Kalėjimo bėgliai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
PrisonBreak.jpg
Žanrasveiksmo trileris
Kūrėjas (-ai)Paul Scheuring
VaidinaDominic Purcell
Wentworth Miller
Michael Rapaport
Amaury Nolasco
Wade Williams
Robert Knepper
Jodi Lyn O'Keefe
Sarah Wayne Callies
William Fichtner
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
Sezonų skaičius5
Serijų skaičius90
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Marty Adelstein
Neal H. Moritz
Dawn Olmstead
Brett Ratner
Paul Scheuring
Matt Olmstead
Kevin Hooks
Michael Pavone
Trukmė42 minutės
Transliacija
Originalus kanalasFOX
Originalus laikotarpis2005 m. rugpjūčio 29 d. – 2017 m. gegužės 15 d.
Išorinės nuorodos
Tinklalapis

Kalėjimo bėgliai (angl. Prison Break) – TV serialas, pradėtas rodyti 2005 metų rugpjūčio 29 d. FOX kanalu, kūrėjas Paul Scheuring. Nuo 2006 metų rodytas Lietuvoje, per TV3 kanalą.

Siužeto linija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Seriale pasakojama apie vyrą vardu Lincoln Burrows, nuteistą mirties bausme, kuri bus įvykdyta vos už kelių mėnesių. Jis nesėkmingai bando visiems įrodyti savo nekaltumą. Jo brolis Michael Scofield pasiryžta neįmanomai užduočiai – išlaisvinti brolį iš labiausiai saugomo valstijoje Fox River kalėjimo.

Michael Scofield yra statybų inžinierius, kurio firma ir suprojektavo garsųjį kalėjimą. Michalel išsitatuiruoja pabėgimo planą ant savo kūno ir padaręs nusikaltimą patenka į tą patį kalėjimą.

Serialo istorija savo formatu yra panaši į Dingę ir 24 valandos, nes kiekvienas epizodas atskleidžia vieną pabėgimo plano dalį. Pirmas sezonas beveik ištisai buvo filmuotas dabar jau neveikiančiame kalėjime Čikagos priemiestyje, kuriame kalėjo ne vienas garsus JAV nusikaltėlis.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 Edit-find-replace.svg  Šio puslapio (jo dalies) turinys turėtų būti kritiškai peržiūrėtas ir pakoreguotas!
Jei galite, sutvarkykite (rekomenduotina prieš tai peržiūrėti puslapio aptarimus, jo kūrimo istoriją bei tarpinius keitimus).

Maiklas Skofildas, įsidarbino statybų inžinieriumi Čikagoje, prestižinėje Midltono firmoje „Maxwel ir Schaum“. Netrukus jo gyvenimas pakrypsta netikėta linkme. Pasikėsinęs pagrobti iš Čikagos banko per pusę milijono dolerių, Skofildas atsiduria kalėjime. Per teismą Skofildas nuosprendžio neužprotestuoja, tik paprašo įkalinti jį arčiausiai jo namų Čikagoje. Tas kalėjimas – Džolijete esantis Fox Riveris. Fox Riveryje Maiklas Skofildas atsiduria visų dėmesio centre. Kaliniams įdomu iš kokio molio jis drėbtas. Medicinos personalas nerimauja dėl jo sveikatos, nes, be reguliarių vizitų į kalėjimo ligoninę gauti dozę vaistų nuo diabeto, jam dar reikia gydytis nupjautą kojos pirštą ir smarkią nudegimo žaizdą ant nugaros. Kalėjimo viršininkas Henris Poupas irgi susidomi Skofildu ir pasikviečia jį padėti įgyvendinti vieną asmeninį projektą. Galiausiai paaiškėja, kad Skofildas nuo pat pirmos dienos kalėjime planavo pabėgimą ir, siekdamas įgyvendinti savo planą, užmezgė santykių su įvairiais kalėjimo darbuotojais. Sėkmingai iš Fox Riverio pabėgęs, Skofildas 16 dienų slapstėsi nuo policijos Montanoje, Indianoje ir Čikagoje. Kartą jį sulaikė JAV pasienio tarnyba, bet vežamas jis ir vėl įsigudrino pasprukti.

Vėliau Skofildas atsiduria Panamoje ir susitinka su savo broliu Linkolnu Barouzu ir Sara Tankredi. Visi trys, manydami, kad blogiausia jau praeityje, įlipa į laivą, kurį Skofildas parūpinęs iš anksto, tikėdamasis, kad pavyks išnykti visiškai. Tačiau FTB juos pasiveja. Per FTB mėginimą sulaikyti Skofildą ir jo brolį žūsta agentas Bilas Kimas. Netrukus Skofildą suima Panamos policija ir apkaltina nužudymu. Pasodintas į Sonos kalėjimą Panamoje, Skofildas ir vėl pasprunka, ir siekia atkeršyti mylimosios žudikams. Seriale pasirodė pirmo sezono pirmoje serijoje. Maiklą Skofildą seriale vaidina aktorius Wentworth Miller.

Linkolno Barouzo gyvenimas pradeda ristis žemyn vos tik jam sukanka 15. Kai dešimtoje klasėje jį išmeta iš Morgano Parko vidurinės mokyklos, – vaikinas tuojau pat pakliūva teisėsaugininkų akiratin. Už grotų jis praleidžia du mėnesius už vagystę, tris mėnesius už piktybišką nuosavybės apgadinimą, šešis mėnesius už kūno sužalojimą, šešis už narkotikų laikymą ir dar dešimt už žmogaus užpuolimą. Tolesnė įvykių seka nieko nė nestebina – Barouzas apkaltinamas Terenso Stedmano – Vašingtono lobisto ir prezidentės Kerolin Reinolds brolio nužudymu. Jis pareiškia teismui esąs nekaltas, tačiau prisiekusiųjų tas neįtikina ir vyras nuteisiamas mirčiai elektros kėdėje. Barouzas jam likusias dienas leidžia Fox Riverio kalėjime. Nors įkalčių prieš jį netrūksta, gegužės 12-ąją Linkolno egzekucija atidedama dėl naujų faktų, sukėlusių abejonių dėl jo kaltės. Paaiškėjus, kad naujieji faktai jo išteisinti nepadės, Barouzo egzekucija numatoma gegužės 26-ąją. Nebelaukdamas nuosprendžio Barouzas kartu su broliu Maiku Skofildu pabėga iš Foks Riverio ir abu tampa besislapstančiais nuo teisėsaugos bėgliais. Blaškydamiesi po šalį Barouzas su broliu porą kartų įkliūva. Kartą Barouzą sučiumpa JAV pasienio patruliai, tačiau jam ir vėl pavyksta pasprukti. Birželio 16-ąją dėl buvusio Slaptosios tarnybos agento Polo Kelermano parodymų Barouzui panaikinami visi Stedmano bylos kaltinimai. O Barouzas dabar Panamos mieste, Panamoje, padeda broliui Maiklui pabėgti iš Sonos kalėjimo. Seriale pasirodė pirmo sezono pirmoje serijoje. Linkolną Barouzą seriale vaidina aktorius Dominic Purcell.

Fernandas Sukrė gimė Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, užaugo gatvėse. Sukrei vis pavykdavo išsisukti nuo bausmės, kol galiausiai jis atsidūrė kalėjime dėl parduotuvės plėšimo su neužtaisytu ginklu. Jo tikslas buvo pasivogti pinigų sužadėtuvių žiedui Marikruzai, su kuria draugauja trejus metus. Patekęs į Foks Riverio kalėjimą Sukrė – pavyzdingas kalinys. Vienintelis jo nusižengimas – slapti pasprukimai iš kameros jau po komendanto valandos – ir vėl – dėl Marikruzos. Likimas lėmė, kad Skofildas su Sukre tapo kameros draugais ir Sukrė nutarė bėgti su Skofyldu. Pabėgęs iš Fox Riverio Sukrė sužino, kad Marikruza Las Vegase ištekės už jo pusbrolio Hektoro. Siekdamas vestuves sutrukdyti, Sukrė kuo anksčiausiai atvažiuoja prie koplyčios, bet Hektoras jau įspėjęs Nevados policiją, kad Sukrė gali ten pasirodyti, todėl vyrukui nelieka nieko kito kaip tik sprukti. Dar Sukrė dalyvavo incidente Dženetės Ouvens namuose. (Džanetė – Tūlio miestelio Jutoje gyventoja, kuri buvo laikoma įkaite jos pačios namuose, kol Foks Riverio kaliniai kasė duobę jos garaže ieškodami gudriojo Vestmorlendo 5 milijonų.)Pasak FTB agentų, jis buvo pastebėtas lipantis į lėktuvą, skrendantį į užsienį. Kiti liudininkai teigė matę jį Meksikoje, bet šiuo metu jis laisvėje, Panamoje, padeda savo draugui Maiklui pabėgti iš Sonos kalėjimo. Seriale pasirodė pirmo sezono pirmoje serijoje. Fernandą Sukrę seriale vaidina aktorius Amaury Nolasco.

Aleksas Mahonis aštuoniolikos metų įstojo į kariuomenę. Pradėjęs karjerą nuo žemo rango jūrų pėstininko jis netrukus tapo specialiuoju operatyvininku Persijos įlankos kare. Vėliau Mahonis tapo FTB agentu. Pagavęs daugybę nusikaltėlių jis pelnė neblogą reputaciją, tačiau koją jam pakišo Oskaro Šeilso byla. Oficialiai bėglio jis taip ir nepagavo, mat pats surengęs jam linčo teismą ir nužudęs palaidojo. Niekas jam kaltinimų taip ir nepateikė. Kita agento Mahonio byla buvo Fox Riverio aštuntukas. Jis metodiškai persekiojo bėglius. Vieną po kito šaltakraujiškai juos žudydamas jis vykdė savo teisingumą… Tačiau sumaniojo Maiklo Skofildo sučiupti jam taip ir nepavyko. Mahonis net kreipėsi pagalbos į buvusį Fox Riverio sargą (vėliau tapusį kaliniu) Bredą Beliką. Agentas Mahonis nusivijo Skofildą net iki Panamos. Bet tuo metu jam jau neberūpėjo pasodinti Skofildą už grotų. Mahonis nutarė nutraukti su FTB visus ryšius, o už pinigus, kuriuos pavogė Skofildas su sėbrais, –pradėti naują gyvenimą su šeima Kolumbijoje. Tačiau šio plano įgyvendinti taip ir nepavyko, mat kažkoks anonimas pranešė Panamos policijai, kad Mahonis su pilnu laivu kokaino ketina perplaukti Panamos kanalą. Panamos policija suėmė Mahonį, nepaisydama jo tvirtinimų, kad tai sąmokslas. Pasodintas į Sonos kalėjimą Panamoje ir laukdamas teismo, Mahonis pabėga kartu su Maiklu Skofildu.

Džonas Abruzis, buvęs Čikagos mafijos bosas - kalinys, įkalintas Fox Riverio pataisos namuose, ir susidaręs gerą reputaciją tarp kalėjimo sienų. Kiti kaliniai, įskaitant ir žudikus, palaiko Abruzio verslą kalėjime. Kol kalėjimo prižiūrėtojai primeta taisykles, tai nebūtų perdėjimas sakant, kad Džonas Abruzis bėgs iš kalėjimo. Abruzis buvo nuteistas už dvi žmogžudystes ir du konspiracijos būdus, po kurių taip pat įvyko nužudymai ir visa tai paaiškėjo tik po 10 metų išsisukinėjimo, siekiant išvengti bausmės iš Ilinojaus apygardos. Otas Fibonačis davęs parodymus Abruzio bylos nagrinėjimui, kuris įtikino prisiekusiuosius nubausti Abruzį už dviejų konkurentų gangsterių nužudymą. Seriale pasirodė pirmo sezono pirmoje serijoje, nužudytas antro sezono ketvirtoje serijoje. Džoną Abruzį seriale vaidino aktorius Peter Stormare.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]