Ekstremalus turizmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nuotykių turizmas (Alžyras)

Ekstremalus turizmas (dar kitaip nuotykingos kelionės, nuotykių turizmas; angl. adventure travel, extreme tourism) – kelionės artimai susijusios su ekstremaliu sportu ir pavojingų nuotykių ieškojimu. Tai keliavimas į egzotines šalis ar laukinius gamtos kampelius, dalyvavimas įvairiuose žygiuose, sportinio turizmo varžybose.

Remiantis JAV Nuotykingų kelionių asociacija, nuotykių turizmui būdingi šie dėmenys: fizinis aktyvumas, kultūriniai mainai, sąlytis su gamta.[1]

Ekstremalus sportas ir ekstremalus turizmas apima didžiulius fizinius ir psichologinius iššūkius, o tai savo ruožtu keliauninkams gali sukelti itin pakilią būseną (ekstazė, euforija). Šią būseną sužadina adrenalino, dopamino ir endorfinų antplūdis.[2]

Varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Sportinis turizmas.

Ekstremalaus sporto ir ekstremalaus turizmo (sportinio turizmo) varžybos bei lenktynės gali būti tiek vienadienės, tiek daugiadienės. Jos paprastai apima didžiulius atstumus, kartais būna reikalingi ne vienos ekstremalaus sporto šakos įgūdžiai, varžomasi tam tikrų nuotolių maršrutuose, trasose, įveikiamos tam tikros gamtos kliūtys. Keletas sunkiausių varžybų pavyzdžių:

Atlanto vandenyno irklavimo varžybų dalyvis.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „ATTA VALUES STATEMENT“ (PDF). adventuretravel.biz. Adventure Travel Trade Association. February 2013. p. 2. Nuoroda tikrinta 27 July 2015. 
  2. „Academia“: Annals of Tourism Research: Play in Adventure Tourism.