o trečiosios kartos – 2011 m.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis Panda modelis pristatytas 1980 m. vadintas Tipo 141. Jis buvo kuriamas kaip pigus, paprastas naudojimui, pozicionuojamas tarp Fiat 126 ir Fiat 127 modelių. Pagrindiniai modelio konkurentai buvo Citroën 2CV ir Renault 4. Modelio dizaineris Giorgetto Giugiaro šį automobilį prilygino džinsų porai dėl praktiškumo ir paprastumo.[1]

Antrosios kartos Panda, Model 169, pristatytas 2003 m. Šis modelis beveik neturėjo jokių sąsajų su originaliu Panda. Jis gamintas išskirtinai tik Lenkijos Tychos mieste. Naujasis Panda iš miesto automobilio tapo panašesnis į sumažintą vienatūrio ir padidinto pravažumo versiją. 2004 m. buvo išrinktas Europos metų automobiliu.

2012 m. gruodį buvo pagamintas paskutinis antros kartos Panda modelis. Iš viso jų pagaminta 2 168 491.[2]

2011 m. Frankfurto automobilių parodoje Fiat pristatė trečiosios kartos modelį. Šis modelis gaminamas ne Lenkijoje, o pačioje Italijoje. Tai buvo susitarimo tarp Italijos premjero Mario Monti ir Fiat vadovybės dėl vietinių gamyklų neuždarymo dalis.[3] Naujos kartos modelis tapo tokių automobilių kaip Lancia Ypsilon, Fiat 500, Fiat Uno ir Ford Ka konkurentu.

2012 m. Paryžiaus automobilių parodoje Fiat pristatė visų keturių varomų ratų Panda versiją.[4]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg