Vilniaus Saulės privati gimnazija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°42′15″š. pl. 25°14′05″r. ilg. / 54.704278°š. pl. 25.234745°r. ilg. / 54.704278; 25.234745

Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija
[[Vaizdas:|Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija herbas|center|100px]]
Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija
Miestas (gyvenvietė) Vilnius
Mokyklos direktorius (-ė) Irena Baranauskienė
Mokinių skaičius 283
Įkūrimo data 1994 m.
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius

Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija – nevalstybinė dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniuje, Viršuliškių g. 103 (pradinis ugdymas) ir R. Jankausko g. 17 (pagrindinis, vidurinis ugdymas), vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. Įstaigos kodas 191672717.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1994 m. Vilniuje įkurta privati pradinė mokykla „Nykštukas“. Tai buvo septinta nevalstybinė ugdymo įstaiga Vilniuje. Mokyklos steigėja – istorijos ir pradinių klasių mokytoja Irena Baranauskienė. Pirmaisiais mokslo metais buvo tik parengiamoji ir dvi pirmosios klasės. Mokėsi 51 moksleivis, dirbo 8 mokytojai.

1998 m. pradinė mokykla tapo „Saulės“ pagrindine mokykla, o 2004 m. vidurine. LR Švietimo ir mokslo ministerija suteikė teisę vykdyti profilinį ugdymą.

2002 m. mokykla pirmoji iš Baltijos šalių pakviesta į Europos Nepriklausomų mokyklų asociaciją, dalyvavo metinėse šios asociacijos konferencijose.

2009/2010 m. m. mokykla ŠMM ministro įsakymu reorganizuota į VšĮ „Saulės“ privačią gimnaziją.

Mokyklos veikla grindžiama svarbiausiu švietimo koncepcijos principu – humaniškumu. Nuo pirmosios klasės mokykla aiškinasi kiekvienos šeimos, kiekvieno moksleivio poreikius ir stengiasi juos patenkinti. Mokyklos pedagogai sukūrė ir pradinėje mokykloje naudoja alternatyvią vertinimo sistemą. Daug dirbama sekant kiekvieno vaiko daromą pažangą, jo ugdymosi raidą. 2004 m. „Saulės“ privati vidurinė mokykla atšventė savo dešimties metų jubiliejų ir pradėjo antrąjį savo dešimtmetį.

Mokykla aktyviai įsijungė į tarptautinę projektinę veiklą ir mokinių mainus. Daug bendrauja su užsienio šalių ugdymo įstaigomis. Partneris Anglijos prestižinis Kingswood koledžas yra paskyręs vieną kasmetinę stipendiją nemokamam mokslui geriausiam mūsų mokyklos mokiniui.

Mokykla pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su VU Filosofijos fakulteto psichologinių inovacijų ir eksperimentinių tyrimų centru, Tarptautine verslo ir teisės aukštąja mokykla, UAB „Nevda“, VPU, VŠI „Kitas variantas“, Nacionaline mokyklų vertinimo agentūra.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Irena Baranauskienė

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]