Razer

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Razer USA Ltd.
FormaAkcinė bendrovė
PramonėTechninė įranga, plataus vartojimo elektroniniai įrenginiai
ĮkurtaSan Diege, Kalifornija, JAV
(2005 m.)
Centrinė būstinėSingapūras
San Fransiskas, Kalifornija, JAV
Svarbiausi darbuotojaiMin-Liang Tan
Robert Krakoff
Produkcijakompiuteriai, pelės ir kilimėliai, klaviatūros, ausinės, garso plokštės, Xbox 360 pultas ir kt.
Tinklalapiswww.razerzone.com, eu.razerzone.com

Razer (stilizuotai – RΛZΞR) – JAV tarptautinis kompiuterių ir techninės įrangos gamintojas, kurį įkūrė singapūrietis verslininkas Min-Liang Tan ir Robert Krakoff. Visi įmonės produktai skirti kompiuterinių žaidimų žaidėjams. „Razer“ šūkis – „Žaidėjams, nuo žaidėjų“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Razer Copperhead kompiuterinė pelė
Razer DeathAdder kompiuterinė pelė

„Razer“ buvo įkurta 2005 m. grupės inžinierių ir pardavėjų, siekusių sukurti aukštos klasės kompiuterinę pelę Boomslang, skirtą specialiai kompiuterių žaidėjams. Reklamuojant produktą rinkoje teigta, jog tai pirmoji pasaulyje kompiuterinė pelė su 2000 dpi jautrumo skale, suteikiančia itin tikslų valdymą.

„Razer“ buvo viena pirmųjų įmonių, pradėjusių remti žaidėjus, dalyvaujančius tarptautiniuose e-sporto turnyruose, o tai savo ruožtu prisidėjo prie profesionalų žaidimo reiškinio atsiradimo. Johnathan „Fatal1ty“ Wendel buvo vienas iš 12 pirmųjų „Razer“ remiamų profesionalių žaidėjų. Įmonė taip pat buvo viena pirmųjų, pradėjusių remti žaidėjų komandas ir teikti piniginius prizus už pasiekimus įvairiuose elektroninio sporto turnyruose, kaip kad World Cyber Games. „Razer“ ir toliau remia pagrindinius tarptautinius turnyrus, profesionalius žaidėjus ar komandas.

Produktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visi „Razer“ produktai pavadinti pagal plėšrius ar nuodingus gyvūnus: gyvačių vardais (pelės), vabzdžių (pelių kilimėliai), voragyvių (klaviatūros), jūrų būtybių (garso prietaisai) ir pan. Razer Blade nešiojamas kompiuteris bei Project Fiona planšetinis kompiuteris, pristatytas 2012 m. Consumer Electronics Show parodoje, yra bene vienintelės išimtys.

Savo produktus įmonė kuria bendradarbiaudama su kitomis įmonėmis ir profesionaliais žaidėjais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka (Razer)