Pierre-Auguste Renoir

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Ogiustas Renuaras)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Pjeras Ogiustas Renuaras

Pjeras Ogiustas Renuaras (Pierre-Auguste Renoir; 1841 m. vasario 25 d. – 1919 m. gruodžio 31 d.) – prancūzų tapytojas, vienas iš impresionizmo atstovų.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

 Feather writing.png  Šis straipsnis ar jo dalis yra tik faktų sąrašas.
Jūs galite padėti Vikipedijai, perrašydami į nuoseklų, rišlų tekstą.

Kūrybos bruožai[taisyti | redaguoti kodą]

Renuaras mėgo tapyti žmones, nerūpestingai bendraujančius, lengvai flirtuojančius, sėdinčius su gėlėmis, knyga, su taure vyno kur nors ant upės kranto arba pavėsinėje, apipintoje žaluma. Kačiukai, maži šuneliai, vaikai – nepamainomi jo paveikslų dalyviai, įnešantys švelnumo ir žaismingumo. Renuaras aplinkiniame šiuolaikiniame gyvenime atrado tapybiškumą, charakteringumą, pozų ir tipų išraiškingumą. Jo impresionistų parodų kolega Edgaras Dega taip pat stebėjo paryžietišką gyvenimą, tačiau jo įspūdžių spektras buvo žemesnis, o žvilgsnis buvo liūdnas ir ironiškas. Renuaras nenorėjo pastebėti liūdnos gyvenimo pusės, matyt, ji buvo pernelyg gerai žinoma iš jo skurdžios jaunystės laikų. Kaip ir kiti impresionistai, pabrėžė kasdienybės patrauklumą. Jo paveikslams būdingas fragmentiškumas, netikėti rakursai, raiškus koloritas. Šio dailininko kūrybai įtakos turėjo Klodo Monė paveikslai.

Žymiausi darbai[taisyti | redaguoti kodą]

Renuaras paliko daug kūrinių – „Šokiai Mulen de la Galeto kavinėje“, „Skėčiai“, „Seserys“, „Ilgaplaukė mauduolė“, „Moters aktas“ ir kitus.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  • Meno istorija: vadovėlis XI–XII klasei / Ariadna Čiurlionytė. Kaunas: Šviesa, 2001.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka Vikicitatos