Pakartotinė sueitis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pakartotinė sueitis (lot. coitus iteratus) – sueitis, vykstanti iškart arba praėjus mažai laiko po pasiekto orgazmo[1]. Ji nėra dažnai praktikuojama, kadangi atsipalaidavimo fazės metu lytinis susijaudinimas atslūgsta, sulėtėja kraujotaka ir kvėpavimas, vyksta detumescencija, erotinės glamonės ir kiti lytiniai dirgikliai neturi tokio stipraus poveikio kaip prieš tai.

Kadangi vyro susijaudinimas nutrūksta greičiau nei moters, tai vyrams pakartotinė sueitis yra sunkiau atliekama nei moterims – vien jau pakartotinei erekcijai pasiekti reikia tam tikro laiko tarpo (jaunesniems vyrams pakanka mažiau laiko nei vyresniems). Be to, po vyro orgazmo – ejakuliacijos sumažėja spermos kiekis vyro organizme ir dėl to pakartotinei ejakuliacijai patirti reikia ne tik daugiau dirgiklių, bet ir laiko. Savo ruožtu moteriai pakartotinė sueitis yra mažiau sudėtinga dėl to, kad jos lytinis susijaudinimas slopsta lėčiau negu vyro.

Pakartotinės sueities specifiką iš esmės lemia refrakcinis laikotarpis. Tačiau kai kuriems vidutinio amžiaus vyrams būdingas užslėptas refrakcinis laikotarpis, kuris jiems leidžia neištraukiant varposmakšties atlikti pakartotinę sueitį net ir prieš tai jau ejakuliavus. Tokiu atveju erekcija susilpnėja nežymiai ir neilgam (tai lemia silpna detumescencija), o atliekamos frikcijos ją palaiko ir stiprina. Tokia dviguba sueitis gali trukti net iki 10-20 minučių (tuo tarpu kai įprastinė trunka iki 5 minučių), kadangi pasiekus pirmąją ejakuliaciją lytinis jaudrumas šiek tiek sumažėja (mažėja nervinių centrų jaudrumas), todėl pakartotinės sueities metu ejakuliacija pasiekiama per ilgesnį laiką nei pirmoji. Varpos jaudrumas gali sumažėti ir dėl to, kad per ejakuliaciją išsiliejusi sperma moters makštyje mažina trintį. Naudojant prezervatyvą tokia technika nepatartina, kadangi šių priemonių gamintojai rekomenduoja ištraukti varpą iš makšties iškart po ejakuliacijos, kol varpa nesuglebo ir sperma dėl atsiradusių galimų tarpų tarp varpos ir prezervatyvo nepateko į makštį.

Pakartotinė sueitis gali nesukelti sunkumų tuo atveju, jeigu orgazmas buvo pasiektas nesinchroniškai ir moteris jį jau pasiekė, o vyras dar ne. Tada neiškyla vyro atsipalaidavimo problema, be to, moteris gali lengviau pasiekti kelis orgazmus iš eilės nei vyras – tuomet užtenka tęsti glamones ir frikcijas kol įvyks ejakuliacija.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Medizinlexikon (vok.)