John Lennon

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
John Lennon

Džonas Lenonas 1969 m.
Biografija
Pilnas vardasJohn Winston Lennon
Gimė1940 m. Spalio 9 d., Liverpulis, Anglija
Mirė1980 m. Gruodžio 8 d., Niujorkas, JAV
ŽanraiRokas, Pop
VeiklaDainininkas, poetas, artistas
InstrumentaiVokalas, pianinas, gitara, bosinė gitara
Aktyvumo metai1957-1975, 1980
Įrašų kompanijaParlophone, Capitol, Apple, EMI, Geffen, Polydor
SvetainėOficiali svetainė

John Winston Lennon (Džonas Lenonas; 1940 m. spalio 9 d. – 1980 m. gruodžio 8 d.) – vienas iš keturių grupės The Beatles narių, dar žinomas kaip gitaristas, dainų kūrėjas, poetas, vokalistas, humoristas, politikos aktyvistas, aktorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė Liverpulyje, Anglijoje. 1960 m. kartu su Paul McCartney buvo pagrindiniai The Beatles dainų kūrėjai. Parašė daug itin garsių dainų, tarp kurių Strawberry Fields Forever, In My Life, Help, All You Need is Love, Come Together ir t. t. Džonas visuomet buvo laikomas grupės lyderiu.

1969 m., iširus The Beatles, kartu su Yoko Ono tęsė solinę karjerą. 1969 m. balandį pasikeitė vardą į John Ono Lennon. 1980 m. gruodžio 8 d. Džoną Lenoną, prie pat jo namų Niujorke nušovė gerbėjas M. D. Čapmanas, anksčiau tą patį vakarą, iš Džono Lenono gavęs autografą. Džono Lenono mirtis paveikė milijonus žmonių visame pasaulyje. 1980 m. gruodžio 14 d., milijonai fanų visame pasaulyje Džoną Lenoną pagerbė tylos minute.

2002 m. BBC surengus balsavimą siekiant išsiaiškinti 100 garsiausių britų, visuomenės balsavime Džonas Lenonas užėmė aštuntąją vietą. Rolling Stones geriausių visų laikų atlikėjų sąraše Džonas Lenonas užėmė 5-ą vietą, o „Visų laikų penkiasdešimties geriausiųjų atlikėjų“ sąraše The Beatles užėmė pirmąją vietą.

Džonas Lenonas ir Yoko Ono taip pat yra žinomi kaip idėjininkai, visuomenininkai ir aktyvistai, kultūrinių projektų rėmėjai. Yra finansavę 1 milijono JAV dolerių vertės Alejandro Jodorowsky režisuotą filmą The Holy Mountain.

Džonas Lenonas laikomas vienu įtakingiausių XX amžiaus muzikantu ir dainų kūrėju.

Džonas Lenonas davė savo autografą Markui Chapmanui – savo žudikui. Tą pačią dieną, kada buvo nužudytas. Gruodžio 8 d. 1980 metais.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikicitatos

Wikiquote logo

Vikiteka