Pereiti prie turinio

World Cyber Games

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
World Cyber Games logotipas
Šalys, dalyvavusios WCG

World Cyber Games (WCG, liet. Pasaulio kiberžaidimai) – tarptautinis elektroninio sporto renginys, 2001–2013 m. organizuotas Pietų Korėjos įmonės „World Cyber Games, Inc.“ ir remtas „Samsung“ bei „Microsoft“.

Pirmasis WCG festivalis surengtas 2001 m., nuo to laiko buvo rengiamas kasmet iki 2013 m. Jo organizavimas nusižiūrėtas nuo Olimpinių žaidynių: kiekvienais metais vykdavo vis kitoje šalyje (nuo 2004 m.), dalyviai buvo apgyvendinami specialiame „olimpiniame kaimelyje“ ir panašiai. Tai buvo didžiausias kasmetinis elektroninio sporto festivalis, kiekvienais metais sutraukiantis virš milijono žiūrovų. Kiekvienos valstybės potencialūs atstovai turėdavo dalyvauti atkrintamosiose varžybose valstybės lygiu, ir geriausiai pasirodę turėdavo teisę vykti į WCG. Dalyvaudavo maždaug 70 šalių, dalyvių skaičius kiekvienais metais viršydavo 700.

Oficialus WCG moto yra „Beyond the Game“ (liet. Daugiau, nei žaidimas), tokiu pačiu pavadinimu Nyderlanduose buvo sukurtas dokumentinis filmas apie elektroninį sportą, konkrečiai šį renginį, žymiausius žaidėjus ir kt.