George Harrison

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Bullet purple.png
Bullet purple.png
George Harrison
George Harrison 1974.jpg
George Harrison
Gimė: 1943 m. vasario 25 d.
Mirė: 2001 m. lapkričio 29 d. (58 metai)
Los Angeles, California, US
Sutuoktinis(-ė): Olivia Harrison
Veikla: Muzikantas, vokalistas, dainų autorius, aktorius.
Commons-logo.svg Vikiteka: George HarrisonVikiteka

George Harrison (Džordžas Harisonas, 1943 m. vasario 25 d. – 2001 m. lapkričio 29 d.) – vokalistas, dainų autorius, filmų prodiuseris, geriausiai žinomas kaip pagrindinis britų muzikos grupės The Beatles gitaristas. Sukūrė žinomas dainas, kaip "Taxman", "I Want To Tell You","Here Comes The Sun","Think For Yourself","While My Guitar Gently Weeps". Įkvėptas induizmo , sukūrė "Within You Without You", "The Inner Light" ir t. t.

Kai 1970 m. The Beatles iširo, pradėjo solo karjerą. Vėliau buvo iš roko žvaigždžių sudarytos grupės Traveling Wilburys narys.

Artimi Harisono ryšiai su Indijos kultūra, bei jo induizmo išpažinimas padarė didelės įtakos jo pasaulėžiūrai bei dvasiniams nuosprendžiams, kurie dažnai būdavo akivaizdūs jo muzikoje, visuomeninėje veikloje, bei asmeniniame jo gyvenime, pvz., dėl šių priežasčių Harisonas tapo vegetaru.[1]

Harisonas yra vienintelis The Beatles narys, išleidęs savo autobiografiją (I Me Mine, 1980 m.), nors apie The Beatles knygoje buvo mažai parašyta. 1980-aisiais metais jis pradėjo tolti nuo muzikos karjeros ir daugiausia dėmesio skirė kitiems pomėgiams, pvz., sodininkystei.

2001 m. Harisonas mirė nuo plaučių vėžio.

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]

  1. "George Harrison (1943-2001)." International Vegetarian Union (IVU). Nuoroda tikrinta 2008-12-07.