Žaidimas
![]() |
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos. Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius. |
- Apie filmą žr. - Žaidimas (1997 filmas).
Žaidimas – vieno ar kelių žmonių laisvalaikio leidimo būdas, turintis apibrėžtą tikslą bei taisykles.
Žaidimų tipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Dėlionės
- Kauliukų žaidimai
- Kazino žaidimai
- Kompiuteriniai žaidimai
- Kortų žaidimai
- Loginiai žaidimai
- Mokomieji žaidimai
- Skaičiuotės
- Stalo žaidimai
- Televizijos žaidimai
- Vaidmenų žaidimai
- Vaikų žaidimai
- Žodžių žaidimai
Psichologijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Psichologije žaidimas apibrėžiamas kaip viena iš veiklos formų. Jis skatina vaiko vystymąsi ir intelektinį tobulėjimą. Žaidimas yra savitikslis, jo vertė slypi pačiame jame. Kadangi jis nukreiptas į nesavanaudiškų tikslų siekimą ir motyvuojamas tik pažinimo veiklos ir žinių taikymo, įgūdžių ir gebėjimų įgijimu, kurių prireiks ateityje.
Šie poreikiai „maitina“ vaiko viršsąmonės veiklą, o vaikas tampa fantazuotoju, atradėju, pionieriumi ir kūrėju.
Žaidimo reikšmė gyvūnijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidimai būdingi tik žinduoliams. Dažniausiai tuo užsiima jauni individai. Plėšrūnai žaisdami mokosi tykoti ir pulti, augalėdžiai – pajusti pavojų ir nuo jo pasprukti. Bendruomeninius žinduolius, tarp jų ir žmogų, moko bendrauti – garsais ar kūno laikysena išreikšti dominavimą, nuolankumą, susierzinimą ar pan.
Plėšrūnų žaidimai dažniausiai vaizduoja medžioklę. Mėgstamas būdas – pulti suaugusiojo uodegą. Įvairios grumtynės, nematytų daiktų apžiūrinėjimas lavina reakciją, judesių koordinaciją, greitą įv. situacijų įvertinimą, pusiausvyrą, jėgą ir pan.