Emotional

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Emotional
Emotional viršelis
Falco albumo Emotional viršelis (JAV versija)
Falco studijinis albumas
Išleistas 1986 m.
Įrašytas 1985-1986 m.m. „Bullet Sound Studio“, Olandija
Žanras Pop, rock, soul
Įrašų kompanija Teldec
Prodiuseris Bolland & Bolland
Falco chronologija
Falco 3
(1985)
Emotional
(1986)
Wiener Blut
(1988)

Emotional (liet. Jausmingas) yra 4-asis austrų dainininko Falco albumas, išleistas 1986 m., pakilęs į 1-ąją Austrijos ir Vokietijos topo vietą, kitose šalyse – į Top-10.

Albumo kūryba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip ir prie praeito, labai sėkmingo albumo „Falco 3“, taip ir prie šio Falco vėl dirbo su olandų prodiuserių duetu – broliais Robu ir Ferdi Bollandais. Taip pat prie albumo kūrybos prisidėjo ir daugybė kviestinių olandų muzikantų: Lex Bolderdijk, Jan Hollestelle, Lisa Boray, „Ton op’t Hof“, Gerbrand Westveen, Harray Mooten, Jurre Haanstra, todėl muzikine prasme šis Falco darbas laikomas pačiu „turtingiausiu“. Jame ne tik gausu instrumentų, bet ir įvairaus žanro kūrinių – soul, jazz, rock, pop, netgi tango ritmų, be to, Falco ryškiai atskleidė ne tik savo asmeninę, emocionaliąją pusę, bet ir įdainavo stipriai politizuotų kūrinių. Ryškiausias jų – „Cowboyz And Indianz“, kuriame paminėtas Michailas Gorbačiovas, Raudonoji aikštė, Baltieji rūmai ir kt., o priedainyje galima išgirsti palyginimą: „Rusija ir JAV – tai šiandienos kaubojai ir indėnai“.

Kūrinys „The Sound Of Musik“ (Muzikos garsai, pastaba: „sound“ – angl., „musik“ – vok.) sukėlė skandalą, nes Falco jame paminėjo tuometinį Austrijos prezidentą Kurtą Waldheimą, kuris vėliau nešlovingai pagarsėjo su „Valdhaimo afera“. Šioje dainoje taip pat minima daugybė garsių dainininkų: James Brown, Luciano Pavarotti, Bob Dylan, Otis Redding, John Lennon, Paul McCartney.

Albume galima rasti garsiosios Falco dainos „Jeanny“, kuri 1985 m. buvo sukėlusi daug šurmulio, tęsinį – „Coming Home (Jeanny Part 2, One Year Later)“. Joje dainuojama, kaip herojus po 1-erų metų, kuriuos praleido psichiatrinėje ligoninėje (ką buvo galima numanyti iš „Jeanny“ videoklipo), grįžta pas merginą vardu Jeanny, tačiau jos jau neberanda.

Taip pat šiame albume įrašyta ir dar viena poliglotiška Falco daina – „Les Nouveaux Riches“, kurioje persipina tiek vokiški, tiek angliški, tiek ir prancūziški žodžiai.

Daina „Kamikaze Cappa“ dedikuota karo fotografui Robertui Cappai, kuris 1954 m. žuvo Indokinijoje, „The Kiss Of Kathleen Turner“ – garsiai Holivudo aktorei Kathleen Turner.

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Emotional (4:52)
  2. Kamikaze Cappa (5:10)
  3. Crime Time (4:24)
  4. Cowboyz And Indianz (5:46)
  5. Coming Home (Jeanny Part 2, One Year Later) (5:32)
  6. The Star Of Moon And Sun (5:19)
  7. Les Nouveaux Riches (4:31)
  8. The Sound Of Musik (4:56)
  9. The Kiss Of Kathleen Turner (7:32)

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvo išleisti singlai „The Sound Of Musik“, „Coming Home“ bei „Emotional“.

Žymesni pasiekimai:

„Coming Home (Jeanny Part 2)“ – Nr.1 Vokietijoje ir Švedijoje.

„The Sound Of Musik“ – Nr.4 Vokietijoje, Austrijoje ir Ispanijoje. Jo videoklipo keliuose kadruose nusifilmavo ir tuometinis Vienos burmistras Helmutas Zilkas.

„Emotional“ – Nr.8 Austrijoje.

Kiti faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas, pasirodęs 1986 m. spalio mėn., kritikų buvo tiesiog išliaupsintas. Jie gyrė Falco už įtaigiai atskleistą jausmingąją savo pusę.

Štai kaip britų muzikos kritikas Ian Cranna paanalizavo šį albumą:

„Pamėginkite įsivaizduoti šio vaikino minčių eigą. Albume dainuojama apie naujuosius buržua („Les Nouveaux Riches“) ir fantazuojama apie pasimatymą su žymia aktore Kathleen Turner („The Kiss Of Kathleen Turner“). Taip pat čia rasite pašnekesį apie planetos ateitį, gresiant ekologinei krizei, kuris vyksta su nežinomu asmeniu Brazilijoje, blogai susijungus telefono tinklams. Prie viso to – pasakojimas apie karo metu pasižymėjusį fotografą Robert Cappa, kuris, nepaisydamas virš galvos švilpiančių kulkų, fiksuodavo šiurpą keliančius vaizdus („Kamikaze Cappa“). O desertui – daina „Crime Time“, tapusi pagrindine muzikine kriminalinės TV apžvalgos „Crimewatch“ tema – kūrinys, įrašytas beveik vien tik vokiečių kalba, pritariant džiazo bigbendui. Ir visa tai NUOSTABIAI MELODINGA. Tikriausiai šis vyrukas – ligonis, tačiau aš jį vadinu genijumi. Taškas.“

Su tomis pačiomis dainomis buvo išleisti du skirtingi albumų variantai. Ant Europos rinkai skirto albumo viršelio matyti Falco veidas. JAV albumo viršelis skiriasi: jame vaizduojamas kadras iš Falco videoklipo „Emotional“ su didelėmis raidėmis FALCO, kurios vizualiai primena vardą ELVIS, 1968 m. panaudotą televizijos filmo „Elvis“ apie dainininką Elvis Presley fone.

Kadangi ant albumo buvo parašyti tik du žodžiai – viršuje – „Emotional“, apačioje – „Falco“, albumo pavadinimą buvo galima suprasti ir kaip „Jausmingasis Falco“. Tačiau vėliau Falco pasakys: „Pavadinti albumą „Emotional“ buvo klaida. Falco nėra jausmingas – tai jo gerbėjai turi tapti jausmingais, besiklausydami jo dainų“.

Šį albumą dainininkas paskyrė tais metais gimusiai jo dukrai Katharinai Biancai (kuri vėliau išaiškėjo nesanti tikroji jo dukra).

Po albumo išleidimo Falco išvyko į pasaulinį koncertinį turą „Emotional“, kuris buvo labai sėkmingas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]