FK Dainava Veisiejai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Dainava Veisiejai)
Veisiejų SBK „Dainava“
Pavadinimas Veisiejų seniūnijos bendruomenės komanda „Dainava“
Įkurtas 1935 m.
Stadionas Technologijos ir verslo mokyklos stadionas, Veisiejai
Vadovas Zenonas Sabaliauskas (1988–)
Vyr. treneris Teisutis Targauskas (2009–)
Lyga LFF III lyga
2019 4 vieta (Alytaus zona)
Apranga
namie
Apranga
svečiuose

Veisiejų „Dainava“Lietuvos futbolo klubasVeisiejų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarpukariu Veisiejai turėjo nemažą žydų tautybės bendruomenę, žydai sudarė apie trečdalį gyventojų. Tarp jų atsirado mėgstančių futbolą, tad jie savaitgaliais Veisiejų turgaus aikštėje žaisdavo savo malonumui. 1935 m. vasarą Veisiejų komanda, pasivadinusi JRS, sužaidė pirmąsias rungtynes Marijampolėje. Tikslus rezultatas nežinomas, bet amžininkai užsimena, kad suvalkiečiai įkirto dzūkeliams ne mažiau dviejų dešimčių įvarčių. Šie metai laikomi Veisiejų futbolo istorijos pradžia. Tais pačiais metais Veisiejų JRS dalyvavo Suvalkijos pirmenybėse. Tai pirmoji Alytaus apskrities komanda, dalyvavusi organizuotame futbolo turnyre. Tik po metų šiose varžybose pradėjo dalyvauti Alytaus komanda. Iki II pasaulinio karo veisiejiečiai dar rungtyniavo su Lazdijų, Seinų, Alytaus ir Šiaulių komandomis. Veisiejuose rungtynės vykdavo centrinėje aikštėje, grįstoje akmenimis. Ketvirtadieniais ten vykdavo turgūs, o savaitgaliais norintys spardė kamuolį.[1]

Prasidėjus II pasauliniam karui ir išnykus žydams, futbolo Veisiejuose niekas nežaidė. Pokario laikas taip pat buvo netinkamas sportui. Įkūrus Veisiejų rajoną, šimtamečio parko teritorijoje talkomis buvo pastatytas stadionas su žaidimų aikštelėmis, tarp jų ir futbolo aikšte. Kadangi tuo metu jaunimas buvo gana gerai fiziškai išsivystęs, nesirinkdamas žaidė tiek tinklinį, tiek krepšinį, tiek futbolą. Veisiejų rajono komandos pradėjo dalyvauti Lietuvos pirmenybėse. Veisiejų futbolo komanda pasivadino „Dzūko“ vardu ir pateikė paraišką dalyvauti B klasės pirmenybėse. Pirmosios oficialios pokarinės reprezentacinės Veisiejų komandos rungtynės sužaistos 1947 m. gegužę: Veisiejų miesto stadione pralaimėta Kalvarijos komandai 2:5. Veisiejiečių gretose žaidė nemaža rusų kareivių iš dalinio, dislokuoto Veisiejuose. Jau pirmąjį sezoną veisiejiečiai pasiekė pirmąsias pergales ir tarp 10 komandų užėmė 7-ąją vietą. Įdomiai tekdavo vykti į rungtynes kituose miestuose. Dažniausiai futbolininkai keliaudavo arkliais, juos persiimdavo miškuose vietiniai partizanai, tačiau tragiškų atsitikimų pavyko išvengti. Dar viena įdomi detalė – pirmąjį sezoną komanda neturėjo sportinių marškinėlių, nors getrai ir kelnaitės buvo. Todėl žaidėjai rungtyniaudavo iki pusės nuogi.

Su pertraukomis „Dzūko“ komanda Lietuvos pirmenybių žemiausioje lygoje žaidė iki 1959 m. Tais metais buvo panaikintas Veisiejų rajonas, turbūt tai ir lėmė komandos pasitraukimą iš čempionato. Tačiau jau 1962 m. vėl susibūrė komanda, pradėjusi dalyvauti pirmenybėse, tuo metu vadinosi „Ančia“. Naujas komandos gyvavimo etapas prasidėjo 1967 m., kai komandai ėmė vadovauti Stasys Gražulevičius. Vėl pasikeitė pavadinimas – eiliniame Lietuvos B klasės čempionate paraišką dalyvauti pateikė Veisiejų „Dainavos“ futbolo komanda. Taigi, šiuo pavadinimu Veisiejų reprezentacinė komanda dalyvauja šalies čempionate iki šių dienų.

1968 m. komanda gavo pirmąjį savo istorijoje trenerį. Baigęs studijas, į Veisiejų žemės ūkio technikumą dirbti atvyko diplomuotas specialistas Mingailis Sabaliauskas. Jis ne tik treniravo suaugusiųjų komandą, bet futbolo abėcėlės mokė ir vaikus. Iki tol futbolininkais būdavo tik savamoksliai vaikai. Rezultatų ilgai laukti nereikėjo: jau 1970 m. „Dainava“ B klasės Kapsuko zonoje užėmė 1-ąją vietą ir iškovojo teisę pereiti į antrąją pagal pajėgumą Lietuvos lygą. Deja, jau kitais metais iš Veisiejų M. Sabaliauskas išvyko ir komanda ne tik nežaidė aukštesnėje lygoje, bet ir apskritai pasitraukė iš pirmenybių. Tik kitą sezoną ji vėl žaidė čempionate. Rungtyniavo taip pat ir jaunių, jaunučių bei vaikų komandos. Nuo to sezono reprezentacinė Veisiejų komanda nepraleido nė vieno sezono.

Pirmuosius sportinius žingsnius kaip puikus įvarčių mušėjas žengė Fulgentas Bižys. Šis talentingas puolėjas vėliau Panevėžio „Ekrano“ ir Utenos „Utenio“ gretose tapo rezultatyviausiu Lietuvos aukščiausios lygos žaidėju, ragavo netgi Klaipėdos „Atlanto“ ir Vilniaus „Žalgirio“ komandų duonos. Vartininkas Albinas Jarmala 1975 m. gavo pasiūlymą žaisti Mažeikių „Atmosferos“ ir Kapsuko „Sūduvos“ komandose. Jam buvo žadama ir butas, ir kitos privilegijos, tačiau kuklus dzūkelis vaikinukas nusprendė likti Veisiejuose.

1973 m. Veisiejų komanda žaidė pirmąsias tarptautines rungtynes. Į miestą atvyko Seinų (Lenkija) komanda. Svečiai laimėjo 5:3, o rungtynes stebėjo 800 žiūrovų. Nuo 1987 m. klubo komanda žaidė turnyruose Monkuose, Seinuose, Gižicke (Lenkija), rungtyniavo su Vokietijos, Rusijos komandomis turnyruose Lietuvoje. Vaikų komandos taip pat žaidė su užsienio bendraamžiais.

Žymesnieji veisiejiečių pasiekimai - 1987 m. jaunių komanda, atstovaudama Lazdijų rajonui Lietuvos moksleivių žaidynėse, užėmė aukštą 9-ąją vietą. 1989 m. „Dainavos“ komanda Lietuvos II lygos Kapsuko zonoje aplenkė visas komandas ir iškovojo teisę žaisti I lygoje. Tačiau rungtyniauti 1990 m. I lygoje nebuvo lengva – blokada taip suvaržė komandos finansines galimybes, kad dažnai į varžybas tekdavo vykti maršrutiniais autobusais, netgi su persėdimais. O ir komandos, tada dar masiškai neišvažinėjus futbolininkams po užsienius, lygoje buvo tikrai pajėgios. Aplenkę tris komandas, veisiejiečiai būtų išlikę šioje lygoje, tačiau po čempionato reorganizacijos kitą sezoną vėl atsidūrė žemiausioje lygoje.

1995 m. įkūrus Alytaus apskrities futbolo federaciją, reprezentacinė miesto komanda pradėjo žaisti apskrities pirmenybėse, kuriose rungtyniauja ir dabar. Per tuos metus du kartus tapta prizininkais, o 1995 m. – čempionais. Šeši veisiejiečiai moksleiviai žaidė Alytaus apskrities rinktinės sudėtyje šalies aukščiausioje lygoje, o Ernestas Akrimas tapo bronziniu prizininku. Meirūnas Stankevičius žaidė Alytaus „Alyčio“ komandoje.

Kadangi senasis miesto stadionas jau neatitiko reikalavimų, prie Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 1998 m. buvo pastatytas šiuolaikinis stadionas su futbolo aikšte. Stadiono atidaryme žaidė Vilniaus „Žalgirio“ ir Balstogės „Jagielonijos“ komandos. Po metų draugiškas rungtynes čia žaidė Lietuvos ir Lenkijos U-16 rinktinės. Šiuo metu prie stadiono veikia viešbutis, sporto ir sunkiosios atletikos salės. Sporto kompleksas tinkamas komandų stovykloms.

Pavadinimų kaita[redaguoti vikitekstą]

Sezonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1990–2000 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
1990 m. II (Pietūs) 12
1991 m. IV (Suvalkija-Dzūkija) 3
1991–1992 m. IV (Suvalkija-Dzūkija) 4
1992–1993 m. IV (Suvalkija-Dzūkija) 2
1993–1994 m. IV (Suvalkija-Dzūkija) 2
1994–1995 m. IV (Pietūs) 2
1995–1996 m. IV (Marijampolė) 2
1996–1997 m. IV (Alytus) 1
2000–2010 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
2002–2003 m. 1/8 f.
2006 m. IV (Alytus) 6
2007–2008 m. IV (Alytus) 3
2008–2009 m. IV (Alytus) 4
2009–2010 m. IV (Alytus) 3
2010–2020 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
2010–2011 m. IV (Alytus) 2 1/256 f.
2011–2012 m. IV (Alytus) 3 1/128 f.
2012–2013 m. IV (Alytus) 2
2013–2014 m. IV (Alytus) 5
2014–2015 m. IV (Alytus) 2
2015–2016 m. IV (Alytus) 3
2016 m. IV (Alytus) 4
2017 m. IV (Alytus) 4
2018 m. IV (Alytus)
2019 m. IV (Alytus) 4

Sudėtis (2017)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sudėtis: 2017 m. gegužės 22 d.

 • R.Mikalonis,
 • R.Karsokas,
 • M.Pocevičius,
 • G.Targauskas

Žymūs žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Treneriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Futbolinis.lt (statistika): [1]
 • Apskrities federacijos informacija: []
 • KAFF informacija: []
 • ŠAFF informacija: []
 • VAFF informacija: []
 • SFL informacija: []
 • UEFA informacija: []
 • Futbolas.lt: []
 • Foot.dk (archyvas): []
 • Weltfussballarchiv.com: []
 • Soccerway.com (naujausi rezultatai): []
 • Neoficiali svetainė: []
 • Gerbėjų svetainė: []