Meilė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Stilizuota širdis – šiuolaikinis meilės simbolis

Meilė – žmogaus būsena, jausmas, emocijos, elgsena, mintys, suvokimas ir požiūris, viena iš esminių tarpusavio santykius ir savęs suvokimą lemiančių ir apibrėžiančių sąvokų.

Meilė psichologijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagal Erichą Fromą (Erich Fromm) :

1. "Meilė- tai rūpinimasis, kad kitas žmogus augtų ir atsiskleistų savo paties labui ir savais būdais, bet ne tam, kad tarnautų man. Jei as myliu kitą žmogų, as jį suvokiu tokį, koks jis yra, o ne tokį, koks man reikalingas, kad galėčiau juo pasinaudoti. Jei aš myliu kitą, reiškia aš esu taip pat ir nepriklausomas nuo jo. " – Erich Fromm, knyga „Meilės menas“.

2. Meilė susideda iš: rūpinimosi, atsakomybės, pagarbos ir pažinimo“.  – Erich Fromm, knyga „Meilės menas“.

Meilė kultūroje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Meilė yra viena pagrindinių žmonijos kultūrinių vertybių.

Tai žmogaus patyrimo dalis, pasireiškianti viena ar keliomis iš šių formų: prisirišimas, draugystė, artumas, smarkus potraukis, aistra, tarpusavio „chemija“, intymumas, galėjimas pasiaukoti vardan meilės objekto, nepaaiškinamas panašumo ar ryšio jausmas su meilės objektu, kuriuo gali būti kitas žmogus, gamta, arba abstraktus objektas (tėvynė ir pan.).

Meilė religijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Meilės sąvoka skirtingų žmonių ir bendruomenių yra suvokiama ir interpretuojama labai skirtingai. Daugelyje religijų meilės sąvoka išreiškia tikinčiojo ryšį su dievybe ar religiniu mokytoju. Meilė yra viena iš pagrindinių temų mene.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Commons-logo.svg

Vikiteka Vikicitatos

Wikiquote logo
Puslapis Vikicitatose