Augustavo Rospudas (ežeras)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Augustavo Rospudas
Rospuda Augustowska 01.JPG
Vieta Lenkija
Plotas 1,04 km²
Kranto linijos ilgis 6,4 km
Kilmė Ledyninė
Vidutinis gylis 5,1 m
Didžiausias gylis 10,5 m
Įteka Rospuda
Commons-logo.svg Vikiteka Augustavo Rospudas

Augustavo Rospudo ežeras (lenk. Jezioro Rospuda Augustowska) – ežeras Augustavo lygumoje, šiaurės rytų Lenkijoje, Palenkės vaivadijoje, Augustavo apskrityje ir Augustavo valsčiuje. Kartais ežeras įvardijamas kaip Mėtos ežero dalis.

Ežeras yra 122 m aukštyje virš jūros lygio. Krantai aukšti, beveik visa ežero pakrantė apaugusi miškais. Šiaurinėje ežero dalyje įteka Rospudos upė. Giliausia vieta (10,5 m) yra ežero viduryje. Ežero salų plotas yra 2 ha, o jų kranto linija - 200 m.

Ežere gyvena šios žuvų rūšys: europinė lydeka, ešerys, ungurys, šamas, kuoja, karšis, europinis šapalas ir paprastoji meknė. Manoma, kad ežero pavadinimas kilęs nuo jotvingių kalbos žodžių junginio Dau ir Spuda, kas reikštų Daug spausti. Anksčiau ežeras iki XIX a. taip ir vadinosi Dauspuda (Dowspuda). Šiuo metu išlikęs tik kaimo pavadinimas Dauspuda.

Turizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prie ežero yra nemažai stovyklaviečių, garsiausia Nuogalė Sofija (Goła Zośka). Ežeru plaukioja Augustavo laivų transporto kompanijos (Żegluga Augustowska) laivai[1], vykdomi reisai iš Augustavo gondolomis[2] ir katamaranais[3].

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Koordinatės: 53°52′32″ š. pl. 22°58′56″ r. ilg. / 53.87556°š. pl. 22.98222°r. ilg. / 53.87556; 22.98222