Pereiti prie turinio

Vikipedija:Taisyklės dėl vandalizmo

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio VP:VANDAL)
Trumpinys:
VP:VANDAL
   Čia aprašytos Vikipedijos taisyklės, galiojančios visiems Vikipedijos dalyviams.
Taisyklės gali būti keičiamos tik nustatyta tvarka.

Vikipedija - enciklopedijos kūrimo projektas. Jį kuriant, papildant ir taisant, taikoma griežta informacijos atranka. Prieš publikuojant informaciją, svarbu gerai įsigilinti, Kas nėra Vikipedija.

Neenciklopedinio turinio informacija Vikipedijoje neskelbiama.

Todėl reikia gerai susipažinti su esmine informacija apie Vikipedijos kūrimą.

Sąmoningi pažeidimai

[redaguoti vikitekstą]
  • Reklamą ir neenciklopedinę informaciją tyčia publikuojantys asmenys blokuojami be perspėjimo.
  • Beviltiški ir beprasmiški straipsniai trinami. Jų autoriai turi pagrįsti argumentais medžiagos skelbimo būtinumą (esant abejonių dėl informacijos enciklopediškumo).
  • Tyčinis, besikartojantis beviltiškų ir beprasmiškų straipsnių rašymas traktuojamas kaip Vikipedijos taisyklių pažeidimas.
  • Vikipedija kuriama lietuvių kalba, todėl tekstų kėlimas tik kitomis kalbomis be argumentacijos traktuojamas kaip pažeidimas. Jei reikia remtis tekstais kitomis kalbomis - naudojamos nuorodos.

Pagrindinis straipsnis - Vandalizmas

Vandalizmas - Vikipedijos papildymas, keitimas ar turinio trynimas siekiant sąmoningai pabloginti enciklopedijos kokybę.

  • Visose Vikipedijose įprastą vandalizmo apibrėžimą aiškiai atitinkančius keitimus turi teisę atmesti kiekvienas Vikipedijos bendruomenės narys.
  • Atmetus keitimą, vandalą rekomenduojama perspėti tiesiogiai aptarimo puslapyje arba įdedant standartinius šablonus su įspėjimo tekstais.
  • Vandalai (jų IP adresai) blokuojami. Trūkstant laiko, aiškūs vandalai gali būti blokuojami ir be įspėjimo.
  • Prireikus susisiekiama su pažeidėjo serverio ir tinklo administracija. Informuojama apie pažeidimus. Sprendžiama, kaip užkirsti kelią vėlesniems pažeidimams iš atitinkamo IP.