Lytinis aktas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Vabalų kopuliacija
Drugių kopuliacija
Liūtų kopuliacija

Lytinis aktas – pas žmones ir kitus aukštesniuosius gyvūnus, vyriškojo lyties organo įvedimas į moteriškuosius lytinius takus. Gali būti tarp priešingų lyčių, arba tarp hermafroditų, kaip yra daugelio sraigių atveju.

Gyvūnų pasaulyje dviejų individų susijungimas lytinio akto metu vadinamas kopuliacija (lot. copulatio – susijungimas, sueitis). Sliekai kopuliacijos organo neturi, tačiau kiti gyvūnai turi ir kopuliacijai skirtą organą. Omarai ir vėžiai turi pakitusias plaukiojamąsias kojas, sepijos ir aštuonkojai naudoja čiuptuvą, rykliai turi modifikuotą pilvo peleką, kuriuo perduoda patelei paketą su sėkla. Paukščiai neturi nei varpos, nei makšties. Jiems būdinga kloaka, į kurią suteka virškinimo, šlapimo ir dauginimosi sistemų produktai. Patinas perduoda sėklą patelei prispausdamas savo kloakos angą prie jos angos.

Žmonių lytinis aktas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išsamiau žr. Sueitis.

Žmonių lytinis aktas – dažniausiai suprantamas kaip sustandėjusios varpos įvedimas į makštį ir ritmiški judesiai (frikcijos). Tačiau šis procesas apima ne vien tik fizinius partnerių veiksmus, bet ir fiziologinius procesus organizme.

Wikimedia alt gold.svg

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.

Wikimedia alt gold.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.

Vikiteka