Antanas Varnelis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Antanas Varnelis (1971 m. Dadotkuose, Telšių rajone – 1994 m. rugsėjo 28 d.) – Lietuvos serijinis žudikas, 1992 m. liepos – gruodžio mėnesiais nužudęs 6 žmones, dar 3 bandęs nužudyti. Už šiuos nusikaltimus buvo nuteistas mirties bausme sušaudant.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė daugiavaikėje šeimoje, turėjo tris brolius ir tris seseris. Iš tėvų atėmus tėvystės teises, dar kūdikystėje A. Varnelis pateko į Jurbarko rajone įsikūrusius Viešvilės vaikų namus, kuriuose ir užaugo. Mokyklą lankė Gelgaudiškyje, Šakių rajone.

Sulaukęs 16 metų amžiaus, dėl polinkio vogti, buvo du kartus tiriamas Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje (Kauno rajone). Jam buvo nustatyta įgimta silpnaprotystė ir lengvas protinis atslikimas su asmenybės psichopatizacija. Nepaisant to, buvo pripažintas pakaltinamu.

Iki 1992 m. buvo du kartus teistas už vagystes, kalėjęs. 1992 m. sausio 14 d. už gerą elgesį anksčiau laiko paleistas į laisvę. Per tų pačių metų liepos – gruodžio mėnesius Šakių, Jurbarko, Kelmės, Šiaulių ir Raseinių rajonuose keliaudamas pėsčiomis nužudė 6 ir sunkiai sužalojo 3 vienkiemiuose gyvenusius senyvo amžiaus žmones bei juos apiplėšė. Gruodžio mėnesį jis buvo sulaikytas Kauno rajone, Muniškių kaime. Vietos gyventojai, pažinę A. Varnelį iš tatuiruočių, patys jį sulaikė.

Teismas skyrė A. Varneliui pakartotinę psichiatrinę ekspertizę. Utenos psichiatrinės ligoninės ekspertai taip pat pripažino A. Varnelį pakaltinamu.

Teismo sprendimu buvo nuteistas mirties bausme sušaudant. Nuosprendis įvykdytas 1994 m. rugsėjo 28 d. Jis tapo penktuoju iš septynių asmenų, kuriam po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje buvo įvykdyta mirties bausmė[1].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]