Artistas (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Artistas

PavadinimasThe Artist
Kilmės šalisPrancūzijos vėliava Prancūzija
RežisieriusMišelis Hazanavičius
Prodiuseris (-iai)Thomas Langmann
Scenaristas (-ai)Anne-Sophie Bion
Mišelis Hazanavičius
KompozitoriusLudovic Bource
VaidinaJean Dujardin
Bérénice Bejo
Metai2011
ŽanrasRomantinis filmas
Trukmė100 min.
KalbaNebylus
anglų
Biudžetas15 mln. JAV dol.
Pajamos133,4 mln. JAV dol.[1]
IMDb įrašas

Artistas (angl. The Artist) – 2011 m. sukurtas prancūzų romantinis filmas, išsiskiriantis savo pastatymo formatu: nebylusis nespalvotasis kinas. Filmo scenarijaus autorius, režisierius ir montuotojas lietuvių kilmės prancūzas Mišelis Hazanavičius. Pagrindinę komandą sudarė taip pat prancūzai: prodiuseris Thomas Langmann ir aktoriai Jean Dujan bei Bérénice Bejo.

Filmo istorija rutuliojosi JAV esančiame Holivude praėjusiame amžiuje, laikotarpyje tarp 1927–1932 m., aplink du žmones, nebyliojo kino žvaigždę ir kylančios naujojo garsinio kino aktorės santykius.

„Artistas“ susilaukė pasaulinio pripažinimo laimėdamas didžiąja dalį svarbiausių kino apdovanojimų, tarp jų ir JAV kino meno ir mokslo akademijos pagrindinį prizą „Oskarą“ už metų filmą. Šiame filme pagrindinį vaidmenį sukūręs J. Dujan gavo asmeninę „Oskaro“ statulėlę kaip geriausias metų aktorius, taip įsiamžindamas kaip pirmasis prancūzas, gavęs tokį aukštą asmeninį įvertinimą anapus Atlanto. Pats filmas tapo vos antru nebyliuoju filmu, gavusiu „Oskarą“ už geriausią metų filmą nuo pat šio apdovanojimo įsteigimo 1929 m., prieš tai taip buvo įvertintas 1927 m. filmas „Sparnai“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1927 m. nebyliojo kino žvaigždė George Valentin netikėtai susitinka jo talento gerbėją Peppy Miller, kuri į jį atsitrenkia per jo naujojo filmo premjerą. Aktorius juokaudamas leidžiasi nufotografuojamas susirinkusių žurnalistų su mergina savo glėbyje. Kitą diena mergina išvysta save ant laikraščio viršelio, su antrašte „Kas ši mergina?“. Įkvėpta šios sėkmės ji ryžtasi eiti į aktorių atrankas. Peppy ir Valentin susitinka filmo atrankoje ir kyla abipusė simpatija sušokus įsimintiną linksmą šokį.

Po dvejų metų kino pasaulis pasikeičia, niekam nebereikia nebyliojo kino, ir buvusi šio žvaigždė Valentine netenka kino studijos paramos. Nusprendęs įrodyti jog jie klysta, jis iš savo asmeninių lėšų pradeda finansuoti naujo filmo kūrimą. Tačiau jo filmas debiutuoja ekranuose 1929 m. krizės pradžioje, maža to, tuo pat metu debiutuoja ir naujasis garsinis filmas, kuriame vaidmenį sukūrė Peppy..

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „The Artist (2011)“. Box Office Mojo. Nuoroda tikrinta 2016-04-28.