Pereiti prie turinio

Vasilijus Griazevas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Vasilijus Griazevas (rus. Васи́лий Петро́вич Гря́зев; g. 1928 m. kovo 4 d. – 2008 m. spalio 1 d.) – tarybinis automatinių šaulių ir artilerijos ginklų konstruktorius.

1945 m. įstojo į Tulos mechanikos instituto Mašinų gamybos fakultetą, kurį baigė 1951 m. Paskirtas į 61-ąjį mokslinio tyrimo institutą (rus. НИИ-61) Podolske (Rusija, Maskvos sritis), kur dirbo techniku, vyresn. inžinieriumi, skyriaus viršininko pavaduotoju, vyriausiuoju konstruktoriumi.

1966 m. perkeltas į Prietaisų gamybos konstravimo biurą viršininko pavaduotoju ir vyriausiuoju konstruktoriumi.

Pats kūrė ir vadovavo kuriant daug greitašaudžių automatinių GŠ patrankų modelių, skirtų aviacijai, laivų ir antžeminėms priešlėktuvinėms sistemoms, BMP-3 pabūklą 2А72, daug šaulių ginklų (pvz., pistoletas GŠ-18). Šiuo metu Rusijos ginkluotosios pajėgos naudoja vien tik V. Griazevo konstrukcijos mažakalibres automatines patrankas.

V. Griazevas buvo Tulos valstybinio universiteto Automatinių mašinų skaičiavimų ir projektavimo katedros vedėjas, profesorius. Parašęs virš 50 darbų automatinės šaulių ir artilerijos ginkluotės projektavimo ir tyrimų, ginkluotės efektyvumo, patvarumo, veiksnumo didinimo klausimais, 240 išradimų autorius. Tikrasis Rusijos Inžinerijos akademijos ir Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]