Egidijus Dragūnas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Egidijus Dragūnas

Egidijus Dragūnas. Grupės „SEL“ koncertas Londone 2011 m.
Biografija
Gimė1976 m. balandžio 23 d. (44 metai)
Vilnius, Lietuva
Žanrairepas, hiphopas, šokių muzika
Kūrinių kalboslietuvių
Veikladainininkas, dainų autorius
Instrumentaivokalas
Aktyvumo metai1992–dabar
Susijusi veiklaSel

Egidijus Dragūnas (g. 1976 m. balandžio 23 d. Vilniuje) – vienos iš pirmųjų Lietuvos repo stiliaus grupės „SEL“ įkūrėjas, vokalistas ir lyderis, vienas skandalingiausių Lietuvos popmuzikos atlikėjų, filantropas.

Išsilavinimas, muzikinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1983 iki 1989 m. mokėsi muzikos mokykloje, fortepijono klasėje. 1994 m. baigė Vilniaus 54-ąją vidurinę mokyklą. Egidijus metė muziką, įprastą gyvenimą ir 1999 metais įstojo į Talino „Concordia” universitetą studijuoti ryšių su visuomene. Nebaigęs studijų jis grįžo į Lietuvą.

SEL“ grupės dainos nuolat patekdavo į geriausių Lietuvos dainų dešimtukus. Kartu su grupe „SEL“ Egidijus Dragūnas išleido šiuos muzikinius albumus: „Kaip ir tu“, „Paskutinį kartą“, „Kontrolinis šūvis“, „Neįvertinta karta“, „Guma“, „Kubas“, „23“, „Viskas ką turiu“, „Muzika“. Grupės „SEL“ gerbėjų klubas „Kiemas“ – buvo pripažintas didžiausiu Lietuvoje.[reikalingas šaltinis] Egidijus Dragūnas su grupe „SEL“ tapo „Radiocentro apdovanojimų“ nominacijos „Geriausia neformato grupė" nugalėtoja. Grupė „SEL“ 2013 metų gruodžio 7 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje surengė patį didžiausią[reikalingas šaltinis]  muzikos ir šviesos šou Baltijos šalyse, kurį stebėjo 17 000 žiūrovų. 2014 m. gruodžio 6 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje „SEL“ surengė pirmąjį[reikalingas šaltinis]  Lietuvos atlikėjų istorijoje „360 laipsnių“ koncertą, kurio dėka buvo pagerintas „Žalgirio“ arenos rekordas, kuris priklausė tam pačiam „SEL “– koncertą stebėjo 20 024 žiūrovai. 2015 m. gruodį, Egidijus Dragūnas surengė brangiausią[reikalingas šaltinis] savo koncertą ir investavęs 400 000 eurų, Kauno „Žalgirio“ arenoje surengė šou SEL „360“ 2015, kurio metu dar kartą pagerino Kauno arenos rekordą, sutraukdamas net 20 517 klausytojų.

Skandalai ir teistumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Egidijus Dragūnas buvo įsivėlęs į įvairius konfliktus ir yra teistas.[1].

2004 m. lapkričio mėn. privačiame vakarėlyje kivirčo metu, sužeidė verslininką Kęstutį Verslovą – jam trenkė per galvą šampano buteliu.[2] Teisme Egidijus Dragūnas verslininką išvadino necenzūriniais žodžiais.[3] Teismas Egidijui Dragūnui skyrė viešųjų darbų bausmę.

Sūnaus nepripažinimas ir bylinėjimasis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nepripažino savo sūnaus (gimusio 2007 m.) tėvystės. Dėl to 2007 m. rudenį vaiko motina Simona V. kreipėsi į teismą ir paprašė E. Dragūną pripažinti vaiko tėvu. Spalio mėn. buvo atliktas tėvystės nustatymo testas. Teismo paskirtos DNR ekspertizės (2007 m. gruodžio mėn. patvirtinusios, kad berniuko tėvas yra E. Dragūnas) pagrindu buvo pripažinta tėvystė, vaikui buvo suteikta atlikėjo pavardė.[4] Teisme E. Dragūnui pavyko išsikovoti savo nesantuokinio sūnaus globą.

Vairavimas esant neblaiviam[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Egidijus Dragūnas buvo daug kartų sulaikytas neblaivus prie vairo. 2009 m. vasarį E. Dragūnui pakartotinai buvo nustatytas vidutinis girtumas, jo automobilis konfiskuotas. Už kelių eismo taisyklių pažeidimus nubaustas 3 000 litų bauda, 2,5 metų atimta teisė vairuoti[5].

Tolimesni konfliktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2009 m. balandžio mėn. per Enrique Iglesias koncertą Vilniuje susikivirčijo su „Siemens“ arenos apsaugininkais. Po konflikto nuvežtas į policijos komisariatą ir buvo uždarytas į areštinę[6].

2010 m. gruodžio 10 d. buvo apkaltintas metęs stiklinę vakarėlio metu advokatei Svetlanai Proninai į veidą, bet atlikėjo kaltė neįrodyta.[7].

Labdaringa veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. vasario mėnesį Egidijaus Dragūno fondo lėšomis Neonatologijos (Naujagimių) centras įsigijo itin reikalingos diagnostinės ir gyvybinėms funkcijoms palaikyti skirtos aparatūros. Pranešama, kad VU vaikų ligoninės pacientams E. Dragūno fondas skyrė 120 tūkst. litų. Didžiąją dalį lėšų VšĮ Egidijaus Dragūno fondas gavo platindamas SEL albumą „Aš kaip žąsis“.[8].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]