Skrydis virš gegutės lizdo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Skrydis virš gegutės lizdo

PavadinimasOne flew over the cuckoo’s nest
Kilmės šalisJAV
RežisieriusMiloš Forman
Prodiuseris (-iai)Michael Douglas
Scenaristas (-ai)Ken Kesey knyga
VaidinaJack Nicholson
Louise Fletcher
Brad Dourif
William Redfield
Will Sampson
Scatman Crothers
Metai1975
Žanrasdrama
Trukmė170 min.
Kalbaanglų
Biudžetas4.4 mln. dol.
IMDb įrašas

Skrydis virš gegutės lizdo1975 metų draminis filmas, režisuotas Milošo Formano. Filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo Ken'o Kesey romaną. Juosta tapo antruoju filmu, laimėjusiu visus penkis pagrindinius JAV Kino meno ir mokslo akademijos apovanojimus

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Laimėjo 5 Oskarus šiose nominacijose:


   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – publicistinis stilius
Jei galite, sutvarkykite.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Sveiki atvykę į psichiatrijos ligoninę su krūva psichinių ligonių ar bent jau save tokiais laikančių, žmogiškumo bruožus beprarandančių pacientų. Čia vadovas vienas – Didžioji Sesuo, moteris, kuri manipuliuoja visais, naudodama neįtikėtiną psichologinį terorą.

Tačiau kai į skyrių atvežamas naujokas Rendlis Makmerfis, viskas pasikeičia, nors niekas neišdrįsta viešai to parodyti. Rendlis visai kitoks. Jis – dar elementaraus orumo nepraradęs smulkus sukčius, kalėjimą panoręs iškeisti į Psichiatrijos ligoninę, nes manė, kad čia bus lengviau, bei jis, lyginant su kalėjimu, praleis likusį savo laiką prabangoje ir komoforte. Jis imasi gaivinti ligonių smegenis, vaikyti šių įsisenėjusią apatiją bei paklusnumą Sindikatui – milžiniškam darniam mechanizmui, ryjančiam jų sąmonę.

Pagaliau, Makmerfis yra lobotomuojamas, kai vienas iš didžiosios sesers psichologinių žaidimų baigiasi paciento mirtimi, kuri sukėlė Makmerfiui žiaurų pykčio priepuolį.

Tą naktį Makmerfis uždusinamas savo draugo Chief’o, kuris negali matyti Makmerfio tokio, atbukinto ir kvailo, matydamas žmogžudystę kaip pasigailėjimo veiksmą, kuris išlaisvins jo draugą. Chief’as, vadovaudamas poelgiui, kurio Makmerfiui anksčiau padaryti nepavyko, pakelia sunkų marmurinį geriamo vandens fontaną bei išmeta jį pro vieną iš langų, ir taip pabėga iš ligoninės.