Pompa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Pompa
KilmėVilnius, Lietuva
Žanrairepas, hiphopas, šokių muzika
Kūrinių kalboslietuvių, rusų
Aktyvumo metai1992–1997 m.
Įrašų kompanijaKoja Records, Bomba Records
Buvę nariai
Justas Mamontovas
Saulius Sventickas
Andrius Mamontovas
Algirdas Ramanauskas

„Pompa“ – lietuviška hip hopo šokių muzikos grupė, įkurta 1992 m. Vilniuje.

Prasidėjo kaip Andriaus Mamontovo aplinkos pokštas. Visą laikotarpį buvo Justo Mamontovo (su Sauliumi Sventicku) projektas; tekstus rašė J.Mamontovas, muziką kūrė įvairūs prodiuseriai, koncertuose ant scenos pagal fonogramą pasirodydavo artistai.

Čia devyniasdešimt antrų metų Velykos. Į namus atvažiavo giminės, svečiai, o mums nelabai buvo įdomu sėdėt su jais prie stalo, tai kambary susijungėm visus kiek tik turėjom instrumentus. Ritmo mašiną, keletą sintezatorių, pultą ir įrašėm tokią chuliganišką versiją. Kažkoks minimalus repas. Brolis parašė tekstą, aš išdainavau priedainį. Vėliau per tris dienas įrašėm dar kokias penkias dainas. “Viskas tavo bosui”, “2mblas”, “Judink koją”. Paskui, beje, iš jos atsirado KOJA RECORDS. Po to apie vakarėlį, ir Šeškinės balkoną. Taip gimė POMPA. Per Velykas.    —Andrius Mamontovas[1]

Pirmuose koncertuose ant scenos stovėjo BABY UAB (Justas Mamontovas) ir SWONAS (Saulius Sventickas) ir AURORA MC (Aurora Markulytė). Vėliau BABY UAB ir SWONAS pakeitė THERMO J (S.Sventicko kaimynas Paulius). Po to prisijungė P. J.’s COKE ir D. ACE. D (S.Sventicko kursiokai Dovydas ir Saulius). Dar vėliau prisijungė AMIGO MC (Raivydas). Po to išėjo D. ACE D.

A.Mamontovas prodiusavo tik pirmąjį albumą – „Mallonu“. Kitą, „Kriminalinė romantika“, prodiusavo Algirdas Ramanauskas, paskutinį „Blatnos dainos“ – Žeraldas Povilaitis.

Visada smagu ką nors padaryt priešingo nei darai ir neskelbiant savo vardo savotiškai patikrint, ar vis dar gali užkabinti žmones. Taip ir su POMPA. Tai buvo smagus vienadienis produktas, skirtas smagiai praleisti laiką ... POMPA buvo šėlsmas. Daugelis tikėjo, jog žmonės ant scenos patys kuria ir atlieka tą muziką, tačiau tai niekada nebuvo tikra. Tai niekada nebuvo daroma rimtai.    —Andrius Mamontovas[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Blue Glass Arrow.svg Šią straipsnio dalį reikėtų išplėsti.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]