Gladiatorius (2000 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Gladiatorius
Gladiatorteaser.jpg
Pavadinimas Gladiator
Kilmės šalis JAV
Režisierius Ridley Scott
Scenaristas (-ai) David Franzoni
Kompozitorius Lisa Gerrard
Hans Zimmer
Vaidina Russell Crowe
Joaquin Phoenix
Connie Nielsen
Metai 2000
Žanras Drama, Veiksmo
Trukmė 155 min.
Kalba anglų
Biudžetas 103 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Gladiatorius (angl. Gladiator) – 2000 m. amerikiečių filmas, kurį režisavo Ridley Scott. Pagrindinius vaidmenis atliko Russell Crowe ir Joaquin Phoenix. Filmas buvo labai aukštai įvertintas kritikų, laimėjo daug įvairių nominacijų. Biudžetas – 103 mln. dolerių. Filmo siužetas neatitinka istorinių faktų. Visame pasaulyje uždirbo 456 mln. dolerių.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas buvo nominuotas 36 apdovanojimų ceremonijose, tarp jų Oskarų ir Golden Globe apdovanojimai. Laimėjo 48 apdovanojimus iš 119 nominacijų. Filmas laimėjo penkis Oskarus iš septynių.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Maximus Decimus Meridius (akt. Russell Crowe) yra vienas romėnų armijos generolų, kuris veda armiją į mūšį su barbarais. Po mūšio susitinka su imperatoriumi bei sužino, kad mirštantis imperatorius ketina jam patikėti valdžią. Tačiau imperatoriaus sūnus Komodas sužinojęs, kad gali netekti sosto nužudo tėvą, o savo vyrams įsako suimti ir užmušti Maksimą. Nužudęs sargybinius Maksimas pabėga namo. Grįžęs pamato, kad namai sunaikinti, o šeima išžudyta. Netekęs jėgų pakliūna į vergiją, o vėliau tampa gladiatoriumi ir turi kautis iki mirties Romos arenose. Įgudęs karys Maksimas sėkmingai kaunasi arenose ir tampa garsus kaip nuostabus gladiatorius, kuriam nėra lygių. Galiausiai jam tenka kautis Romos Koliziejuje ir susidurti su tikruoju priešu Komodu.