Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 54°40′37″ š. pl. 25°18′2″ r. ilg. / 54.67694°š. pl. 25.30056°r. ilg. / 54.67694; 25.30056

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje
Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje herbas
Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje herbas
[[Vaizdas:{{{pav}}}|Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje|250px]]
Adresas Subačiaus g. 41, Vilnius
Direktorius(-ė) {{{direktorė}}}
Mokinių skaičius >280
Įkūrimo data 1993 m.
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų 3
Pedagogų skaičius {{{darbuotojai}}}
Buveinė; Srovės g. 19, 01206 Vilnius

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje, TAMV (angl. American International School of Vlnius, AISV) – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo ugdymo mokykla Vilniuje, Subačiaus g. 41, vykdanti ikimokyklinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. Įstaigos kodas 111968960, teisinė forma viešoji įstaiga.

Didžioji dalis mokyklos auklėtinių gyvena migruojančiose šeimose. Tai – diplomatų ar Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų vaikai, daug keliaujančių verslininkų atžalos. Dalis šeimų, leidžiančių vaikus į TAMV, neslepia ketinimų darbo reikalais ilgesniam laikui išvykti į užsienį ar visai emigruoti.

Mokymo programa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokoma angliškai pagal JAV ugdymo programas. Lietuvių, kaip gimtoji kalba, dėstoma 5 kartus per savaitę pagal lietuviškų vadovėlių programą. Moksleiviai priimami į 1-12 klases, 2-5 metų vaikai – į darželio ir parengiamąją grupes. Mokyklos tikslas – sudaryti sąlygas į Lietuvą atvykusių diplomatų, verslininkų ir nuolat Lietuvoje gyvenančių šeimų vaikams mokytis anglų kalba pagal Lietuvoje ir užsienyje pripažįstamą formaliojo ugdymo programą.

Vienintelė mokykla Baltijos šalyse, turinti dvejopą tarptautinę akreditaciją: kviečia mokytis pagal amerikietišką bei tarptautinę formaliojo ugdymo programą. Akredituota Pasaulio Tarptautinio Bakalaureato (TB) mokykla, kurioje nuo 2013–2014 mokslo metų 11-12 klasių moksleiviai taip pat gali mokytis pagal IB Diplomo programą.[1]

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ją pripažįsta kaip atitinkančią šalies švietimo strategiją ir standartus. Įstaiga traktuojama kaip užsienio mokykla Lietuvoje, todėl jos auklėtiniai į šalies aukštąsias mokyklas stoja kaip bet kuris kitas užsienietis.

Mokykla priklauso tarptautinių mokyklų Rytų ir Centrinėje Europoje asociacijai CEESA (Central and Eastern European Schools Association).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1993 m. įkurta kaip pirmoji Vilniuje tarptautinė mokykla.

2011 m. išleido pirmąją abiturientų laidą – ją baigė aštuoni jaunuoliai: 3 lietuviai, austras, amerikietis, JAV lietuvis, vengrė ir graikė. 2012 m. mokyklą lankė >190 vaikų, dauguma jų – lietuviai. Kiti iš 20 pasaulio šalių: Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Estijos, Indijos, Skandinavijos ir kt.

Mokyklą išlaiko tėvai, mokantys už savo vaikų mokslą. Dar remia JAV Tarptautinių mokyklų biuras (Office of Overseas Schools). Įsteigtas stipendijų fondas gabiems, gerai anglų kalbą įvaldžiusiems 3–12 klasių moksleiviams, kurių tėvai gali pagrįsti finansinį poreikį.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Stephane Ruz

Panašios tarptautinės mokyklos Vilniuje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) suteikta Tarptautinio bakalaureato akreditacija“. vz.lt. 2013-06-03. Suarchyvuota iš originalo 2016-03-08. Nuoroda tikrinta 2016-07-21. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]