Meištovičių šeimos koplyčia-mauzoliejus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°41′38″š. pl. 25°18′46″r. ilg. / 54.693988°š. pl. 25.31264°r. ilg. / 54.693988; 25.31264

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Meištovičių šeimos koplyčia-mauzoliejus
Meistaviciu koplycia 2 Saules kapines.JPG
Savivaldybė Vilniaus miestas
Gyvenvietė Antakalnis (Vilnius)
Adresas Saulės g.
Statybinė medžiaga tinkuotas mūras
Pastatyta XX a. pr.
Stilius neogotika

Vilniaus Saulės kapinių komplekso Meištovičių šeimos koplyčia-mauzoliejus - Vilniuje, Antakalnio mikrorajone Saulės kapinėse stovinti mauzoliejinė koplyčia. Pastatyta kapinių gilumoje, pietryčių pusėje, mišku apaugusios kalvos šlaite.

Meištovičių (lenk. Meysztowiczowie) koplyčia yra nacionalinės reikšmės paminklas, 2005 m. balandžio 18 d. įrašytas į Kultūros vertybių registrą (unik. kodas 30387).[1] Koplyčia reikšminga savo architektūrinėmis ir sakralinėmis savybėmis.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Neogotikinė koplyčia galiniu fasadu įsirėmusi į miškingos kalvos šlaitą. Jį abipus pastato prilaiko atraminės sienos. Statinys tinkuoto mūro sienomis, kvadratinio plano, su smailėmis užbaigtais šoniniais bokšteliais. Yra laidojimo rūsys. Stogas dvišlaitis, jo bokšteliai-pinakliai neišlikę po dangos keitimo. Pastatas priekiniu fasadu atgręžtas į šiaurę. Šio fasado frontonas laiptuotos formos, su perspektyviniu smailiaarkiu portalu. Ant vakarų fasado sienos, po langais, pritvirtinta pilko šlifuoto granito memorialinė lenta su iškaltu įgilintų raidžių įrašu lenkų kalba: „GROBY MEYSZTOWICZOW“ (liet. Meištovičių karstai). Langų, durų angos smailiaarkės. Įėjimo durys metalinės, dvivėrės, viršuje grotuotos. Lubos skliautinės. Altoriaus vieta yra prie pietinės sienos. Mensa šviesaus granito, su dviem metalinėmis dvivėrėmis durelėmis priekyje. Sienos stačiakampėje nišoje įkomponuotas gipsinis Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu reljefas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Koplyčia“. Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registras. Nuoroda tikrinta 2019-01-06. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka