Pereiti prie turinio

Botsvanos transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Botsvanos žemėlapis
Įvažiavimas į Kanję

Menkai apgyvendintoje, sausringoje Botsvanoje yra nutiesta "vidinio rato" automagistralė, kuri jungia visus stambesnius miestus ir rajonų centrus, taip pat yra Transkalahario automagistralė, kuri jungia šalį su Volfiš Bėjumi Namibijoje.

Geležinkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2002 m. duomenimis Botsvanoje yra 888 km geležinkelio linijų tinklų, jungiančių jos miestus ir kaimynines šalis.

Botsvana turi geležinkelius į Zimbabvę ir Pietų Afrikos Respubliką. Nėra geležinkelių jungties su Namibija, tačiau į šią šalį galima patekti per Pietų Afrikos Respubliką.

Miestai aptarnaujami geležinkeliu[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Greitkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Botsvana turi 10 217 km kelių, iš kurių 5620 km yra asfaltuoti. Nuo 1996 m. vyko reikšmingas negrįstų kelių dalies sumažinimas. Nuo 1996 iki 1999 m. negrįstų kelių sumažėjo nuo 14139 km iki 4597 km.

Tradiciškai Botsvanos Įspėjamasis ženklas įspėjamieji kelio ženklai turi mėlyną foną, o ne baltą ar oranžinį kaip įprasta kitose šalyse. XXI a. antrojo dešimtmečio pradžioje buvo paskelbta, kad palaipsniui bus atsisakoma tradicinių ženklų ir jie keičiami tipiškais kitoms šalims, kad jie būtų suvienodinti su Pietų Afrikos vystymosi klausimų bendrijos šalimis.

Oro uostai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasak 2002 m. informacijos Botsvanoje yra 86 oro uostai. Iš jų 10 turi grįstus takelius. 2 pakilimo takai yra 2438 m ilgio, 7 – 1524 m ir vieno oro uosto 914 m. Kiti oro uostų takai yra negrįsti ir trumpesni.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]