Draudimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
210 pridėta baitų ,  prieš 11 metų
nėra keitimo aprašymo
 
== Draudimo Šakos ==
Pagal [[Lietuvos respublika|Lietuvos respublikos]] draudimo įstatymą draudimas skirstomas į draudimo šakas bei draudimo grupes. Draudimo šakos yra [[gyvybės draudimas|gyvybės]] ir [[ne gyvybės draudimas]]. Savo ruoštu, gyvybės ir negyvybės draudimo šakoms priskiriamos įvairios draudimo grupės.
 
=== Ne gyvybės draudimo šaka ===
Ne gyvybės draudimo šakai priskiriamos šios pagrindinės draudimo grupės:
* [[sveikatos draudimas]] apima draudimą nuo nelaimingų atsitikimų bei draudimą dėl ligos atvejo;
* [[transporto priemonių draudimas]], [[krovinių draudimas|vežamų krovinių draudimas]];
* [[turto draudimas]] nuo gaisro ar gamtinių jėgų, kitų rizikų;;
* su transporto priemonių valdymu susijusios civilinės atsakomybės draudimas;
* bendrosios [[civilinės atsakomybės draudimas]];
* [[kredito draudimas]], laidavimo draudimas bei kai kurios kitos
Bendrai galima sakyti, kad ne gyvybės draudimo sutartys apima turto draudimo, civilinės atsakomybės draudimo bei sveikatos draudimo sutartis.
 
# draudimo sutartyje numatytą papildantį draudimą dėl žalos asmeniui, kuris taip pat apima apdraustojo darbingumo netekimą, draudimą mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju, draudimą invalidumo dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos atveju. Šiame papunktyje numatytos draudimo rūšys draudimo sutartyje gali būti numatytos tik kaip papildančios pagrindinę draudimo riziką.
* [[vestuvės|Sutuoktuvių]] ir [[gimimas|gimimų]] draudimo grupė apima gyvybės draudimo rūšis, kai draudimo išmoka mokama sutuoktuvių ar vaiko gimimo atvejais.
* Gyvybės draudimo, susijusio su investiciniais fondais (kai investavimo rizika tenka draudėjui; toliau - ([[investicinis gyvybės draudimas]]) grupė apima gyvybės draudimo rūšis, kai draudimo sutarties galiojimo metu sukauptų lėšų [[investavimas|investavimo]] rizika ar jos dalis tenka draudėjui, o šių lėšų kaupimas susijęs su [[investicinis fondas|investicinių fondų]] ar tam tikro indekso vertės pasikeitimu, išskyrus 4 punkte numatytą draudimo grupę.
* Tontinų draudimo grupė apima gyvybės draudimo rūšis, kai steigiama narių draugija, siekianti bendrai kapitalizuoti narių įnašus ir vėliau paskirstyti tokiu būdu sukauptą [[turtas|turtą]] išgyvenusiems nariams ar mirusių narių naudos gavėjams, t. y. sukauptas kapitalas atitenka nariui (nariams), išgyvenusiam iki nustatyto termino ar įvykio arba tiesiog ilgiausiai išgyvenusiam (kitus pergyvenusiam) nariui ar jų grupei.
* Pensijų kaupimo veiklos draudimo grupė apima valstybinio [[socialinis draudimas|socialinio draudimo]] įmokos dalies kaupimą, numatytą Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatyme ir kituose teisės aktuose, t. y. vadinamoji Pensijų sistemos reformos II pakopa.
 
== Draudimo sutartčių rūšys ==
 
== Draudimo rinka ==
Draudimo rinka - tai [[finansų rinka|finansų rinkoje]] veikiantis mainų mechanizmas, suvedantis draudimo paslaugų pardavėjus ir pirkėjus, taip suformuojant draudimo paslaugų pasiųląpasiūlą ir paklausą, kurią reguliuoja ypatinga piniginių santykių forma "draudimo įmoka - draudimo išmoka" ir kuri leidžia šioms abejoms šios rinkos dalyvių pusėms realizuoti savo tikslus bei kartu garantuoti šalies ekonominės ir socialinės raidos tiklsingumą bei efektyvumą.
 
== Draudimo rūšys ==
7 007

pakeitimai

Naršymo meniu