GŠ-18

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
GŠ-18
GSh-18 18.jpg
Tipas savitaisis pistoletas
Variantai
Konstruktorius V. Griazevas, A. Šipunovas
Šalis Rusija
Sukurtas 1998, KBP
Gamintas
Naudotas
Naudotojai
Kalibras, mm
Šovinys, mm 9x19mm Parabellum ar 9 mm PBP
Šaudymo sparta, n/min.
Svoris, kg 490 (be dėtuvės)
Ilgis, mm 184
Vamzdžio ilgis, mm 103
Pradinis greitis, m/s 535–570
Taikymo tolis, m
Maks. šūvio nuotolis, m
Mechanizmas
Dėtuvė 18

GŠ-18 – rusiškas 9 mm kalibro savitaisis karinis pistoletas, sukonstruotas V. Griazevo ir A. Šipunovo. Raidės G ir Š reiškia konstruktorių pavardes, o skaičius 18 – šovinių talpą.

Pistoletas GŠ-18 taip suprojektuotas, kad pramuštų neperšaunamas liemenes. Pistoletas naudoja specialų šovinį 9 mm PBP. Šovinio kulka su kietinto plieno šerdimi sveria 4,2 g, jos pradinis greitis yra 600 m/s. Iš 20 m atstumo kulka pramuša 8 mm minkšto plieno plokštę arba III klasės neperšaunamą liemenę.
Pistoletui tinka tiek specialūs 9 mm PBP, tiek klasikiniai 9x19 mm Parabellum šoviniai.

Prototipas buvo sukonstruotas 1996 m., galutinis variantas – 1998 m. Oficialius karinius bandymus sėkmingai praėjo 2000 m. Spėjama, kad nedideles šių pistoletų partijas nupirko kai kurie Rusijos Vidaus reikalų ministerijos daliniai. Buvo manoma, kad priėmus į ginkluotę PJa pistoletą ir pasirodžius dar galingesniam pistoletui „Giurza“, kuris išpopuliarėjo Rusijos specialios paskirties daliniuose, pistoletas GŠ-18 liks užmirštas, tačiau 2003 m. jis buvo priimtas į Rusijos kariuomenės ginkluotę.

Pistoleto dėtuvė dvieilė, jos viršuje šoviniai nepersirikiuoja į vieną eilę, kas didina dėtuvės patikimumą. Prie pistoleto galima pritaisyti lazerinį taikiklį.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg