Pereiti prie turinio

FK Jonava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio FK Lietava Jonava)
FK „Jonava“
Pavadinimas VšĮ „Jonavos futbolas“,
Jonavos futbolo klubas „Lietava“
Įkurtas 1966 m. Azotas
1991 m. Lietava
2013 m. FK Jonava
Stadionas Jonavos centrinis stadionas, Jonava
Talpa 1000
Vadovas Lietuva Andrius Krasinskas
Vyr. treneris Moldavija Cristian Efros
Lyga LFF II lyga
2023 16 vieta, Pirma lyga
Apranga
namie
Apranga
svečiuose

Jonavos futbolo klubas (arba FK „Jonava“) – Lietuvos futbolo klubasJonavos. Oficialus pavadinimas – Viešoji įstaiga „Jonavos futbolas“.

Prieš II pasaulinį karą Jonavoje futbolas buvo populiarus, 1923 m. minimos dvi futbolo komandos – Makabi Jonava ir LFLS Jonava[1], egzistavusios iki karo. Po karo, 1946 m. sovietų valdžia subūrė komandą Spartakas Jonava. Penktame dešimtmetyje egzistavo Žalgiris Jonava bei dar kelios komandos. Nėra duomenų kad išvardintos komandos būtų susijusios su dabartiniu FK Jonava klubu.

Nuo 1966 m. prie azotinių trąšų gamyklos „Azotas“ (dabartinė „Achema“) buvo suburtas futbolo ekipa, kuri vadinosi „Azotas“. Jonavos futbolininkai žaidė aukščiausiojoje Lietuvos lygoje 1978–1989 metais, kai stipriausi Lietuvos klubai dalyvavo SSRS pirmenybėse. 1980 m. komanda dalyvavo TSRS sąjunginiame futbolo turnyre „Kolos“ (Odesa, Ukraina), laimėjo 3 vietą [2]. Jonavos „Statybos“ komandą treniravo Algimantas Gabrys. Komanda nuo 1977 iki 1989 m. ne kartą yra žaidusi LTSR aukščiausiojoje lygoje, tačiau aukščiau 6-osios vietos (1984 m.) nepakilo, o 1989 m. iškrito iš aukščiausiojo diviziono.

Po Nepriklausomybės atkūrimo

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atkūrus Nepriklausomybę, klubas pavirto „Azotu“, 1991 m. buvo įregistruotas kaip „Jonavos Futbolo Klubas „Lietava““.[3] 2013 m. klubas buvo perregistruotas kaip VšĮ „Jonavos futbolas“.[4] „Jonavos Futbolo Klubas „Lietava““ inicijuotas likviduoti tik 2022 m.[5]

1990 m. žaidė I lygoje, bet iš jos iškrito. 19911992 m. žaidė II lygoje, tačiau vėl sugebėjo pakilti į I lygą, kurioje žaidė eilę metų. I lygą jonaviečiai laimėjo 1993 ir 1999 m., tačiau turėjo žaisti pereinamąsias rungtynes dėl vietos aukščiausiojoje lygoje ir abu kartus pralaimėjo (atitinkamai, „Taurui-Karšuvai“ ir „Lokomotyvui“).

1993, 1999, 2012 metais „Lietava“ laimėjo 1-osios lygos pirmenybes, bet pirmuosius du kartus neperšoko pereinamųjų rungtynių barjero, o 2012 metais, nedrįso peršokti į aukštesnį lygį. 2014 metais I-oje lygoje tarp 13 komandų liko septintoje vietoje. 2015 metais Jonavos „Lietavos“ futbolo klubas tapo Lietuvos futbolo federacijos pirmosios lygos nugalėtoja, todėl sportiniu principu garantavo sau vietą aukščiausiame divizione. Jonavos komanda pateikė paraišką dalyvauti A lygos licencijavimo procese ir praėjus 27 metams komanda sugrįžo į aukščiausią lygą. (1989) metais „Statyba“ tarp šešiolikos komandų liko paskutiniai ir tai buvo paskutinis sezono tarp pajėgiausių šalies ekipų.2015 metais „Lietava“ per 34 rungtynes surinko 80 taškų ir aplenkė Vilniaus „Žalgirį-B“ ir Gargždų „Bangą“, jonaviškiai suprato, kad išmušė jų valanda.

2015 m. spalio mėn. jonaviškiai nugalėjo Tauragės „Taurą“ rezultatu 11:0.

2016 metais Jonavos FK „Lietava“ žaidė A lyga. Debiutas buvo sėkmingas, nes lygiosiomis 1-1 sužaidė su favorite laikyta Marijampolės FK „Sūduva“. Pergalė antrame ture 1:0 prieš Utenos „Utenį“ Jonavos komandai tapo pirma aukščiausiame šalies futbolo divizione per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Pats sezonas susiklostė sėkmingai, nes aštuonių komandų turnyre po keturių ratų buvo penktoje pozicijoje, kuri garantavo išlikimą A lygoje.

2017 metais klubas išreiškė norą pasikeisti pavadinimą ir naudoti FK „Jonava“ žymenį. 2017 m. vasario 13 d. LFF Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje buvo patenkintas „Lietavos“ prašymas pakeisti pavadinimą į „Jonavą“.[6] 2017 m. A lygoje užėmė ketvirtą vietą. Tai aukščiausias pasiekimas klubo istorijoje.

2018 m. sausio 11 d. į Jonavą atvyko treneris iš Portugalijos Felipe Ribeiro.[7] Prieš sezoną klubo vadovybė skelbė ambicingus tikslus, užsiminta, kad kovos dėl medalių, buvo sukviesti žinomi žaidėjai. Tačiau 2018-ųjų A lygos sezonas buvo nesėkmingas. Galiausiai, 2018 m. gegužės 15 d. pasiekė žinia, kad komandą palieka vyr. treneris. Tuo metu FK Jonava turnyro lentelėje buvo paskutinėje vietoje.[8][9] Po vasaros perėjimų lango žaidimo kreivė dar krito, galutinėje komandų rikiuotėje jonaviškiai liko paskutinėje aštuntoje vietoje. Po sezono paskelbta, kad padavė paraišką licencijuotis A lygos pirmenybėms, tačiau klubo atstovai nepateikė reikalingų dokumentų ir klubas negavo A lygos licencijos.[10] Maža to, dėl tos pačios priežasties klubui nebuvo suteikta ir Pirmos lygos licencija.[11]

2019 m. nesugebėjo licencijuotis Pirmos lygos pirmenybėms, bet dalyvavo išimties tvarka.[12] Sezono pradžia buvo sėkminga ir kurį laiką ekipa buvo tarp lyderių, tačiau antroje sezono pusėje sunkiai rinko taškus ir nukrito į devintą vietą.[13]

2020 m. licencijavosi iškart. Sezono metu ekipa lyderiavo, buvo ir pirmoje vietoje, bet sezono pabaigoje patyrė kelis pralaimėjimus ir liko galutinėje trečioje vietoje. Šiame sezone pirmos keturios Pirmos lygos komandos sportiniu principu iškovojo teisę dalyvauti A lygoje.

2021 m. klubui nebuvo suteikta licencija į A lygą, apeliacija taip pat nebuvo patenkinta. FK Jonava iškart padavė prašymą dalyvauti išimties tvarka. LFF pakvietė šeštąją vietą užėmusią DFK Dainava taip pat pateikti prašymą. Balsavimo būdu buvo nutarta kad vieta A lygoje atiteks DFK Dainavai.[14]

Kaltinimai dėl galimai sutartų rungtynių buvo pateikti 2020 m. rugsėjo 15 d. po rungtynių su FK Atmosfera.[15] Po sezono pabaigos buvo iškelta ir daugiau kaltinimų, kurie buvo perduoti teisėsaugai. Kai kurie kaltinimai buvo atmesti, tačiau dėl trijų galimai sutartų rungtynių buvo pritaikytos nuobaudos klubui bei trims žaidėjams.[16] FK Jonava apeliavo, tačiau licencijavimosi į A lygą metu kaltinimai galiojo. LFF taip pat pranešė kad įspėjo FK Jonava vadovus apie naujojo klubo trenerio Dragano Džurdževičiaus praeitį Tailande, kur jo vadovaujamas klubas buvo kaltinamas sutartų rungtynių organizavimu.[17] Sutartų rungtynių problema buvo viena pagrindinių priežasčių kurias LFF įvardino dėl ko A lygos licencija klubui nebuvo suteikta.

2021 m. gegužės 14 d. VIII (8) turo rungtynėse Jonavos FK nugalėjo Mažeikių „Atmosferą“ rezultatu 7:0.[18] Marius Ganusauskas pasižymėjo net keturiais įvarčiais. Rugpjūčio pabaigoje jonaviškiai Pirmoje lygoje buvo praradę vos septynis taškus per dvidešimt rungtynių ir dominavo lygoje.[19] Pirmoji vieta suteiktų galimybę dalyvauti 2022 m. A lygoje. Iki paskutiniojo turo rungtynių nebuvo aišku, kuri ekipa taps Pirmos lygos nugalėtojais. Laimėjusi arba lygiosiomis sužaidusi Jonavos komanda būtų užsitirinusi nugalėtojų vardus. Namuose žaidusi Jonavos ekipa pralaimėjo FA Šiauliai rezultatu 0:1.[20][21] Abi komandoje buvo surinkusios po 66 taškus ir buvo žaidžiamos „auksinės“ rungtynės. Jose sprendėsi, kuri ekipa taps Pirmos lygos nugalėtojais. „Auksinės“ rungtynės baigėsi be įvarčių; pratęsimo metu nugalėtojai nepaaiškėjo. Baudinių serijos sėkmė lydėjo šiauliečius, kurie nugalėjo 4-3 ir tapo Pirmos lygos nugalėtojais.[22]

2022 m. klubui buvo suteikta A lygos licencija. Buvo pakeistas logotipas, jame toliau vaizduojama gulbė – Jonavos miesto simbolis. Logotipe atsirado 4 geltonos žvaigždės, simbolizuojančios keturis I lygos nugalėtojo titulus (1979, 1992, 1993 ir 1999 m.), bei įrašas „1923“, simbolizuojantis futbolo pradžią Jonavoje, kuomet buvo įkurta futbolo komanda „Makabi“.[23] 2022 m. liepos mėnesį iš FK Jonava pasitraukė Benas Spietinis, Paulius Osauskas ir Gytis Vasylius, motyvuodami tuo kad komandos žaidėjai ėmė gauti įspėjančius laiškus apie galimą diskvalifikaciją dėl galimų lažybų. Nenorėdami rizikuoti būti diskvalifikuotais, žaidėjai išėjo savo noru, ir pradėjo ruoštis futsal sezonui FK Vikingų klube. FK Jonava liepos mėnesio pabaigoje buvo surinkusi 1 tašką po 20 rungtynių.[24] 2022 m. rugsėjo 7 d., vyko rungtynės tarp FK Jonava ir FK Banga Gargždai. Po pirmojo kėlinio, Jonavai pralaimint rezultatu 0:4, Jonavos rūbinėje tarp žaidėjų įvyko muštynės, teko įsikišti apsaugos darbuotojams.[25] 2022 m. spalio 9 d. prieš rungtynes tarp FK Jonava ir FK Žalgiris buvo pranešta kad statomos neproporcingai didelės sumos už įvarčių gausą. Rugntynių pradžia buvo suvėlinta 20 min., buvo pradėtas tyrimas dėl manipuliavimo rungtynių rezultatais. Rungtynes FK Jonava pralaimėjo rezultatu 0:4, tame tarpe buvo įmuštas įvartis į savo vartus. Taip pat buvo atskleista kad keturiems FK Jonavos žaidėjams dar liepos mėnesį buvo pateikti kaltinimai, tačiau jiems apeliavus, žaidėjai toliau galėjo žaisti rungtynes.[26][27][28] Spalio pabaigoje FK Jonava atsisveikino su 8 legionieriais.

2022 m. lapkričio mėn. Jonavos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą investuoti papildomų lėšų į Jonavos futbolą ir perimti VšĮ „Jonavos futbolas“ valdymą. 2022 m. gruodžio 22 d. pranešta, kad FK Jonava bendradarbiaus su Be1 NFA ir kartu formuos komandą 2023 m. Pirmai lygai.[29] Pagal šį planą, abi komandos negalėtų rungtyniauti toje pačioje lygoje, tokiu būdu buvo planuojama kad FK Jonava žais II lygoje. Tačiau FK Jonavai gavus I lygos licenciją, bendradarbiavimas buvo nutrauktas.[30]

Pavadinimų kaita

[redaguoti vikitekstą]
 • 1958 m. – Baldininkas
 • 1965 m. – Kooperatininkas
 • 1966 m. – Azotas
 • 1968 m. – Statyba
 • 1970 m. – Kooperatininkas
 • 1972 m. – Automobilinkas
 • 1978 m. – Statyba
 • 1990 m. – Azotas
 • 1994 m. – Achema-Lietava
 • 1996 m. – Lietava
 • 2017 m. – FK Jonava

Komandos simbolika ir spalvos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Komandos logotipas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
 • „Lietavos“ klubo emblemoje buvo mėlynas skydas, o jame pavaizduota balta gulbė, kuri yra ir miesto herbe.
 • 2017 m. pasikeitus klubo pavadinimui, buvo pakeistas ir klubo logotipas.[31] Vasario mėn. futbolo bendruomenė galėjo dalyvauti emblemos rinkimuose.
 • Netrukus logotipas pasikeitė, o jame radosi 1946 m. data.
 • 2022 m. paskelbta, kad bus naujas logotipas.[32] Jame radosi keturios auksinės žvaigždės (simbolizuojančios 4 kartus tapus Pirmos lygos nugalėtojais) ir 1923 m. data, neva, klubo įkūrimo. Pati emblema stebėtinai panašėjo į senesnę Vokietijos futbolo federacijos emblemą.[33][34] Metų bėgyje buvo galim rasti keletą emblemos variantų: su žvaigždėmis arba be jų, su įrašu 1923, 1946 arba 1999, su Lietuvos tautinės vėliavos spalvomis arba su Prancūzijos. Tuo pačiu metu kitur toliau buvo naudojama senoji, 2017 m. emblema.

Komandos spalvos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
 • Komanda ankstesniais metais žaidė mėlynomis sportinėmis formomis: mėlyni marškinėliai, šortai ir kojinės. O svečiuose baltomis aprangomis.
 • 2017 m. aprangos kodas tapo panašus į Argentinos futbolo rinktinės: juodi šortai, o marškinėliai žydri-balti, vertikaliais strypais.
Žydri Balti Juodi

Sportinės aprangos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
2016 m. (namuose)
2016 m. (svetur)
Nuo 2017 m. (namuose)
Nuo 2017 m. (svetur)
2021 m. rungtyniavo Hummel apranga.
2021 m.[35]
Namuose[36]
2021 m.
Išvykose[37]
2021 m.
Vartininkai[38]
2022 m.
Namuose
2022 m.
Išvykose
2022 m.
vartininkai

Klubo direktoriai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pasiekimai Lietuvos aukščiausiojoje lygoje nuo 1922 metų.
Pirmas kartas Paskutinis kartas Sezonų skaičius Aukščiausia vieta
1977 m. 2022 m. 13 5
 • Pastaba: neįskaitomi 1924–1930, 1935, 1942–1943, 1945 m. sezonai, kai nebuvo vientisos lygos, taip pat 1939–1940, 1941, 1943–1944 m. nebaigtos pirmenybės.
1960–1970 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
1961–1962 m. 1/2 f.
1970–1980 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
1977 m. I 17-18
1978 m. 1/2 f.
1979 m. II (Nemunas) 1
1980–1990 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
1980 m. I 11
1981 m. I 13
1982 m. I 11
1983 m. I 9
1984 m. I 6
1985 m. I 16
1988 m. I 14
1989 m. I 16
1990–2000 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
1990 m. II (Rytai) 4
1991 m. III (Rytai) 3
1991–1992 m. III (Pietūs) 1
1992–1993 m. II 1 1/16 f.
1993–1994 m. II 9 1/8 f.
1994–1995 m. II 6 1/16 f.
1995–1996 m. II 10 1/16 f.
1996–1997 m. II 10
1997–1998 m. II 4 1/16 f.
1998–1999 m. II 1 1/16 f.
1999–2000 m. II 7 1/8 f.
2000–2010 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
2000–2001 m. II 5
2001–2002 m. II 5 1/4 f.
2002–2003 m. II 8 1/16 f.
2003 m. II 11 1/8 f.
2004 m. II 7
2005 m. II 9 1/8 f.
2006 m. II 14 1/8 f.
2007–2008 m. II 5 1/16 f.
2008–2009 m. II 8 1/8 f.
2009–2010 m. II 7 1/32 f.
2010–2020 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
2010–2011 m. II 5 1/32 f.
2011–2012 m. II 5 1/16 f.
2012–2013 m. II 1 1/4 f.
2013–2014 m. II 6 1/16 f.
2014–2015 m. II 7 1/16 f.
2015–2016 m. II 1 1/4 f.
Sezonas Lyga (pakopa) V. Ru. Pe. Ly. Pr. Įv. + Įv. - +/- Taškai LFF taurė
2016 m. A lyga (I) 5/8 28 7 8 13 28 4 +16 29 1/16 f.
2017 m. A lyga (I) 6/8 28 8 7 13 29 45 -16 31 1/4 f.
2018 m. A lyga (I) 8/8 28 4 8 16 24 50 -26 19 1/8 f.
2019 m. LFF I lyga (II) 9/16 28 12 4 12 55 46 +9 40 1/32 f.
2020 m. LFF I lyga (II) 3/14 20 12 5 3 38 19 +19 41 1/8 f.
2021 m. LFF I lyga (II) 2/14 26 21 3 2 71 24 +47 66 I etapas
2022 m. A lyga (I) 10/10 36 0 3 33 12 103 -91 3 1/4 f.
2023 m. LFF I lyga (II) 16/16 30 4 3 23 28 76 -48 15 1/16 f.
2024 m. Antra lyga (III) 1/8 f.

Atnaujinta 2023 m. rugsėjo 6 d.

Nr. Pozicija Žaidėjas
1 Lietuva V Romas Margelis
1 Lietuva V Gustas Jaskutis
12 Lietuva V Vėjas Jakimavičius
16 Lietuva V Martynas Matuzas
3 Argentina G Maximiliano Juan de la Esperanza
4 Lietuva G Rokas Macijauskas
5 Lietuva S Džiugas Šlušnys
13 Lietuva G Lukas Mačiulskis
17 Lietuva G Rusnius Ragelis
55 Lietuva G Domantas Ročka
6 Lietuva S Dominykas Daunoravičius
8 Lietuva S Šarūnas Činikas
10 Lietuva S Paulius Osauskas
13 Gana S Amedome Godwords
23 Lietuva S Artūras Rocys (kapitonas)
Nr. Pozicija Žaidėjas
24 Lietuva S Arnas Neimantas
33 Lietuva S Mantas Klapatauskas
49 Lietuva S Domas Stankevičius
77 Brazilija S Italo Pablo Alves Pereira
90 Lietuva S Tadas Eliošius
7 Lietuva P Marius Ganusauskas
11 Lietuva P Airidas Kabošius
19 Azerbaidžanas P Nurlan Novruzov
33 Senegalas P Ba Mohammed Rassoul
69 Lietuva P Nedas Matačiūnas
77 Lietuva P Ignas Naimovičius
6 Ukraina   Bohdan Mytsyk
9 Lietuva   Gediminas Korsakovas
14 Ukraina   Taras Onufrak
18 Senegalas   Ndiaye Baye Moustapha

Dublerių ekipa rungtyniavo II lygoje nuo 1980m. įvairiais pavadinimais. Privalomai dalyvavo 2022 m. LFF II lyga pirmenybėse, nes šį sezoną pagrindinė komanda žaidė A lygoje.

Pagrindinis straipsnis – Jonava B.
 1. https://futbolas.lietuvai.lt/wiki/Jonava
 2. Vytautas Riaubiškis, „Senoji Jonava“ // „Naujienos“, Jonavos rajono laikraštis, 2009-11-09 d., 3 psl.
 3. https://rekvizitai.vz.lt/imone/jonavos_futbolo_klubas_lietava/
 4. https://rekvizitai.vz.lt/imone/jonavos_futbolas/juridinis-asmuo/
 5. https://rekvizitai.vz.lt/imone/jonavos_futbolo_klubas_lietava/juridinis-asmuo/
 6. http://lff.lt/news/2584/2017-metu-a-lygoje-nepakites-komandu-skaicius-ir-formatas/ Archyvuota kopija 2017-02-14 iš Wayback Machine projekto.
 7. http://fkjonava.lt/naujiena/?id=408 Archyvuota kopija 2018-10-11 iš Wayback Machine projekto.
 8. https://www.delfi.lt/sportas/futbolas/rezultatais-nusivylusi-jonava-atsisveikino-su-treneriu-ribeiro-ji-keicia-gvildys.d?id=78000867
 9. https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kur-dingo-futbolas-jonavoje
 10. https://lff.lt/news/5664/a-lygos-licencijos-suteiktos-dar-dviems-klubams/ Archyvuota kopija 2021-04-21 iš Wayback Machine projekto.
 11. https://lff.lt/news/5707/i-lygos-licencijos-suteiktos-dar-sesiems-klubams/ Archyvuota kopija 2019-03-06 iš Wayback Machine projekto.
 12. https://www.90min.lt/naujienos/i-lygoje-16-komandu/
 13. http://lietuvosfutbolas.lt/varzybos/vyru/i-lyga/
 14. https://www.sportas.lt/naujiena/429051/dainava-tapo-10-aja-a-lygos-sezono-dalyve
 15. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/virs-lietuvos-futbolo-stadionu-vel-kaukia-sutartu-rungtyniu-sirenos-24-1376666
 16. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/paskutines-minutes-sprendimas-pro-galines-duris-i-a-lyga-ileista-dainava-24-1459806
 17. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/lff-vadovas-issamiai-apie-8-4-mln-euru-biudzeta-ir-kova-del-vietos-a-lygoje-24-1458400?
 18. https://www.sportas.lt/naujiena/433494/astuntajame-pirmos-lygos-ture-dramatiskos-atomazgos-ir-penkmecio-rekordas
 19. https://www.sportas.lt/naujiena/439415/jonavos-rankose-kelialapis-i-a-lyga
 20. https://int.soccerway.com/matches/2021/10/24/lithuania/1-lyga/lietava-jonava/fa-iauliai/3530157/
 21. https://www.sportas.lt/naujiena/442792/pirmoje-lygoje-prireiks-auksiniu-rungtyniu
 22. http://lietuvosfutbolas.lt/rungtynes/fa-siauliai-jonava-11491883/
 23. https://www.sportas.lt/naujiena/451217/jonavos-futbolo-klubas-pasitinka-a-lygos-sezona-su-nauju-logotipu
 24. https://www.sportas.lt/naujiena/460454/b-spietinis-jonavai-gera-vieta-pirmoje-lygoje
 25. https://www.sportas.lt/naujiena/462902/jonavos-rubineje-mustynes-zaidejus-isvede-apsaugos-pareigunas
 26. https://www.delfi.lt/sportas/futbolas/salies-futbolas-tapo-sukciu-ikaitu-viliasi-policijos-ryzto-ir-veiksmu.d?id=91453935
 27. https://www.delfi.lt/sportas/futbolas/del-itarimu-velavusiose-a-lygos-rungtynese-keistas-smugis-i-savo-vartus-ir-sutriuskinimas.d?id=91443779
 28. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/kodel-jonava-taip-nenoriai-skiriasi-su-itariamais-argentinieciais-24-1943998
 29. https://www.sportas.info/futbolas/jonavos-futbolo-klubas-bendradarbiaus-su-be1-nacionaline-futbolo-akademija/
 30. https://www.jonavosnaujienos.lt/fk-jonava-zais-lff-pirmoje-lygoje/
 31. https://www.delfi.lt/sportas/kitos-sporto-sakos/fk-jonava-kviecia-rinkti-nauja-klubo-logotipa.d?id=73761306
 32. https://www.fkjonava.lt/naujiena/?id=640 Archyvuota kopija 2022-03-02 iš Wayback Machine projekto.
 33. https://baltyckifutbol.pl/fk-jonava-nowe-logo-i-walka-o-a-lyge/
 34. https://www.quora.com/What-is-the-meaning-of-the-German-national-football-team-logo
 35. https://www.jonavosnaujienos.lt/fk-jonava-iveike-sila-kitos-rungtynes-jau-su-ziurovais/
 36. https://www.fkjonava.lt/naujiena/?id=635
 37. https://www.jonavosnaujienos.lt/fk-jonava-patyre-pirmaji-pralaimejima-2/
 38. http://www.aliojonava.lt/story/4605/fk-jonava-pirmajame-rate-muse-savo-rekordus-pirmoje-lygoje
 39. https://alyga.lt/naujiena/jonavos-klubo-vadovybeje-permainos/5254
 40. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/permainos-jonavos-klube-miestas-paskyre-nauja-vadova-24-1977276
 41. https://etaplius.lt/naujiena/jonavos-futbolo-klubas-turi-nauja-vadova
 42. https://www.futbolas.lt/naujiena/402482/dar-viena-staigmena-jonavoje-atleistas-m-cepas
 43. http://fkjonava.lt/naujiena/?id=408 Archyvuota kopija 2018-10-11 iš Wayback Machine projekto.
 44. http://fkjonava.lt/naujiena/?id=459 Archyvuota kopija 2018-07-12 iš Wayback Machine projekto.
 45. http://fkjonava.lt/naujiena/?id=459 Archyvuota kopija 2018-07-12 iš Wayback Machine projekto.
 46. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/jonava-tures-jau-trecia-treneri-si-sezona-sansa-suteike-arturui-ramoskai-24-1000194
 47. http://pirmalyga.inline.lt/naujiena/Vyr-trenerio-poste-debiutuojantis-EUtyra-Si-komanda-visas-mano-gyvenimas/1004
 48. https://www.sportas.lt/naujiena/426751/jonavai-vadovaus-serbas-d-djurdjevicius