Julija Mackevič

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Julija Mackevič
JulijaMackevic.jpg
Gimė 1986 m. kovo 11 d. (35 metai)
Šalčininkai, Lietuva
Tėvas Jan
Motina Lilija
Vaikai Luka
Veikla Lietuvos politinė ir visuomeninė veikėja
Pareigos Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narė
Partija 2013 m. Liberalų sąjūdis
Alma mater 2008 m. Vilniaus universitetas,
2013 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Gyvenimo moto: „Nėra nieko neįmanomo, viskas priklauso nuo noro ir didelio darbo“

Julija Mackevič (lenk. Julia Mackiewicz, rus. Юлия Мацкевич, g. 1986 m. kovo 11 d. Šalčininkuose) – Lietuvos ir Šalčininkų rajono savivaldybės politinė ir visuomeninė veikėja, 20152019 m. Šalčininkų rajono tarybos narė, Lietuvos lenkė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1986 m. kovo 11 d. Šalčininkuose Jano Mackevič ir Lilijos Mackevič (merg. Stankevič) šeimoje. Po Antrojo pasaulinio karo mamos šeima persikėlė į Šalčininkus iš Vilniaus (tiksliau Panerių apylinkių). Stankevič (lenk. Stankiewicz) herbo „Kapas“ (lenk. Mogiła) – viena seniausių LietuvosLenkijos bajorų giminė, turima šeimos genealogija siekia XVI amžių.

2004 metais baigė Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio vidurinę mokyklą.

2008 metais baigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto molekulinės biologijos studijas.

2013 metais Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo nanobiotechnologijų magistro kvalifikacijos laipsnį. Magistro baigiamąjį darbą rašė ir praktiką atliko Jungtinėje Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kamieninių ląstelių laboratorijoje.

Turi jaunesniąją seserį Editą Mackevič. Ištekėjusi, augina sūnų Luką.

Visuomeninė ir politinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 m. kartu su seserimi įkūrė VšĮ Jaunimo bendradarbiavimo centrą „Europroject“[1], kurio – aktyvinti Šalčininkų rajono jaunimą. Centras yra įgyvendinęs virš 35 projektų Lietuvoje ir virš 60 projektų užsienyje. Šiuo metu centras veikia visos Lietuvos mastu. Centras turi partnerių beveik visuose ES ir kaimyninėse valstybėse. Veikla yra finansuojama iš įvairių Europos Komisijos ir Europos Tarybos bei Lietuvos Respublikos programų lėšų.

2013 m. įkūrė ir vadovauja VšĮ Europos demokratijos plėtros centrui Vilniuje. Centras vykdo projektus Rytų partnerystės šalyse. Projektų tematika: demokratija, žmogaus teisės, regioninė valstybių politika, bendradarbiavimas tarp Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių ir kt.

Julija Mackevič buvo išrinkta Lietuvos jaunimo atstove 27-ame ir 28-ame Vietos ir regioninės valdžios Kongrese Strasbūre (Europos taryboje).

Priklauso Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžiui.

2014 metais buvo išrinkta Liberalų sąjūdžio Šalčininkų skyriaus pirmininke.

2015 m. dalyvavo Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Šalčininkų rajone[2]. Yra išrinkta ir prisiekė Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nare 2015–2019 metų kadencijai[3]. 2015 m. Šalčininkų rajono mero rinkimuose užėmė 2 vietą [4].

2015 metų birželį inicijavo Liberalų sąjūdžio Tautinių bendrijų komiteto steigimą[5] ir yra išrinkta šio komiteto pirmininke. Komiteto pagrindinis veiklos tikslas yra sukurti platformą, kur Lietuvos tautinių bendrijų atstovai galėtų aktyviai dalyvauti Lietuvos visuomeninėje ir politinėje veikloje.

2015 m. lapkritį yra išrinkta Liberalų sąjūdžio valdybos nare ir Alytaus koordinacinės tarybos pirmininke.

Moka lenkų, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbas. Domisi Lietuvos-Lenkijos bei Vilniaus miesto istorija, renka šeimos genealogijos archyvus. Yra Europos biatlono fanų klubo narė.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]