Palemono geležinkelio stotis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 54°54′51.22″ š. pl. 24°3′39.9″ r. ilg. / 54.9142278°š. pl. 24.061083°r. ilg. / 54.9142278; 24.061083

Palemono geležinkelio stotis
Palemono geležinkelio stotis
Palemono geležinkelio stotis
ŠalisLietuva
GyvenvietėKaunas
Aptarnaujanti įmonėAB „Lietuvos Geležinkeliai

Palemono geležinkelio stotis – svarbus geležinkelio mazgas, didžiausia prekinė stotis Kauno regione, aptarnaujanti daug sunkiosios ir lengvosios pramonės įmonių Kauno Naujasodžio, Palemono ir Petrašiūnų mikrorajonuose.

Stotis įsikūrusi šiaurės rytinėje miesto dalyje Palemone. Joje traukinys gali būti nukreiptas į Kauno geležinkelio stotį arba apylanka per Rokus. Stoja keleivinis traukinys Vilnius–Kaunas. Stotis yra 1520 mm vėžės pločio geležinkelio linijoje Kaunas - Vilnius.

Pėsčiųjų viadukas stotyje

Projektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Planuojamas intermodalinis perkrovimų terminalas,[1] skirtas europinės vėžės geležinkeliu gabenamiems kroviniams perkauti ir laikinai sandėliuoti, įsikursiantis 3 ha teritorijoje, tarp geležinkelio linijos ir pramonės sandėlių. Teritorijoje bus pastatytas apie 16 500 m² ploto terminalas, įrengta atvira aikštelė konteineriams bei puspriekabėms sandėliuoti, įrengta reikalinga infrastruktūra. Planuojama, kad teritorijoje bus perkraunami kroviniai iš geležinkelio transporto į autotransportą ir atvirkščiai. Numatomos investicijos − apie 65 mln. litų. Statybų numatoma pradžia − 2013 m. pabaiga, o pradėti veikti terminalas turėtų 2015 m.

Kitas projektas − Kauno viešasis logistikos centras, turintis pranašumą prieš kitus regionus tiek keleivių, tiek krovinių pervežime dėl netoliese esančių Kauno oro uosto, Kauno LEZ, automagistralės  A1  VilniusKaunasKlaipėda , geležinkelio linijos Šeštokai–Kaunas–Kybartai.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Geležinkelio ruožas