Pereiti prie turinio

Michailas Margolinas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Michailas Vladimirovičius Margolinas
rus. Михаил Владимирович Марголин
Gimė 1906 m. vasario 11 d.
Kijevas (Ukraina)
Mirė 1975 m. vasario 6 d. (68 metai)
Tautybė rusas
Veikla tarybinis rusų šaunamųjų ginklų konstruktorius.
Žinomas (-a) už puikius sportinius ginklus
Žymūs apdovanojimai

Michailas Margolinas (rus. Михаил Владимирович Марголин; g. 1906 m. sausio 25 d. (vasario 11 d.) – m. 1975 m.) – tarybinis sportinių šaunamųjų ginklų konstruktorius.

Michailas Margolinas gimė 1906 m. Kijeve. Netrukus Margolinų šeima persikraustė į Maskvą, o 1919 m. – į Kaukazo Juodosios jūros pakrantę.

Būdamas 15 m. Margolinas tapo ČON štabo Chostoje komendantu. Vėliau buvo paskirtas vadovauti būriui. 1924 m. balandį, būdamas 18 m., Margolinas buvo sužeistas į galvą, dėl ko apako. Po ligoninės buvo nusiųstas į Kijevą, į invalidų miestelį, o vėliau – į aklų masažistų kursus Charkove.

1926 m. Margolinas atvyko į aktyvistų kursus Maskvoje, ėmė dirbti mokomojo karinio kabineto prie komjaunimo rajono komiteto viršininku. Vėliau tapo Osoaviachimo šaunamųjų ginklų instruktoriumi, aktyviai propagavo karines technines sporto šakas.

Mechanizmų konstrukcijas Margolinas studijavo apčiuopomis. Domėjosi inžinerine kūryba, sukūrė originalų sportinio mažakalibrio savitaisio šautuvo pavyzdį, kurį aukštai įvertino specialistai. Bendraudamas su braižytojais ir darbininkais naudojo modelius ir maketus iš plastilino, vaško, medienos, metalo ir plastiko.

Nuo 1933 m. dirbo Osoaviachimo Centrinėse eksperimentinėse dirbtuvėse, kūrė automatinius ginklus. Sukūrė kelias mažakalibres sistemas: savitaisį ir vienšūvį treniruočių pistoletus, mokomąjį mažakalibrį Degtiariovo kulkosvaidžio variantą, tiro karabiną.

Nuo 1938 m. vadovavo vienam iš konstruktorių biurų Tuloje, pagal armijos specifikaciją sukūrė 9 mm savitaisį pistoletą TKB-205.[1] Pistoletas buvo bandomas DVRA Vyriausiosios artilerijos valdybos Centriniame šaulių ginklų ir minosvaidžių mokslinio tyrimo poligone 1940 m. Po bandymų buvo rekomenduota pistoletą tobulinti toliau, bet prasidėjus Antrajam pasauliniam karui projektas buvo nutrauktas.

Karo metu Margolinas dirbo užnugaryje, ūkinėse pareigose. Maskvos priešlėktuvinės gynybos sistemoje buvo objekto viršininkas.

Margolino pistoletas, versija Baikal

1943 m. Margolinas buvo perkeltas į bandomąjį konstruktorių biurą prie Vyriausiosios artilerijos valdybos Arsenalo, kur jis kūrė naujus automatinius ginklus. Vienas žinomiausių jo sukurtų ginklų buvo sportinis Margolino pistoletas MC (rus. МЦ), kurį 20 metų naudojo tarptautinėse šaudymo varžybose, o kaip mokomasis naudojamas iki šiol.

6-tą dešimtmetį Margolinas dirbo Valstybiniame istorijos muziejuje ir Milicijos mokslinio tyrimo institute ginklų konsultantu.

1955 m. ėmė vadovauti konstruktorių biurui prie DOSAAF šaulių mokslinio tyrimo stoties, kur dirbdamas sukūrė ir paleido į serijinę gamybą mokomąjį sportinį vienšūvį pistoletą „Zaria“ ir pneumatinį pistoletą MG-60 (rus. МГ-60).

Michailas Margolinas mirė 1975 m.