Vikipedija:Aktualijos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Spider.web.logo.png  Tai yra nebenaudojamas tarnybinis Vikipedijos puslapis.
Puslapis gali būti nebenaudojamas tiek dėl norinčių juo naudotis trūkumo, tiek ir dėl sutarimo jo nenaudoti dėl vienos ar kitos priežasties.
Vikipedija-logotipas.png

Šiame puslapyje pateikiamos naujienos apie tarptautinius Vikimedijos projektus bei jų kūrimą, plėtrą, ateities gaires.

2009[redaguoti vikitekstą]

2008[redaguoti vikitekstą]

2007[redaguoti vikitekstą]

Angliškoje Vikipedijoje jau - 2 000 000 straipsnių!!!--pdxx 20:51, 2007 rugsėjo 9 (EEST)

Lietuviškoje Vikipedijoje - jau 50000 straipsnių!

Matasg 00:02, 2007 rugpjūčio 4 (EEST)

2006[redaguoti vikitekstą]

Lietuviška Vikidepija kyla aukštyn![redaguoti vikitekstą]

Lietuviška Vikipedija jau peržengė 26 tūkst. straipsnių ribą ir iš 30 vietos pakilo į 29-ą, kai aplenkė Korėjietišką Vikipediją. Tik keli šimtai straipsnių teskiria nuo Ukrainietiškos Vikipedijos, kurią lietuviai yra pajėgūs greitu metu aplenkti.

Hugo.arg, 2006 liepos mėn. (EET)

Vikipedija – Futbolas 0:1[redaguoti vikitekstą]

Lankomumo statistika
Kreivės fragmentas

Jau Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio metu (Vokietija – Argentina) buvo pastebima tendencija, pasireiškusi ir aštuntfinalių metu, ką taip pat patvirtino statistika: ištuštėja gatvės, sumažėja ir internetinis aktyvumas.

Grafikas rodo Vikipedijos užklausų sk. (bits/s, birželio 30 d., UTC – be to reikia pridėti 3h).

Geltonai pavaizduotas YASEO-Cluster – tai Yahoo! serveriai (Seulas).

Žali - KennisNet (Amsterdamas);

mėlyni - Powermedium (Tampa, Florida).

Jei JAV serverių statistikos skirtumai prieš ir po futbolo nėra tokie ryškūs, Traffic duomenys tiek Europoje, tiek ir Azijoje skiriasi 100 MBit/s.

Apatiniame grafike pavaizduota:

1) transliacijos pradžia

2) 2. kėlinys, pradžia

3) vienuolikos metrų baudinys.

Ryškiai pastebimas padidėjimas kėlinio metu.

(red. Ooom liepos 9 d.)

Lietuviškoje Vikipedijoje - per 25 000 straipsnių[redaguoti vikitekstą]

2006 metų liepos mėn. lietuviškoje Vikipedijoje jau buvo 25 000 straipsnių: Vikipedija lietuvių kalba išlaikė 30 vietą įvairiakalbių Laisvųjų enciklopedijų reitingų eilėje, sparčiai besivydama korėjietišką Vikipediją. Ji aplenkia kroatų, arabų, malajų, persų, graikų, bosnių, gruzinų ir kitas Vikipedijas, kuriamas kalbomis, kuriomis kalba nuo kelių iki keliasdešimt kartų daugiau žmonių nei lietuvių kalba.

Vikinaujienos, Ooom, 2006 liepos mėn. (EET)

Vikimanija 2006[redaguoti vikitekstą]

2006 m. rugpjūčio 4 - 6 d. Bostone (JAV) vyks tarptautinė Vikimedijos konferencija Wikimania 2006

Registracija iki liepos 9 d.

Yra galimybė gauti stipendiją

Paraiškos paramai gauti priimamos iki birželio 28 d.

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 birželio 24 d. 14.55 h)

Pradėta kurti žemaitiška Vikipedija[redaguoti vikitekstą]

Žemaitiškos Vikipedijos projektas jau turi atskirą subdomeną http://bat-smg.wikipedia.org.

Vikinaujienos, Ooom, 2006 pavasaris (EET)

Testuojamos Vikipedijos žemaičių bei latgalių kalbomis[redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu Metaviki lygmeniu yra testuojami ir sėkmingai kuriami bandomieji projektai ir kitomis baltų kalbomis:

Vikinaujienos, Renata3, Ooom 10:56, 5 Vasario 2006 (EET)

meta:Common Interwiki links[redaguoti vikitekstą]

Straipsnis en:Lithuania turi daugiau kaip 100 tarpkalbinių nuorodų [1], o tokių straipsnių tėra ~15. Taip pat žr. en:Wikipedia_talk:Multilingual_statistics#Pages_found_in_most_languages

E rulez 18:08, 1 Liepos 2006 (EEST)

Vikipedija pasaulyje[redaguoti vikitekstą]

Rusiškoje VP - per 100 000 straipsnių[redaguoti vikitekstą]

Wiki100k5.png

Vikipedija rusų kalba peržengė 100 000 straipsnių ribą ir tapo viena iš Didžiųjų Vikipedijų pasaulyje. Skaičiumi ji aplenkė kitas visuotines rusiškas enciklopedijas kaip, pvz., Didžioji tarybinė enciklopedija (95 279*).

Taip pat žiūrėkite Пресс-релиз/100K (pranešimas rusų k.).

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 rugpjūčio 17 d. 16 h)

Laisvojoje enciklopedijoje italų kalba - jau per 200 000 straipsnių[redaguoti vikitekstą]

2006 m. rugsėjo 28 d. itališka Vikipedija peržengė 200 000 straipsnių ribą.

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 spalio mėn.)

Prancūziška Vikipedija peržengė 300 000 straipsnių ribą[redaguoti vikitekstą]

2006 birželio 4 d. prancūziška Vikipedija, trečioji pagal dydį Laisvoji enciklopedija, peržengė 300 000 straipsnių ribą. Jubiliejinis 300 000-asis straipsnis buvo apie Vokietijos vyriausybę (Gouvernement fédéral (Allemagne)).

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 birželio 12 d. 17.35 h)

Vikimedijos fondas Šveicarijoje[redaguoti vikitekstą]

2006 gegužės 14 d. Olten'o mieste įkurta nacionalinė Vikmedijos fondo atstovybė, visuomeninė organizacija “Wikimedia CH – Verein zur Förderung Freien Wissens”. NVO paskirtis - skatinti atvirojo turinio plėtrą Šveicarijoje. Wikimedia CH steigėjai - vokiškos, prancūziškos, itališkos ir alemaniškos Vikipedijų kūrėjai bei bendruomenių nariai. Prie organizacijos ateityje prisijungs taip pat retoromanų Vikipedijos kūrėjai.

Fondo pirmuoju prezidentu išrinktas Tessiner Ilario Valdelli. Suformuota valdyba: prancūziškąjai Šveicarijai atstovaus Frédéric Schütz, kiti valdybos nariai: Michael Bimmler, Robin Schwab, Christian Seidl, Rupert Thurner bei Jürg Wolf. Organizacijos tinklalapis www.wikimedia.ch

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 birželio 12 d. 17.25 h)

Vokiškos Vikimedijos būstinė rudenį įsikurs Frankfurte[redaguoti vikitekstą]

Vokiškas Vikimedijos fondas (Wikimedia Deutschland - Gesellschaft zur Förderung Freien Wissens e.V.) savo nuolatinę būstinę įsteigė Frankfurte prie Maino.

Samdomas fondo direktorius veiklą pradės 2006 m. spalio mėn. Atrankos metu konkurse dalyvavo 65 kandidatai. Jį laimėjo Arne Klempert'as (34 m.). Jis anksčiau (nuo pat fondo įsteigimo 2004 birželio mėn.) nemokamai darbavosi fondo valdybos nariu. Arne taip pat koordinavo pirmąją Vikimedijos konferenciją Wikimania 2005.

Fondo būstinės el. p. adresas - office(eta)wikimedia.de

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 birželio 12 d. 17.15 h)

Vikimedijos fondas turi savo teisininkus[redaguoti vikitekstą]

Wikimedia Foundation oficialiai paskyrė Brad'ą Patrick'ą fondo patarėju teisės klausimais („Legal counsel“) ir atleido laikinąjį Vykdantįjį direktorių (Executive Officer). Advokatas iš Floridos iki šiol dirbo pro bono ir dabar jau dirbs kaip Vikimedijos darbuotojas.

Brad'as iki tol dirbo Fowler White Boggs Banker kontoroje (Florida); jis yra technikos ir intelektinės nuosavybės teisės žinovas, turi patirties taikant teisės sprendimus įvairiose NVO bei švietimo sektoriuje veikiančiose organizacijose.

Viena teisininko užduočių bus tinkamo kandidato, galinčio užimti CEO teisininko pareigas, paieška. Be to Brad'as Patrick'as rūpinsis teisiniais Vikimedijos projektų klausimais, prisidės sprendžiant problemas ir koordinuos Vikimedijos fondui (visuomeniniais pagrindais) dirbančių teisininkų veiklą.

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 birželio 12 d. 17.15 h)

Vokiškoje Vikipedijoje - per 400 000 straipsnių[redaguoti vikitekstą]

2006 gegužės mėn. vokiška Vikipedija, antroji pagal dydį Laisvoji enciklopedija, peržengė 400 000 straipsnių ribą.

Vienas milijonas straipsnių[redaguoti vikitekstą]

WikiOnemillion.JPG

Angliškoje Vikipedijoje – daugiau nei vienas milijonas straipsnių.

Vikipedija Vokietijoje jau spausdinama[redaguoti vikitekstą]

"WP 1.0" – taip vadinsis 2006 m. pabaigoje pradedama spausdinti Vikipedija vokiečių kalba, kuri greitai pasirodys ir prekyboje.

Vikipedija Vokietijoje pasiekiama ne tik virtualiesiems skaitytojams

Zenodot leidykla Berlyne paskelbė iki 2010 gruodžio mėn. išleisianti 100 Laisvosios enciklopedijos tomų. Dukterinė Directmedia Publishing'o įmonė Zenodot tikisi dar šiais metais publikuoti bent du tomus.

Nuo 2007 sausio kas mėnesį pasirodys du 800 puslapių apimties tomai. Directmedia jau turi patirties, kadangi anksčiau leido Vikipediją CD ir DVD forma.

"WP 1.0" vieno tomo kaina - 14,90 eurų (apie 52,15 lt), jei užsakoma iš anksto, arba 18,50 eurų (perkant knygynuose). Taigi visa spausdintinė Vikipedijos versija kainuos apie 1.500 eurų.

Vikipedijos leidimu rūpinasi 25 narių komanda - 10 profesionalių redaktorių ir 15 Vokietijos vikibendruomenės narių. Savanoriai padės peržiūrėti 350.000 straipsnių ir juos susisteminti. Pasak leidyklos atstovės Gertrūdos Götz, bus kruopščiai išanalizuoti visi netikslumai, ištaisytos klaidos. Už enciklopedijos turinio kokybę ir leidybą atsakomybės ėmėsi pati Zenodot leidykla.

Iki šiol spausdintine versija pasirodė tik straipsniai atskiromis Vikipedijos temomis - taip vadinamieji Vikiskaitiniai (WikiReader).

Šiame leidinyje bus ir lietuvių į bendrą Vikiteką įkeltų iliustracijų bei jų redaguotų tekstų.

Vikinaujienos, parašė Ooom (2006 sausio 27 d. 22.10 h)

Vikipedijos akademija Getingene[redaguoti vikitekstą]

Laisvoji enciklopedija skverbiasi į akademinius sluoksnius. 2006 m. birželio 16-17 d. Getingene pirmą kartą vyks Tarptautinė Vikipedijos akademija ("Wikipedia-Academy"), skirta Vikipedijai populiarinti. "Nors ir dabar VP kuria daug ir žymių ekspertų, tačiau ilgalaikė sėkmė itin priklauso nuo to, ar į projekto tobulinimą įsitrauks daugiau akademinės bendruomenės narių",- rašoma Vikipedijos akademijos tinklalapyje.

2006 m. birželio 16 d., penktadienį, Paulinos bažnyčioje Getingene pranešimą skaitys Džimis Veilsas, Vikimedijos projektų iniciatorius. Akademijoje bus skaitomos paskaitos, o užsiėmimų (Workshopsų) metu studentai bei dėstytojai bus mokomi vikitekstų redagavimo technikos. Forumo metu bus diskutuojama apie Vikimedijos projektų ateitį, problematiką bei taip vad. atvirojo turinio medžiagos panaudojimo galimybes akdeminėse srityse.

Vikipedijos akademijos rengėjai - nevyriausybinė organizacija Vikimedija Vokietijai (Wikimedia Deutschland e.V.) kartu su Georgo Augusto universitetu bei Žemutinės Saksonijos valstybine-universitetine biblioteka Getingene (SUB Göttingen). Pagrindinė renginių vieta:

Wikipedia-Academy
SUB Göttingen (SUB Neubau),
Platz der Göttinger Sieben 1,
37073 Göttingen.

Vikinaujienos, red. Ooom (2006 vasario 22 d. 22.50 h)

Įkurta Wikimedia Polska[redaguoti vikitekstą]

Lenkijos vikientuziastai susirinkimo metu

2005 rugpjūčio 13/14 d. Krokuvoje surengtas visuomeninės organizacijos Vikimedija Lenkijai steigiamasis susirinkimas.

25 vikibendruomenės nariai pasirašė steigimo dokumentus - įstatus ("Stowarzyszenie Wikimedia Polska", Wikimedia Polska Association). Iš 5 asmenų sudaryta valdyba. Jos sudėtis yra tokia:

Vikinaujienos, parašė Ooom (2005 gruodžio 15 d. 22.30 h)

"Ūkvedžių" (stewards) rinkimai[redaguoti vikitekstą]

Rinkimai 2005.

Tarptautiniai visų vikinarių projektai[redaguoti vikitekstą]

Pradėtas Science pearls projektas. Reikalingas Vikipedijos dalyvių iš įvairių šalių dalyvavimas.

Elektroninė žiniasklaida apie Vikipediją[redaguoti vikitekstą]

Dėl Vikipedijos taisyklių naudojimo lietuviškoje VP[redaguoti vikitekstą]

Buvo pasiteirauta, kokias taisykles reikia taikyti lietuviškoje enciklopedijoje. Iš Vikimedijos fondo ("Wikimedia Foundation") buvo gautas toks atsakymas: Dear ******* *******,

Thank you for your question. There are a few core policies that apply to all projects, but other policies are determined by the various communities. The core ones, that every Wikimedia project must have are:

  • Free content - the content must be freely reusable. For text on projects other than Wikinews, this means GFDL or public domain. For Wikinews, the Creative Commons Attribution license is used. For images, various licenses can be used, but the images must be available for commercial use and for modifications to be made.
  • NPOV: all projects must adhere to the "neutral point of view"
  • Wikipedia is an encyclopedia - you can not introduce content that would not fit into the goal of producing an encyclopedia. The same sort of thing applies to the other projects. For example, Wiktionary should only include dictionary-type material.
  • Civility: no personal attacks.

See http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Five_pillars for information on each of these.

Good luck with forming policies on the lithuanian projects.

Yours sincerely,

Angela Beesley

-- Board of Trustees Wikimedia Foundation http://wikimediafoundation.org/

Taip pat žiūrėkite[redaguoti vikitekstą]