Algirdas Ramanauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Algirdas Ramanauskas
Gimė 1970 m. lapkričio 27 d. (51 metai)
Lietuva Vilnius, Lietuva
Sutuoktinis (-ė) Rasa
Vaikai Adomas Dovydas
Pareigos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys
Partija Tėvynės Sąjunga
nuo 2004 m.
Alma mater Vilniaus universitetas

Algirdas Ramanauskas (taip pat žinomas kaip Algis Greitai; g. 1970 m. lapkričio 27 d. Vilniuje) – lietuvių pramogų verslo veikėjas, TV laidų vedėjas, aktorius, Vilniaus miesto politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijavo Vilniaus universiteto Teisės fakultete, nebaigė. UAB „Darnaus Juoko Vajus“ komercijos direktorius. Su žmona Rasa augina sūnų Adomą Dovydą.

Veikla televizijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dar nepradėjus Lietuvoje veikti komerciniams televizijos kanalams, A. Ramanauskas su kolega Rimu Šapausku sukūrė juodojo humoro projektą „Radioshow“, kuris pirma transliuotas radijo eteryje, 1995 m. persikėlė į LNK televiziją. Transliavimo pobūdis buvo nepastovus, todėl ne kartą būdavo keičiama transliuojanti televizija ir radijas. Nuo 2005 metų „Radioshow“ buvo transliuojama radijo stotyje „Vox Maris“.

Buvo TV3 infošou „Be Tabu“ ir „Be Tabu Savaitė“ vedėju. LNK televizijoje A. Ramanausko ir R. Šapausko duetas kūrė laidą „Orbita“. Tuo pačiu metu buvo transliuojamas solinis A. Ramanausko personažo Zbignevo „ZBTV“ šou, vėliau su R. Šapausku kūrė TV laidą „Ragai“, kurioje įkūnijo meistro Broniaus personažą. Taip pat nuo 2004 iki 2007 metų vedė laidą „Nacionalinė muzikos lyga“. Kelerius metus (iki 2012 m.) humoro laidoje „Dviračio šou“ kūrė peliuko Sūrskio personažą.

2006 m. sausio 13 d. A. Ramanauskas su kolega Rimu Šapausku, persirengę jų kuriamos humoristinės laidos „Ragai“ personažais Broniumi ir Česlovu, su kameromis pasitiko po 12 metų kalinimo iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės Lukiškėse paleistą buvusį prosovietinės kompartijos lyderį, profesorių Mykolą Burokevičių ir veržėsi iš jo paimti interviu. Tai nepatiko Burokevičiaus kolegai, buvusiam „Jedinstvo“ lyderiui Valerijui Ivanovui, kuris, nustumdamas Ramanauską, smogė į ranką ir kaktą. Valerijui Ivanovui teismas skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. [1]

2007 m. vedė LNK laidą „Le Broniaus šou“ kaip prancūzų kilmės Lietuvis Bronius Le Bronjus. 2008 m. kartu su Inga Jankauskaite vedė LNK muzikinį šou „Žvaigždžių duetai 2“, 2009 m. – LNK žaidimą–viktoriną „Vienas prieš visus“, humoro laidą „Nr. 1“ bei „Supertortas“, 2009, 2010, 2011 m. – komisijos pirmininkas LNK talentų šou „2 minutės šlovės“. 2009 m. su aktore Renata Kutinaite, o 2010 m. su aktore Inga Norkute – LNK „slaptos kameros“ tipo laidos „Pričiupom!“ vedėjas. [2] 2010 m. kartu su Marium Jampolskiu – LNK muzikinio projekto „Lietuvos daina“ vedėjas, [3] o nuo 2011 m. kartu su juo – LNK šou „Supermiestas“ vedėjai. Nuo 2011 m. rugsėjo mėn. kartu su Rimante Kulvinskyte – LNK šou „Dainuok, jei gali“ vedėjas.

2012 m. vėl tapo LNK muzikinio šou „Žvaigždžių duetai“ („Žvaigždžių duetai 6. Lemiama kova“) vedėju, kuriame jo porininkas – Rolandas Vilkončius. Po to pasitraukė iš LNK televizijos ir po daugiau nei 10 metų grįžo į TV3. Kartu su aktore Ineta Stasiulyte dalyvavo šokių projekte „Šok su manimi“ (pasitraukė po trijų laidų), yra vienas iš infošou „Be komentarų“ bei humoro laidos „Stebuklų šalis“ vedėjų (kartu su Jurijumi Smoriginu, Vytautu Šapranausku, Mindaugu Stasiuliu ir Džiugu Siaurusaičiu). Taip pat per TV3 rodyta dokumentinė laida „Misija Afganistanas“, kurios Ramanauskas buvo vienas kūrėjų.

Nuo trečio sezono (2014 m.) veda BTV pramoginį šou „Muzikinė kaukė“.

Nuo 2015 m. lapkričio pakaitomis su Andriumi Užkalniu veda Info TV laidą „Algis Ramanauskas Plius“[4].

Politinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 2004 m. Tėvynės sąjungos Vilniaus miesto skyriaus narys[5]. Po 2010 m. vykusių pirmųjų homoseksualų eitynių A. Ramanauskas sustabdė veiklą TS-LKD.[6] Taip pat galimai dėl šių motyvų A. Ramanauskas nedalyvavo savivaldybių rinkimuose TS-LKD sąrašuose.[7]

20072011 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

Kita veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1989 m. kartu su Dariumi Karveliu įkūrė muzikos grupę „Svastikos Sukitės Greitai“ (dar žinomą kaip SSG), kurioje vienu metu dainavo ir V. Riaubiškytė. 1994 m. filialinė "Svastikos Sukitės Greitai" grupė "Gimtadienis" išleido pirmąjį pop muzikos albumą "Ar Tau Meilė". Po metų (1995) m. pirminė Svastikos grupė išleido studijinį albumą „Radioshow“. Vėliau ilgą laiką buvusi neaktyvi, grupė atgimė 2008 m., vokalistu pasikvietus buvusį kapelos „Ventukai“ narį Dovydą Kumpikevičių. 2009 m. išleido albumą „Gyvai“. Garsesnės grupės dainos – „Atbėgo Kariūnai, Sušaudė Brazauską“, „Mano Katė Mėgsta Šaudyt“ ir kt. Atlieka ne tik savos kūrybos, bet ir Joy Division, Frank Sinatra ir Steely Dan koverius.

Sukūrė vaidmenis: estų komedijoje „Made in Estonia“, AXX demonstruotuose E. Vėlyvio filmuose „Matvaju“ bei „Mazgas“, taip pat „Zero“, Kęsto Gudavičiaus „Keturios susikertančios tiesės“, Vyto Dambrausko filme „Painiava“[8].

2010 m. pasirodė grupės InCulto eurovizinės dainos „Eastern European Funk“ vaizdo klipe. 2010 m. gruodžio 10 d. vykusį savo renginį, skirtą Lietuvos emigrantams Airijoje, A. Ramanauskas užbaigė žodžiais „eikit jūs visi n**ui“. Po to šou organizatoriai atsiprašė žiūrovų ir grąžino pinigus už bilietus.[9]

2012 m. gruodžio 31 d. savo „Facebook“ paskyroje paskelbė „Metų Šūdai“, kuriuos įvardino kaip „Ryškiausios praėjusių 2012-ųjų beždžionės“, apdovanojimų laureatus. Nominacijose „Metų šūdamorfozė“, „Metų Apsišikimas“, „Metų Šūdinoji Trejybė“, „Metų Šūdback“, „Metų Šūdų Maišas“, „Metų Pavydi Žiurkė“, „Metų Durnius“ ir kt. necenzūriniais žodžiais išvadinęs laidų vedėją Andrių Rožicką, [10] prieš mėnesį mirusį Seimo narį Julių Veselką, BNS vyr. redaktorių ir direktorių Artūrą Račą ir kt., „Metų idioto“ apdovanojimą skyrė LR ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui, išvadinęs jį „skystakiaušiu fūfeliu“ bei pasiūlęs „nu įsigykit linzes, jopšichmat'! Nemalonu, kad mūsų šalies premjeras atrodo kaip koks prietaisas“. Dėl A. Ramanausko komentarų apie A. Butkevičių Lietuvos socialdemokratų partija kreipėsi į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą bei TV3 televizijos vadovybę. [11] Taip pat konservatorių partijai atstovaujantis A. Ramanauskas apskųstas TS-LKD Priežiūros komitetui, skundą pateikus šios partijos nariui – teisininkui Petrui Ragauskui. [12]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikicitatos