Londono Sičio oro uostas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Londono Sičio oro uostas
IATA: LCY - ICAO: EGLC
Parametrai
Aerodromo tipascivilinis
OperatoriusAIMCo, OMERS, Ontarijo mokytojų pensijos planas ir Kuveito investicijų administracijos Wren House infrastruktūros valdyba
MiestasLondonas
Aukštis virš jūros lygio 6 m
Koordinatės 51°30′19″N 00°03′19″E
Tinklalapis[1]
Kilimo ir tūpimo takai
Kryptis Matmenys Danga
ilgis (m) plotis (m)
09/27 1500 30 asfaltas

Londono Sičio oro uostas (angl. London City Airport) – Jungtinės Karalystės tarptautinis oro uostas. Jis įsikūręs 11 km į rytus nuo Londono centro bei dar arčiau Canary Wharf rajono, taip esant arčiausiai dviejų pagrindinių Londono miesto finansinių centrų. 2017 m. oro uostas aptarnavo virš 4,5 mln. keleivių. Londono Sičio oro uostas pagal keleivių ir orlaivių judėjimų apimtis yra 5-as Londone (po Hitrou, Gatviko, Stanstedo ir Lutono) ir 14-as visoje Jungintėje Karalystėje.

Šis oro uostas turi vieną 1500 m ilgio kilimo ir tūpimo taką. Dėl šio oro uosto geografinės padėties miesto viduryje, yra ribojami orlaiviai — eismas leidžiamas tik orlaiviams bei įgulai specialiai paruoštiems leistis 5.5° kampu, kuris yra didesnis negu įprastas leidimosi ar kilimo kampas. Airbus A318 yra didžiausias šiame oro uoste naudojamas lėktuvas, su papildomai įdiegta stataus priartėjimo funkcija.

Skrydžius vykdančios aviakompanijos ir jų kryptys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompanija Kryptys
Aer Lingus Dublinas
ITA Airways Milanas (Linatė)
British Airways Amsterdamas, Berlynas (Tėgelio), Bilundas, Dublinas, Diuseldorfas, Edinburgas, Florencija, Frankfurtas, Ženeva, Glazgas, Ibiza, Meno sala, Malaga, Mančesteris, Milanas (Linatė), Miunchenas, Niujorkas (JFK)
, Nica, Palma de Majorka, Praha, Roma (Fiumičino), Roterdamas, Ciurichas, Belfastas (Sičio),
Sezoniškai: Bergerakas, Čamberis, Faro, Grenada, Menorka, Mikonosas, Kvimperis, Reikjavikas (Keflaviko), Santorinis, Skiatosas, Splitas, Venecija
KLM Amsterdamas
LOT Budapeštas, Vilnius, Varšuva (Šopeno)
Lufthansa Frankfurtas
Luxair Liuksemburgas
Swiss International Air Lines Ženeva, Ciurichas
TAP Air Portugal Lisabona, Porto

^1British Airways skrydžiai iš Londono Sičio oro uosto į Niujorko JFK oro uostą vyksta su sustojimu Šenono oro uoste papildyti lėktuvą kuru. Taip yra dėl orlaivio svorio apribojimų kylant Londono Sityje. Šio sustojimo metu taip pat atliekama JAV muitinės ir pasienio kontrolės patikra, dėka ko keleiviams atvykus į Niujorko JFK oro uostą nereikia atlikti tų pačių procedūrų iš naujo. Pastebėtina, kad nors skrydis ir vyksta per Šenono oro uostą, bilieto tiesioginiam skrydžiui į jį iš Londono įsigyti negalima.