Pereiti prie turinio

Rėmimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Rėmimas − labdaringos veiklos forma, kai rėmėjas už savo veiklą negauna jokio atlygio, tačiau jo vardas yra garsinamas, viešinamas ar kitaip pabrėžiamas.

Rėmimo atveju yra suinteresuotumas tam tikra nauda: jo veikla negali likti nepastebėta. Labdaringos veiklos metu arba po jos, prieš ją rėmimo aktas bei kokio nors renginio, įvykio, kūrinio rėmėjai (rėmėjas ir jo vardas) yra viešinamas, siekiant paskleisti informaciją apie paramos teikėją ir tokiu būdu teigiamai formuoti viešąją nuomonę dėl atitinkamo subjekto moralinių savybių.

Rėmimas gali būti laikoma kaip tam tikra rinkodaros strategijos dalis, reklamos dalis ar netgi poveikio priemonė.

Rėmėjasasmuo, materialiai remiantis kokią nors veiklą. Skirtingai nuo filantropo, kuris teikia labdarą, skirtą būtiniausioms socialinėms ir biologinėms teikmėms tenkinti (maistas, būstas ir t. t.), rėmėjas remia veiklą (sportas, švietimas, kultūra, mokslas). Bet reikia pastebėti, kad tokia sąvokų opozicija nėra nusistovėjusi, nes kai kuriose šalyse parama švietimui arba religinei veiklai vadinama labdara.

Asmuo, remiantis kitus (nebūtinai veiklą), ir tai darantis daugiau iš moralinių paskatų, yra filantropas.

Rėmėjas teikia paramą, kadangi jam tai naudinga – yra garsinamas jo vardas, renginiuose publikuojamas organizacijos aprašymas, logotipas arba kitaip viešinama informaciją apie asmenį.