Armėnijos TSR vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Armėnijos TSR vėliava (1952 m. - 1991 m.) Proporcijos: 1:2.

Armėnijos TSR vėliava (piln. Armėnijos Tarybų Socialistinės Respublikos vėliava) – respublikinė vėliava, stačiakampė, trispalvė sudaryta iš trijų horizontalių juostų: viršutinės raudonos, vidurinės mėlynos (1/4 vėliavos aukščio) ir apatinės raudonos. Viršutiniame kairiame kampe auksiniai kūjis ir pjautuvas, virš jų kiaura auksinė penkiakampė žvaigždė.

Vėliavą 1952 m. gruodžio 17 d. įteisino Armėnijos TSR Ministrų Taryba.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Armėnijos TSR vėliava (1922 m.)
Armėnijos TSR vėliava (1936 m. - 1940 m.)
Armėnijos TSR vėliava (1940 m. - 1952 m.)

Pirmoji vėliava buvo raudonos spalvos su auksiniu užrašu CCPA (rus. Социалистическая Советская Республика Армения). Ji įteisinta Armėnijos Tarybų suvažiavime 1922 m. vasario 2 d.[1] Tokia vėliava egzistavo tik vieną mėnesį, nes Armėnija (tuo metu vadinosi Tarybų Socialistinė Respublika Armėnija) susijungus su Azerbaidžano TSR ir Gruzijos TSR buvo įkurta Užkaukazės Tarybų Federacinė Socialistinę Respublika, kuri turėjo savo Užkaukazės TFSR vėliavą.

1937 m. kovo 23 d. IX-me Armėnijos Tarybų suvažiavime priimta nauja konstitucija ir Tarybų Socialistinė Respublika Armėnija pervadinta į Armėnijos Tarybų Socialistinę Respubliką. Tuo metų baigė egzistavimą Užkaukazės TFSR ir visos trys respublikos buvo įtrauktos į TSRS sudėtį. Buvo sukurta ir nauja Armėnijos TSR vėliava - raudoname fone viršutiniame kairiame kampe auksiniai kūjis ir pjautuvas, virš jų kiaura auksinė penkiakampė žvaigždė, po jais ATSR (Armėnijos TSR) užrašas armėnų rašmenimis.

1940 m. vėliavoje pasikeitė auksinis užrašas, kuris tiksliau atspindėjo respublikos pavainimą (arm. Xайкакан советакан социалистикан респоблика). Tokia vėliava buvo naudota iki 1952 m. gruodžio 17 d. kai Armėnijos TSR Ministrų Taryba įteisino naująją (raudona-mėlyna-raudona) vėliavą.

Konstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Flag of the Armenian Soviet Socialist Republic (construction).svgSpalvos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Neoficialiai mėlyna spalva simbolizavo Sevano ežerą ir respublikos upes.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]