Pereiti prie turinio

Indinis leopardas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Panthera pardus fusca

Indinis leopardas (Panthera pardus fusca)
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
( Animalia)
Tipas: Chordiniai
( Chordata)
Klasė: Žinduoliai
( Mammalia)
Būrys: Plėšrieji žinduoliai
( Carnivora)
Šeima: Katiniai
( Felidae)
Pošeimis: Didžiosios katės
( Pantherinae)
Gentis: Panteros
( Panthera)
Rūšis: Leopardas
( Panthera pardus)
Porūšis: Indinis leopardas
( Panthera pardus fusca)
Binomas
Panthera pardus fusca
Meyer, 1794

Indinis leopardas (Panthera pardus fusca) – leopardo (Panthera pardus) porūšis, kurio arealas – Indijos subkontinentas. Indiniai leopardai yra viena iš trijų didžiųjų Indijos kačių rūšių (kitos dvi – azijinis liūtas ir bengalinis tigras).[1]

Arealas ir buveinės

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Indinis leopardas dabar yra geriausiai prisitaikęs iš visų didžiųjų Indijos kačių. Jis paplitęs visame subkontinente, įskaitant Nepalą, Butaną, Bangladešą, Pakistaną ir Pietų Kiniją.

Indinio leopardo buveinės įvairios – sausi lapuočių miškai, dykumos, tropinės džiunglės, šiauriniai spygliuočių miškai, žmonių apgyvendintos vietovės.

Indiniams leopardams gresia keleriopi pavojai. Tose pačiose buveinėse gyvena žvėrys, kurie gali užmušti leopardą. Tai azijiniai liūtai, bengaliniai tigrai, lokiai, vilkai, azijiniai drambliai, hienos ir raudonieji vilkai. Pasitaikius progai jie nužudo leopardų jauniklius. Liūtai ir tigrai atakuoja ir suaugusius leopardus.

Pavojingiausias leopardų priešas – žmogus. Jis keičia leopardų buveines, brakonieriauja.

Kai kuriose Indijos dalyse leopardai gyvena greta žmonių. Jie medžioja naminius gyvulius kaip lengvą grobį, sukelia žmonių ir leopardų konfliktą, kuris stiprėja didėjant žmonių skaičiui, o kai kur – ir leopardų skaičiui. Tokiose vietovėse Indijos Miškų departamentas gaudo leopardus ir perveža į kitas vietas.