Pereiti prie turinio

Sonny Barger

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
Ralfas Hubertas Bargeris Jaunesnysis
Ralfas Bargeris savo 60-mečio minėjime, Paryžiuje, 2019 m.
Gimimo vardas Ralfas Hubertas Bargeris Jaunesnysis
Visas vardas Ralfas Hubertas „Sonis“ Bargeris Jaunesnysis[1]
Gimė 1938 m. spalio 8 d.
Modestas, Kalifornija
Mirė 2022 m. birželio 29 d. (83 metai)
Livermoras, Kalifornija, Jungtinės Amerikos Valstijos JAV
Sutuoktinis (-ė) Sharon Gruhlke (1969 - 1997),
Beth Noel (1998 - 2003),
Zorana ( 2005 - 2022)
Vadovavo „Hells Angels“, Oklando padaliniui
Pareigos Prezidentas
Patarėjas
Žinomas (-a) už „Hells Angels“ Oklando padalinio įkūrimą, knygas bei filmus apie baikerių kultūrą

Ralfas Hubertas „Sonis“ Bargeris jaunesnysis (angl. Ralph Hubert „Sonny“ Barger Jr, g. 1938 m. spalio 8 d. – 2022 m. birželio 29 d.) - įstatymų nesilaikančių (angl. Outlaws) baikerių klubo narys, knygų autorius bei aktorius. Parašė penkias knygas, vaidino kino serialuose, ilgo metro filmuose, dirbo televizijoje. Buvo vienas iš baikerių klubo „Pragaro Angelai“ (angl. Hell’s Angels) padalinio Oklande, Kalifornijoje įkūrėjų.[2]

Ankstyvieji gyvenimo metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

R. H. Bargeris jaunesnysis gimė 1938 m. spalio 8 d. Modesto mieste, Kalifornijoje, Kathrynos Carmella ir Ralpho Huberto Bargerio šeimoje. Motinos šaknys buvo itališkos kilmės,[3][4] o tėvo protėviai - iš Vokietijos, bei Nyderlandų. R. H. Bargeriui sulaukus keturių mėnesių jo motina paliko šeimą, todėl jis ir jo sesė Shirley augo su sekmininke močiute ir alkoholiku tėvu, kuris buvo padienis darbininkas Oklando prieplaukoje[5][6]. Augdamas R. H. Bargeris buvo ne kartą pašalintas iš mokyklos dėl mokytojų užpuolimų bei muštynių su kitais berniukais. Būdamas dešimtoje klasėje jis metė mokslus. Daugelis jo mokyklos draugų tapo narkomanais. R. H. Bargeris pasirinko dirbti maisto prekių parduotuvėje, o 1955 m. būdamas šešiolikos metų pradėjo tarnybą Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenėje. Po keturiolikos mėnesių jis buvo pašalintas iš kariuomenės už dokumentų klastojimą. Norėdamas patekti į kariuomenę suklastojo savo gimimo liudijimą. Po pašalinimo iš kariuomenės dirbo žemos kvalifikacijos darbus ir gyveno su savo tėvu vienviečiame viešbučio kambaryje. Vėliau R. H. Bargeris išsikraustė gyventi pas savo seserį.[7]

„Hells Angels“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nors R. H. Bargeris yra vienas iš „Hells Angels“ klubo įkūrėjų, savo kaip baikerio pradžią siejo ne su šiuo klubu.

1953 m. R. H. Bargeris prisijungė prie savo pirmojo motociklų klubo „Oklando Panteros“ (angl. „Oakland Panthers“)[6]. Netrukus šis klubas iširo, o R. H. Bargeris pradėjo leisti laiką su kita baikerių grupe. Vienas iš naujosios grupės narių buvo Donas „Batai“ Ryvas (angl. Don „Boots“ Reeves), kuris ant motociklininko striukės nugaros dėvėjo emblemą: mažą kaukolę su aviatoriaus kepuraite, kurią supo angelo sparnai. Ši emblema priklausė nebeegzistuojančiam motociklų klubui iš Šiaurės Sakramento[7].

1957 balandžio 1 d. R. H. Bargeris kartu su naująja motociklų entuziastų grupe įkūrė savo klubą ir jį pavadino „Hells Angels“. Klubo skiriamuoju ženklu jie išsirinko būtent D. Ryvo dėvėtą simbolį, kurį kiekvienas šio naujo klubo narys privalėjo dėvėti. Tuo metu R. H. Bargeris ir Oklando „Hells Angels“ nežinojo, jog Kalifornijoje yra dar keletas kitų klubų tokiu pačiu pavadinimu[8]. R. H. Bargeriui būnant klubo prezidentu, Oklando „Hells Angels“ nukeliavo į Pietų Kaliforniją ir jungėsi su kitais tą patį pavadinimą turėjusiais klubais. Klubams jungiantis vyko teritorijų dalybos, kurti vidiniai įstatai. Kartais tarp klubo narių kildavo nedidelių nesutarimų ar net fizinių susirėmimų, tačiau „Hells Angels“ dažniausiai konfliktuodavo su kitais klubais, pavyzdžiui – „Gypsy Jokers“[8].

Ottui Friedliui, kuris buvo originalaus San Bernardino „Hells Angels“ padalinio įkūrėjas, patekus į kalėjimą, 1958 m. R. H. Bargeris tapo nacionaliniu klubo prezidentu de facto . Vienas pirmųjų naujojo prezidento tikslų buvo perkelti „motininį padalinį“, kitaip dar vadintą „nacionaline būstine“, iš San Bernardino į Oklandą. Tais pačias metais per susirėmimą su Oklando policija jis patyrė kaukolės lūžį[9]. 1960 m. R. H. Bargeris sušaukė visus „Hells Angels“ klubo vadovus bei kitus Kalifornijos motociklų klubus į posėdį, kuriame aptarė problemas su policija. Po šio susirinkimo visi klubai susivienijo į „vieno procento“ (angl. „one percenter“) draugiją. Šios draugijos nariai įsipareigojo dėvėti draugijos emblemą kartu su kitomis, jų klubus atstovaujančiomis, emblemomis. Manoma, kad „vieno procento“ emblemos idėja kilo po Amerikos motociklų asociacijos pasisakymo, jog 99% motociklininkų yra įstatymų besilaikantys piliečiai. Tai reiškė, kad likęs 1% yra už įstatymų ribų.[9]

Oklando padalinys, kurio tuometinis prezidentas buvo R. H. Bargeris, neoficialiai atliko valdžios vaidmenį visoje „Hells Angels“ organizacijoje. Dėl šio padalinio dydžio ir kitų klubo narių pagarbos R. H. Bargeriui, kaip klubo vadui, Oklando „Hells Angels“ išdidžiai pasiskelbė „pirmaisiais tarp lygiujų“ (angl. „first among equals“). Šis padalinys turėjo didžiausią narių skaičių tarp visų klubo padalinių Jungtinėse Amerikos Valstijose[10]. Tuo pat metu, „Hells Angels“ iškėlė ultimatumą policijai ir Kalifornijos greitkelių patruliams, kai 1963 m. Portervilyje susirėmė šie įstatymų sergėtojai ir „vieno procento“ draugijos nariai.[8]

Nuo 1960 m. iki 1965 m. R. H. Bargeris dirbo mechanizmų operatoriumi. Buvo atleistas dėl dažnai pasikartojančių neatvykimų į darbą.

Jo, kaip nusikaltėlio, gyvenimas prasidėjo 1963 m., kai buvo pirmą kartą suimtas dėl marihuanos laikymo. Tais pačiais metais jis buvo vėl sulaikytas dėl tos pačios priežasties.

1965 m. ir 1966 m. R. H. Bargeris buvo suimtas dėl užpuolimų su mirtinu ginklu[11]. Vėlyvaisiais 1960 m. jis pradėjo pardavinėti heroiną ir tapo priklausomas nuo kokaino[12]. Didelė dalis jo asmeninių pajamų - gautų užsiimant legalia veikla - dirbant patarėju įvairiuose filmų projektuose[9].

Nuo 1967 m. R. H. Bargeris kartu su „Hells Angels“ Oklando policijos departamentui perdavė daugybę ginklų, nupirktų juodojoje rinkoje, ir informacijos apie nelegalių ginklų saugojimo vietas. Šie ginklai galėjo priklausyti radikalams iš tokių grupuočių kaip „Juodojų Panterų partija“ (angl. „Black Panthers Party“) arba „Weather Underground“. Mainais į šią informaciją „Hells Angels“ reikalavo paleisti suimtus savo klubo narius. Tokie informacijos - suimtų narių mainai vyko mažiausiai penkerius metus.

1972 m. Oklando policijos departamento seržantas Edwardas „Tedas“ Hilliardas liudijo, jog jis iš R. H. Bargerio gaudavo ginklų, dinamito ir granatų mainais pasiūlydamas paleisti klubo narius ar sušvelninti jų suėmimo laiką[13]. Pasak seržanto, tokie mainai įvyko 15-ką kartų. Vieni paskutiniųjų mainų vyko 1971 m.. Be to, E. Hilliardas minėjo, jog R. H. Bargeris pasiūlė „atvežti po vieną kairiųjų narių kūną už kiekvieną paleista „Hells Angels“ klubo narį“[14]. Seržantas neigė, jog valdžios institucijos atleido ar pateisino nusikaltimus, vykdytus „Hells Angels“ klubo.

1965 m. spalio 16 d. šeši „Hells Angels“ klubo nariai buvo suimti, o vienam policijos seržantui lūžo koja, kai grupė baikerių užpuolė demonstracijos prieš Vietnamo karą dalyvius[15]. Po šio incidento grupė studentų, kairiųjų politikų ir darbo profsąjungų, kuriems vadovavo Allenas Ginsbergas ir Jerris Rubinas, San Chosė valstijos koledžo valgykloje susitiko su motociklų klubo atstovais. Pagrindinis šio susitikimo tikslas buvo užtikrinti, jog niekas netrukdys įvykti lapkričio 20 d. Vietnamo dienos komiteto suplanuotoms protesto eitynėms. Lapkričio 19 d. savo „Bails Bondsman‘s“ biure R. H. Bargeris ir penki „Hells Angels“ nariai surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė, jog jo klubas nedalyvaus proteste. Pasak klubo prezidento: „Bet koks fizinis susidūrimas tik padidins užuojauta šiai išdavikų miniai“[16].

1968 m. rugpjūčio 30 d. policija įvykdė reidus klubo bare ir daugiabutyje, priklausiusiame vienam iš klubo narių. Šio reido metu konfiskuota heroino už septynis tūkstančius JAV dolerių, kokaino už du su puse tūkstančio JAV dolerių ir dar keletas kitos rūšies narkotinių medžiagų. Be narkotikų buvo rasta ir ginklų – M16 bazės šautuvas, du lygiavamzdžiai šautuvai, M1 karabinas bei didžiulės talpyklos kitos amunicijos: peiliai, grandinės ir kitos, įtariamai pavogtos, prekės. R. H. Bargeris buvo vienas iš trisdešimt trijų Oklando padalinio narių, kurie buvo suimti dėl narkotikų laikymo.[17].

1969 m. gruodžio 6 d. vyko „Rolling Stones‘ Altamont“ nemokamas koncertas, kuriame dalyvavo R. H. Bargeris kartu su „Hells Angels“. Šiame koncerte baikeriai daug smurtavo – tai patyrė ne tik koncerto dalyviai, bet ir patys atlikėjai – Martis Balinas iš grupės „Jefferson Airplane“ prarado sąmonę, o koncerto dalyvė Mereditė Hunterė - subadyta mirtinai. Po koncerto ir didelės neigiamos spaudos reakcijos į „Hells Angels“ veiksmus, klubo prezidentas R. H. Bargeris tesinosi, jog klubo nariai pradėjo agresyviai elgtis tik po to, kai koncerto dalyviai pradėjo gadinti klubo narių motociklus[9]. Vėliau buvo paminėta, kad iš M. Hunterės ginklo paleista kulka nesunkiai sužeidė vieną „Hells Angels“ klubo narį[18]. R. H. Bargeris jaunesnysis pripažino, jog laikė priremta savo ginklą prie Keitho Richardo šono, kad priverstų „Rolling Stones“ toliau tęsti koncertą, kai kilo riaušės[19].

Teismo procesai ir įkalinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1970 m. balandžio 11 d. R. H. Bargeris vėl buvo suimtas dėl narkotikų, kai Donaldas Howarthas, filmų studijos „Studio City“ turto valdytojas (dar žinomas kaip 1967 m. Ponas Amerika), buvo sulaikytas einantis į R. H. Bargerio namus su lagaminu. Lagamine buvo rasta 482 g kokaino, 850 g heroino. Visų šių narkotinių medžiagų vertė buvo apie 350 000 JAV dolerių.

1970 m. birželį R. H. Bargeris trumpam atsistatydino iš Oklando dalinio prezidento pozicijos, kad galėtų kovoti su teisiniais kaltinimais[12]. R. H. Bargerio narkotikų kaltinimai buvo atmesti. Tačiau pasibaigus teismo sesijai, jam buvo skirta kalėti 90 dienų. D. Howarthas buvo pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti nuo penkerių metų iki gyvos galvos[20] [11].

1972 m. sausio 22 d. R. H. Bargeris ir kiti keturi klubo nariai buvo kaltinami pasikėsinimu nužudyti, pagrobimu ir užpuolimu su mirtinu ginklu, kai juos suėmė „Redwood Regional“ parko prižiūrėtojai. Suėmimo metu klubo narių mašinoje rasti du surišti, užkimštomis burnomis ir sumušti klubo naujokai[11]. Visi penki asmenys pripažino kaltinimus, siekdami lengvesnės bausmės[20].

R. H. Bargeris kartu su kitais „Hells Angels“ nariais: Sergėjumi Waltonu, Donaldu Duane „Whitey“ Smithu ir Gariu „Oakland“ Popkinu, buvo apkaltinti 1972 m. gegužės 21 d. įvykdę Servio Winstono Ageros, narkotikų prekeivio iš Makaleno, Teksaso, nužudymą. Šis nusikaltimas buvo tariamai įvykdytas dėl nepavykusio narkotikų sandorio, kurio vertė siekė 80 000 JAV dolerių. Liudininkas Richardas Ivaldis liudijo, jog matė R. H. Bargerį nušaunant S. Agero, kai šis miegojo pažįstamo žmogaus namuose. Vėliau esą matęs kaip prezidentas liepė kitiems klubo nariams padegti pastatą[21].

1973 m. kovo 16 d. R. H. Bargeris buvo nuteistas kalėti nuo 10 m. iki gyvenimo pabaigos, kai buvo pripažintas kaltu dėl narkotikų laikymo, siekiant juos parduoti (turėtas kiekis - 37 g heroino) ir ginklo disponavimo. Tuomet jis jau buvo teistas. Tuometinė R. H. Bargerio gyvenimo draugė Sharon Gruhlkė taip pat buvo teisiama šioje byloje. R. H. Bargerio draugės byla buvo nutraukta, kai teisėjas nesugebėjo priimti sprendimo[12].

Remiantis policijos žvalgybos ataskaitomis, prieš kalėjimą R. H. Bargeris paskyrė San Chosė padalinio prezidentą Fillmorą Crossą savo įpėdiniu tarptautiniame „Hells Angels“ prezidentų suvažiavime Bass Lake[20]. 1975 m. F. Crossas taip pat buvo įkalintas dėl amfetamino laikymo.

Nors buvo įkalintas ir oficialiai paskyrė savo įpėdinį, manoma, kad R. H. Bargeris toliau valdė visa „Hells Angels“ organizaciją iš savo kalėjimo kameros[22]. 1977 m. lapkričio 3 d., kalėjęs keturis su pusę metų, jis buvo paleistas lygtinai[23].

1978 m. kovo 27 d. klubo prezidentas vėl buvo suimtas, kai pažeidė lygtinio paleidimo taisykles. Jo namuose Oklande rastas 9 mm pusiau automatinis pistoletas, .38 kalibro revolveris ir medžioklinis šautuvas[22]. Byla buvo nutraukta, kai jo žmona Sharon teisme paliudijo, jog šie visi ginklai priklausė jai[15].

1979 m. birželio 13 d. R. H. Bargeris, jo žmona, kitas trisdešimt vienas klubo narys ir klubo bendrininkai iš „Hells Angels“ Oklando, San Francisko, Marino apygarda, San Chose, Los Andželo ir Valėjo padalinių buvo apkaltinti remiantis Organizuoto nusikalstamumo užkardymo (angl. Rackateer Influenced and Corrupt Organizations (RICO)) įstatymu[24]. Šios bylos prokuratūros komanda, kuri atstovavo federalinei vyriausybei, bandė pademonstruoti R. H. Bargerio ir kitų klubo narių veiksmų modelį užsiimant reketu nelegalių ginklų ir narkotikų srityje[8].

1980 m. liepos 2 d. po aštuonis mėnesius vykusio teismo proceso, kurio metu liudijo 194 liudytojai, byla buvo nutraukta, kai teisėjui nepavyko priimti nuosprendžio aštuoniolikai kaltinamųjų[25]. Iš likusiųjų dvylikos – devyni buvo pripažinti kalti, o trys – tarp kurių R. H. Bargeris ir jo žmona Sharon – buvo išteisinti. Šios bylos metu ir likusį gyvenimą R. H. Bargeris laikėsi nuostatos, kad visas klubas neturėtų būti laikomas atsakingu už kelių atskirų narių nusižengimus[1][26].

1983 m. R. H. Bargeriui buvo diagnozuotas gerklės vėžys. Kol gydėsi laikinai klubo pareigas perdavė savo kairiajai rankai Michealui O’Farrellui[9] [27].

1987 m. lapkričio 10 d. po serijos reidų, kuriuos atliko Federalinių tyrimų biuras (angl. FBI), Alkoholio, tabako, šaunamųjų ginklų ir sprogmenų biuras (angl. ATF) ir Kalifornijos valstijos policija, trylika „Hells Angels“ narių, tarp kurių vienas ir R. H. Bargeris, buvo suimti dėl narkotikų, ginklų, sprogmenų laikymo ir kaltinami sąmokslu[28]. Šių reidų metu buvo konfiskuota daugiau nei šimtas ginklų, daugiau nei 1 mln. dolerių grynaisiais ir tiek pat vertės narkotikų bei trys metamfetamino laboratorijos[29]. Reidai, įvykę San Francisko įlankos zonoje, buvo sinchronizuoti su kitais reidais, vykusiais įvairiuose „Hells Angels“ motociklų klubo padaliniuose. Dėka šių reidų buvo užbaigtas du metus vykęs FTB tyrimas apie šio klubo nelegalią veiklą. Tyrimo pradžia buvo 1985 m. kai Anthonis Johnas Taitas, aukšto rango „Hells Angels“ narys iš Aliaskos, savanoriškai pasisiūlė tapti informatoriumi[10] [30]. Du metus A. J. Taitas keliavo per šalį ir rinko įrodymus apie ginklų, sprogmenų ir narkotikų pirkimus iš „Hells Angels“ narių[29]. Informatorius taip pat slapta įrašinėjo klubo susirinkimus[30], per kuriuos pats R.H. Bargeris buvo sakęs, jog A. J. Taitas yra tikras „Hells Angels“ iš 90-tųjų pavyzdys[31].

R. H. Bargeris ir kiti devyni klubo nariai iš Kalifornijos ir Aliaskos buvo nusiųsti į Luisvilį, Kentukį, kur buvo teisiami dėl kaltinimų sąmokslu transportuoti ginklus ir sprogmenis per valstijas, norėdami nužudyti priešiško klubo „Outlaws“ narius[32]. Šis planas buvo kerštas dėl Ankoridžo „Hells Angels“ prezidento Johno Cleaveso Webbo nužudymo, kurį 1986 m. rugpjūčio 28 d. įvykdė du „Outlaws“ motociklo klubo nariai prie baikerių baro, esančio Džefersono apygardoje, Kentukyje[30].

1988 m. spalio 28 d. dėl šio sąmokslo R. H. Bargeris buvo nuteistas kalėti 4 metus[33].

Vėlesni metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1992 m. lapkričio 6 d. R. H. Bargeris, praleidęs tris su puse iš keturių paskirtų metų, buvo paleistas iš Finikso kalėjimo, esančio Arizonoje[34]. Norėdamas atšvęsti savo lygtinį paleidimą, 1994 m. lapkričio 6 d. Livermore surengė privatų vakarėlį, kuriame dalyvavo politikai Garis Conditas ir Benas Nighthorsesas Campbellas bei apie 700 kitų svečių[35] [36]. Manoma, kad Kolorado valstijos senatorius B. N. Campbellas pasinaudojo savo, kaip politiko įtaka, jog R. H. Bargeris būtų paleistas anksčiau[31].

1998 m. R. H. Bargeris sugrįžo į Arizoną ir prisijungė prie „Hells Angels“ Cave Creek padalinio[8]. Šis dalinys buvo suformuotas, kai kitas motociklų klubas „Dirty Dozen“ iškeitė savo turimas spalvas į „Hells Angels“ atributiką[37]. Vėliau R. H. Bargeris priklausė Yavapai apygardos „Hells Angels“ padaliniui[38]. Arizonos klubuose R. H. Bargeris atliko tik patarėjo pareigas, nes oficialiai neturėjo klubo pareigūno statuso bei dažnai nedalyvavo viešuosiuose renginiuose ir susirinkimuose[39].

2002 m. vasario 23 d. Plainview, Niujorke vyko tatuiruočių ir motociklų ekspozicija „Hellraiser Ball“, kurią surengė Long Ailando padalinys. Renginyje dalyvavo ir R. H. Bargeris. Šis šou tapo nesėkme, kai tuzinas konkuruojančio klubo „Pagans“ narių užpuolė šio renginio dalyvius – išpuolis pareikalavo vieno baikerio mirties ir mažiausia dešimties sužeistųjų[40] [41]. Dėl šio incidento vienas „Hells Angels“ klubo narys buvo apkaltintas antro laipsnio žmogžudyste ir septyniasdešimt trys „Pagans“ klubo nariai buvo įkalinti dėl federalinio reketo[42]. Didėjanti įtampa tarp skirtingų klubų ir „Hells Angels“ paskatino R. H. Bargerį surengti taikos konferenciją, kuri turėjo vykti Arizonos dykumoje po 2002 m. balandžio mėn. „Laughlin River Run“ motociklų suvažiavimo Laughlin, Nevadoje. Taikos susirinkimas buvo atšauktas, bet dėl sukilimo, įvykusio per „Laughlin River Run“, įsivyravo nesantaika tarp „Hells Angels“ ir „Mongols“ klubų narių. Ši akistata pareikalavo trijų žmonių gyvybių[43].

2016 m. spalio mėn. R. H. Bargeris paliko Arizoną ir sugrįžo į Oklando padalinį[38].

2018 m. gegužės 3 d. vykusiame teismo procese, kuriame buvęs „Bandidos“ motociklų klubo prezidentas Jeffris Fay Pikas ir vice prezidentas Xavieras Johnas Portillas buvo kaltinami reketu, R. H. Bargeris dalyvavo kaip gynybos liudytojas. Dėl savo sveikatos būklės jis negalėjo nuvykti į San Antonijų, tad liudijo nuotoliniu būdu federaliniame teisme, San Franciske. R. H. Bargeris neigė, jog „Hells Angels“ ir „Bandidos“ buvo konkuruojantys ir priešiškai nusiteikę klubai.

Šis buvusio „Hells Angels“ prezidento teiginys užginčijo prieš tai vyriausybės pakviestų liudininkų parodymus, kad motociklininkas Anthonis Baneshas 2006 m. kovo 18 d. buvo nužudytas „Bandidos“ klubo narių, už tai, kad norėjo įkurti „Hells Angels“ padalinį Ostine, Teksaso mieste[44].

Televizija, filmai ir kūryba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

R. H. Bargeris buvo iškiliai aprašomas Hunterio S. Thompsono 1996 m. knygoje „Hell‘s Angels: The Strange and Terrible Saga of the Outlaw Motorcycle Gang“.

H. Thompson knyga apie „Hell's Angels“ 1996 m.

Taip pat „Hells Angels“ ir pats R. H. Bargeris yra pavaizduoti Tomo Wolfo 1968 m. kūrinyje „The Electric Kool-Aid Acid Test“.

Jis pasirodė ir 1970 m. dokumentiniame filme apie Altmonto nemokamą koncertą: „Gimme Shelter“[45].

1967 m. pasirodžiusiame filme „Hells Angels on Wheels“ R. H. Bargeris pasirodė, tačiau nekalbėjo. Vėliau jis su kitais „Hells Angels“ nariais turėjo vaidmenų filme „Hell‘s Angels 69“, kuriame įkūnijo patys save[46].

R. H. Bargeris pasirodė ir kituose filmuose.

2000 m. R. H. Bargeris tapo geriausiai parduodamu autoriumi, kai parašė savo autobiografinę knygą „ Hell‘s Angel: The Life and Times of Sonny Barger and the Hells Angels Motorcycle Club“. Po autobiografijos jis parašė dar keletą novelių, susijusių su baikerių kultūra.[47].

Bėgant metams R. H. Bargeris užsiėmė motociklų saugumo skatinimu: kartu su Darwinu Holmstromu šia tema 2010 m. parašė knygą – „Let‘s Ride: Sonny Barger‘s Guide to Motorcycling“.

„Kalbant apie meistriškumą, aš asmeniškai nemėgstu Harlių. Aš jais važinėju, nes priklausau klubui ir tai yra mūsų įvaizdis, bet jeigu galėčiau, aš rimtai apsvarstyčiau važiuoti su Honda ST1100 arba BMW motociklu. Mes tikrai daug praradome, kai pasirinkome nepersėsti ant japoniškų modelių, kai Japonija pradėjo gaminti didesnius motociklus. Aš dažniausiai sakau „Velniop tuos Harley-Davidson““ – Ralfas „Sonis“ Hubertas Bargeris, „Hell‘s Angel: The Life and Times of Sonny Barger and the Hells Angels Motorcycle Club“, 2000[8]

2010 m. lapkričio 30 d. R. H. Bargeris atliko svečio vaidmenį „FX“ televizijos seriale „Anarchijos Vaikai“ (angl. Sons of Anarchy). Jis pasirodė kaip Lennis „The Pimp“ Janowitzas trečio sezono finale. Dažnai manoma, kad šis serialas apie išgalvota motocikų klubą buvo paremtas „Hells Angels“ klubu. Serialo autorius Kurtas Sutteris iki šio serialo sukūrimo ir išleidimo daug laiko praleido kartu su R. H. Bargeriu ir kitais šio klubo nariais.

2011 m. lapkričio 29 d. R. H. Bargeris vėl sugrįžio į televizijos ekranus pasirodydamas „Anarchijos vaikų“ ketvirto sezono finale.

Trečiasis R. H. Bargerio pasirodymas šiame seriale įvyko 2012 m. lapkričio 13 d. – jis pasirodė penkto sezono 10 epizode.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

R. H. Bargerio pirmoji žmona Elsė Mae mirė 1967 m. vasario 1 d. dėl embolijos po nelegalaus aborto.

1969 m. jis užmezgė santykius su Sharon Gruhlke – buvusia grožio karaliene iš Livermoro[12]. R. H. Bargeris vedė S. Gruhlke 1973 m. Folsomo valstijos kalėjime, kuriame tuomet jis buvo įkaltinas[48]. Ši santuoka baigėsi skyrybomis[6].

1983 m. po daugelio rūkymo metų R. H. Bargeriui buvo diagnozuotas gerklės vėžys[6]. Gydytas San Francisko veteranų medicinos centre. Dėl trečios stadijos gerklų vėžio jam buvo atlikta laringektomija bei padarytos abipusės funkcinės kaklo įpjovos. Visas operacijas atliko Michaelas Trallas MD, FACS. Pašalinus balso stygas R. H. Bargeris turėjo išmokti bendrauti naudodamas stemplės raumenis[9].

1998 m. R. H. Bargeris sugrįžo į Arizoną su trečia žmona Beth Noel ir podukra Sara bei įkūrė motociklų servisą[6] [8] [49].

2003 m. kovo 7 d. R. H. Bargeris buvo suimtas Marikopos apygardos šerifų po buitinio ginčo su savo žmona B. Noele ir podukra Sara. Jo žmonai buvo sulaužyti šonkauliai, stuburo slanksteliai ir plyšusi blužnis. R. H. Bargeris buvo įkalintas aštuonias dienas už smurtavimą sunkinančiomis aplinkybėmis[50]. Po šio įvykio, B. Noel ir R. H. Bargeris išsiskyrė[6].

2005 m. birželio 25 d. jis susituokė su ketvirta žmona Zorana. Santuoka tęsėsi iki pat R. H. Bargerio mirties 2022 m.[1]

2012 m. R. H. Bargeriui pašalinta prostata, po to, kai buvo diagnozuotas prostatos vėžys[51].

Mirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2022 m. birželio 29 d. R. H. Bargeris, būdamas 83 metų, ramiai mirė nuo kepenų vėžio savo namuose Livermore, Kalifornijoje[6] [52] [53]. Jo mirtis buvo paskelbta Facebook:

„Jeigu Jūs skaitote šią žinutę, tai turbūt žinote, jog manęs nebėra. Aš paprašiau, jog šis įrašas būtų paskelbtas iškart po mano mirties.
Aš nugyvenau ilgą ir gerą gyvenimą, pilną nuotykių. Turėjau garbę būti dalimi nuostabaus klubo. Nors dešimtmečius buvau viešas asmuo, man labiausiai patikdavo leisti laiką su savo klubo broliais, šeima ir artimais draugais. Aš noriu, kad Jūs žinotumėt, jog po trumpos kovos su kepenų vėžiu, aš ramiai miriau. Iki pat paskutinės akimirkos mane supo visa, kas man yra brangiausia: mano žmona Zorana ir mano artimiausi žmonės. Laikykite savo galvas iškeltas aukštai, būkite laisvi ir visada branginkite garbę.
Sonny,
HAMCO“[1][54]

2022 m. liepą „Hells Angels“ organizacija pateikė prašymą surengti atminimo pamaldas, skirtas R. H. Bargeriui, Oklando koliziejuje[55].

R. H. Bargerio laidotuvės vyko motosporto lenktynių trasoje Stoktone, Kalifornijoje 2022 m. rugsėjo 24 d.. Dalyvavo apytiksliai 7000 žmonių, laidotuvės buvo ramios[56].

„FOX News“ žinių vedėjas Tuckeris Carlsonas taip pat dalyvavo šiose laidotuvėse. T. Carlsonas sakė, jog jis buvo didelis R. H. Bargerio fanas nuo koledžo laikų ir citavo vėlionį: „Būkit ištikimi, išlikit laisvi ir visada vertinkite garbę“. Tai pat vedėjas pridėjo: „Noriu atiduoti pagarba žmogui, kuris pasakė šiuos žodžius“[57].

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Victor, Daniel (2022). „Sonny Barger, Face of the Hells Angels, Dies at 83 - The New York Times“. NewYork Times. Nuoroda tikrinta 2022-11-23.
 2. Newton-Matza, Mitchell (March 26, 2014). Disasters and Tragic Events: An Encyclopedia of Catastrophes in American History [2 volumes]. Abc-Clio. ISBN 978-1-61069-166-6.
 3. Veno, Art (March 29, 2011). Brotherhoods. ReadHowYouWant.com. ISBN 9781459616110. „Born in Oakland in 1938 to a German-Dutch father and an Italian mother, he was nicknamed 'Sonny' according to the tradition of a first-born Italian son.“
 4. Barger, Sonny (October 13, 2009). Hell's Angel: The Autobiography Of Sonny Barger. Harper Collins. ISBN 978-0061847363. „If there's one thing—and one thing only—I can thank my mother for, it is the shred of Italian upbringing she left behind.“
 5. Susan Carpenter (2000). „Hell Hasn’t Frozen Over Yet“. Latimes.com. Los Angeles Times. Nuoroda tikrinta 2022-11-11. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 6. 6,0 6,1 6,2 6,3 6,4 6,5 6,6 Paul W. Valentine (2022). „Sonny Barger, biker outlaw and founder of Hells Angels, dies at 83“. washingtonpost.com. Washington Post. Nuoroda tikrinta 2011-11-11. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 7. 7,0 7,1 De Amicis, Albert. „Hell's Angels Criminal Enterprise“ (PDF) (anglų). Nuoroda tikrinta 2022-11-11. {{cite journal}}: Citatai journal privalomas |journal= (pagalba)
 8. 8,0 8,1 8,2 8,3 8,4 8,5 8,6 Zimmerman, Keith & Kent. „Hell's Angel: The Life and Times of Sonny Barger and The Hell's Angels Motorcycle Club“ (anglų): 259. Nuoroda tikrinta 2022-11-11. {{cite journal}}: Citatai journal privalomas |journal= (pagalba)
 9. 9,0 9,1 9,2 9,3 9,4 9,5 Philips, Martin (1992). pheonixnewtimes.com. Pheonix New Times HOMEWARD ANGELCYCLE ICON SONNY BARGER KICK-STARTS LIFE AS A FREE MAN BY VIOLATING PAROLE https://www.phoenixnewtimes.com/news/look-homeward-angelcycle-icon-sonny-barger-kick-starts-life-as-a-free-man-by-violating-parole-6426227%7Ctitle=LOOK HOMEWARD ANGELCYCLE ICON SONNY BARGER KICK-STARTS LIFE AS A FREE MAN BY VIOLATING PAROLE. Nuoroda tikrinta 2022-11-11. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 10. 10,0 10,1 „OUTLAW MOTORCYCLE GANGS - USA OVERVIEW“. 1991. {{cite journal}}: Citatai journal privalomas |journal= (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 11. 11,0 11,1 11,2 Findley, Tim (1972). rollingstone.com. Rolling Stone Angels on Trial: Tales of Drugs & Death https://www.rollingstone.com/culture/culture-news/hells-angels-on-trial-tales-of-drugs-death-115047/%7Ctitle=Hell’s Angels on Trial: Tales of Drugs & Death. Nuoroda tikrinta 2022-11-14. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 12. 12,0 12,1 12,2 12,3 Turner, Wallace (1973). nytimes.com. New York Times Terms Deplete Ranks of Hell's Angels https://www.nytimes.com/1973/03/18/archives/jail-terms-deplete-ranks-of-hells-angels-police-let-angels-in-girl.html%7Ctitle=Jail Terms Deplete Ranks of Hell's Angels. Nuoroda tikrinta 2022-11-14. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 13. Findley, Tim (1973). rollingstone.com. Rolling Stone in Court: The Strange Tale of Baby Huey https://www.rollingstone.com/culture/culture-news/angels-in-court-the-strange-tale-of-baby-huey-113651/%7Ctitle=Angels in Court: The Strange Tale of Baby Huey. Nuoroda tikrinta 2022-11-14. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 14. Cummins, Eric (1994). Standford University Press%5d The rise and fall of California's radical prison movement. pp. 104–108. ISBN 9780804722315. {{cite book}}: Patikrinkite |url= value (pagalba)
 15. 15,0 15,1 Turner, Wallace (1979). nytimes.com. New York Times Drug Investigation Brings a Round of Arrests for Hell's Angels https://www.nytimes.com/1979/06/18/archives/us-drug-investigation-brings-a-round-of-arrests-for-hells-angels.html%7Ctitle=U.S. Drug Investigation Brings a Round of Arrests for Hell's Angels. Nuoroda tikrinta 2022-11-14. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 16. Niekerken, Bill Van (2018). sfchronicles.com. San Francisco Chronicle Angels vs. Allen Ginsberg: The unlikely Vietnam War-era confrontation https://www.sfchronicle.com/thetake/article/Hells-Angels-vs-Allen-Ginsberg-The-unlikely-12911542.php%7Ctitle=Hells Angels vs. Allen Ginsberg: The unlikely Vietnam War-era confrontation. Nuoroda tikrinta 2022-11-14. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 17. newspapers.com. Oakland Tribune. 1968 Angels Seized In Drug Round-Up https://www.newspapers.com/clip/61840537/drugs-and-weapons-raid/%7Ctitle=33 Angels Seized In Drug Round-Up. Nuoroda tikrinta 2022-11-14. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 18. Zimmerman, Keith & Kent. - 169 „Hell's Angel: The Life and Times of Sonny Barger and The Hell's Angels Motorcycle Club“. Nuoroda tikrinta 2022-11-11. {{cite journal}}: Citatai journal privalomas |journal= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 19. Leadbeater, Chris (2019). telegraph.co.uk. The Telegraph search of Altamont, 50 years after the hippie dream died https://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/north-america/united-states/california/articles/in-search-altamont-california-rolling-stones-concert-meredith-hunter/%7Ctitle=In search of Altamont, 50 years after the hippie dream died. Nuoroda tikrinta 2022-11-16. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 20. 20,0 20,1 20,2 York Wayward Angel: The Full Story of the Hells Angels. First Lyons Press. 1978. ISBN 978-0-7627-9620-5. {{cite book}}: Citata turi nebenaudojamą parametrą |authors= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 21. Lane, Del (1972). „Death Scene Told at Angel Trial“. newspapers.com. Oakldan Tribune. Nuoroda tikrinta 2022-11-16. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 22. 22,0 22,1 Kohn, Howard (1979). „Hell’s Angels: Masters of Menace“. rollingstone.com. Rolling Stone. Nuoroda tikrinta 2022-11-16. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 23. „Barger Uncertain Of His Future“. newspapers.com. Santa Cruz Sentinel. 1977. Nuoroda tikrinta 2022-11-17. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 24. Santa Maria Times. „Hell's Angel Racketeering Defendants Reduced By Two“. newspapers.com. Santa Maria Times. Nuoroda tikrinta 2022-11-18. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 25. King, Wayne (1980). „Mistrial Declared in 8-Month Hells Angels Trial on Coast“. New York Times. Nuoroda tikrinta 2022-11-18.
 26. Grillo, Iona (2021). Blood Gun Money: How America Arms Gangs and Cartels. New York: Bloomsbury Publishing. ISBN 9781635572780. „Barger has some bad words for celebrities. He recounts the infamous night when the Hells Angels provided security at a rock music festival with the Rolling Stones back in 1969... Barger blames the Stones: "They agitated the crowd, had the stage built too low, and then used us to keep the whole thing boiling. They got exactly what they wanted—a dark scary atmosphere to play 'Sympathy for the Devil' ... Just because you sing well doesn't mean you can act like a bunch of assholes to your fans—and that's what they did that night at Altamont".“
 27. Los Angeles Times (1989). „Hells Angels Stage Funeral for Leader Killed in Bar Fight“. latimes.com. Los Angeles Times. Nuoroda tikrinta 2022-11-18. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 28. Maclay, Kathleen (1987). „38 Hells Angels Arrested In ‘Operation Roughrider’“. apnews.com. AP News. Nuoroda tikrinta 2022-11-19. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 29. 29,0 29,1 UPI News (1987). „FBI report says informant uncovered Hells Angels crimes“. upi.com. UPI. Nuoroda tikrinta 2022-11-24. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 30. 30,0 30,1 30,2 Justia. „United States of America, Plaintiff-appellee, v. Ralph Hubert Barger, Defendant-appellant“. Justia.com. Justia. Nuoroda tikrinta 2022-11-24. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 31. 31,0 31,1 Brandel, Karen (1996). „The Worldwide, Kill-Happy Crime Machine Known As Hells Angels Is About To Roll Into Arizona“. tucsonweekly.com. Tucson Weekly. Nuoroda tikrinta 2022-11-24. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 32. Associated Press (1988). „Jury Finds Hells Angels Leader Guilty in Plots“. Associated Press. Suarchyvuota iš originalo 2013-09-14. Nuoroda tikrinta 2022-11-24.{{cite web}}: CS1 priežiūra: netinkamas URL (link)
 33. Wolfson, Andrew (2022). „How Hell's Angels 'maximum leader' Sonny Barger got convicted in Louisville and still 'won'“. courier-journal.com. Louisville Courier Journal. Nuoroda tikrinta 2022-11-24. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 34. „Inmate locator“. Federal Bureau of Prisons. Nuoroda tikrinta 2022-11-29.
 35. Deseret News (1994). „HARLEY-RIDING SENATOR SAYS BIKERS GET BUM RAP“. deseret.com. Deseret News. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 36. Actual malice : a true crime political thriller. Los Angeles, California: Ghost Mountain Books. 2016. pp. 12–22. ISBN 9781939457646. {{cite book}}: Citata turi nebenaudojamą parametrą |authors= (pagalba)
 37. Lemons, Stephen (2015). „Chico Mora Led the Dirty Dozen Into the Hells Angels' Camp, Claiming Arizona for the Red and White“. phoenixnewtimes.com. Phoenix New times. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 38. 38,0 38,1 Outhier, Craig (2018). „Open Road?“. phoenixmag.com. Phoenix Mag. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 39. „Hells Angels Shootout“. phoenixmag.com. Valley News. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 40. Cornwell, Rupert (2002). „Biker killed in gang fight at Hellraiser Ball“. independent.co.uk. Independent. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 41. Pulitzer, Lisa (2002). „‘HELLRAISERS’ BRAWL : L.I. BIKER-GANG RUMBLE LEAVES 1 DEAD, 10 HURT“. nypost.com. New York Post. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 42. Eltman, Frank (2002). „Pagan Bikers Indicted in Brawl“. apnews.com. AP News. Nuoroda tikrinta 2022-11-29. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 43. The Associated Press (2002). „Turf war heats up among biker gangs“. ljworld.com. The Associated Press. Nuoroda tikrinta 2022-12-02. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 44. Contreras, Guillermo (2018). mysanantonio.com. MYSA founder of the Hells Angels testifies for ex-Bandidos leader https://www.mysanantonio.com/news/local/article/Witness-in-Bandidos-racketeering-trial-invokes-12885415.php%7Ctitle=A founder of the Hells Angels testifies for ex-Bandidos leader. Nuoroda tikrinta 2022-12-02. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 45. Morgan, David (2022). cbsnews.com. CBS News Deaths in 2022 https://www.cbsnews.com/pictures/notable-deaths-in-2022/47/%7Ctitle=Notable Deaths in 2022. Nuoroda tikrinta 2022-12-03. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)
 46. Southern, Nathan (2012). „archyvo kopija“. The New York Times. Suarchyvuota iš originalo 2012-09-28. Nuoroda tikrinta 2022-12-15.{{cite web}}: CS1 priežiūra: netinkamas URL (link)
 47. Hill, Angela (2007). eastbaytimes.com. East Bay Times Angels Marks Milestone https://www.eastbaytimes.com/2007/03/30/hells-angels-marks-milestone/%7Ctitle=Hells Angels Marks Milestone. Nuoroda tikrinta 2022-12-03. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba); Missing or empty |title= (pagalba); Patikrinkite |url= value (pagalba)[neveikianti nuoroda]
 48. Spichen, Bob (1994). „The Rough Rider : Entrepreneur. Philanthropist. Hell’s Angel Sonny Barger is just a regular guy. Unless you cross him“. latimes.com. Los Angeles Times. Nuoroda tikrinta 2022-12-03. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 49. The Guardian. „Still on the road“. theguardian.com. The Guardian. Nuoroda tikrinta 2022-12-06. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 50. „Devilish Angels seek to look innocent“. newspapers.com. The Arizone Republic. 2003. Nuoroda tikrinta 2022-12-06. {{cite web}}: Citata turi nebenaudojamą parametrą |authors= (pagalba); Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 51. Jens (2022). „American Legend Sonny Barger Celebrates His 80th Birthday“. backroad-diaries.de. Backroad Diaries. Nuoroda tikrinta 2022-12-03. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 52. „Hells Angels founder Sonny Barger dies at 83“. nbcnews.com. The Associate Press. 2022. Suarchyvuota iš originalo 2022-07-14. Nuoroda tikrinta 2022-12-06. {{cite web}}: Citata turi nebenaudojamą parametrą |authors= (pagalba); Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)CS1 priežiūra: netinkamas URL (link)
 53. Gartrell, Nate (2022). „Sonny Barger, famous Hells Angel and bestselling author, dead at 83 of cancer“. The Mercury News. Suarchyvuota iš originalo 2022-07-14. Nuoroda tikrinta 2022-12-06.{{cite web}}: CS1 priežiūra: netinkamas URL (link)
 54. Bekiempis, Victoria (2022). „Hells Angels motorcycle club leader Sonny Barger dies at age 83“. theguardian.com. The Guardian. Nuoroda tikrinta 2022-12-10. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 55. DeBolt, David (2022). „Hells Angels want to hold Sonny Barger memorial service at Oakland Coliseum“. oaklandside.org. The Oaklandslide. Nuoroda tikrinta 2022-12-10. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)
 56. Leathley, Aaron (2022). „7,000 attend funeral for Hells Angels leader 'Sonny' Barger at Stockton 99 Speedway“. recordnet.com. The Record. Suarchyvuota iš originalo 2022-10-01. Nuoroda tikrinta 2022-12-10. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)CS1 priežiūra: netinkamas URL (link)
 57. Dowd, Katie (2022). „Tucker Carlson gives speech at Sonny Barger's funeral in Northern California“. sfgate.com. SFGATE. Suarchyvuota iš originalo 2022-10-01. Nuoroda tikrinta 2022-12-10. {{cite web}}: Išorinė nuoroda parametre |website= (pagalba)CS1 priežiūra: netinkamas URL (link)