Vie Montante Internationale

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vie Montante Internationale (VMI) - tarptautinė krikščioniška pagyvenusių žmonių organizacija. Jos veiklos pobūdį apibudina keturi žodžiai:

  • dvasingumas - siekiama pagilinti savo religinį gyvenimą,
  • misijonieriška veikla - pagal išgales skleidžiamos krikščioniškos idejos,
  • draugiškumas - nariai tarpusavyje noriai dalijasi prisiminimais ir rūpesčiais,
  • laisvanoriškumas - tiek įstojimas, tiek dalyvavimas organizacijos veikloje yra laisvas.

VMI nariu gali tapti kiekvienas, pripažįstantis įstatus ir sumokėjęs metinį mokestį. (Pvz., Didžiojoje Britanijoje jis yra aštuoni svarai). Nariai reguliariai susitinka, keičiasi nuomonėmis, organizuoja bendrus renginius. Leidžiamas mėnesinis biuletenis, kuriame skelbiami aktualūs straipsniai, būsimų susitikimų vietos ir laikas. Šią informaciją galima rasti ir internete. Yra leidžiama ir kita literatūra. Kiekviena grupelė išsirenka vyresnįjį, o pastarųjų suvažiavimas renka visos šalies Vie Montante Prezidentą. Nors organizacija yra bendrakrikščioniška, kai kurios šalys renka po kelis prezidentus - atskirai katalikiškai ir evangelikų bendruomenėms. Kas ketveri metai šaukiami Pasauliniai kongresai, kuriuose renkami Vie Montante Internationale Prezidentai. Europa bei kiti žemynai turi išsirinkę ir savo Prezidentus.

Šiuo metu VMI jungia apie 250 tūkst. narių. Ji veikia 47 valstybėse, penkiuose kontinentuose. Būstinė - Paryžiuje, Vie Montante tėvynėje. Du kartus per metus yra išleidžiamas žurnalas anglų, prancūzų, portugalų ir ispanų kalbomis.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Organizacijos užuomazga buvo viena Prancūzijos senjorų grupelė, kuri 1962 m. kovo 14 dieną nusprendė susitikinėti bei kartu aptarinėti ir spręsti savo problemas, intensyvinti savo religinį gyvenimą. Turėjo praeiti daugiau kaip dvidešimt metų kol prancūzų patirtis rado pritarimą kaimyninių šalių tarpe ir 1985 m. balandžio 25 d. Romoje (Italija) buvo įkurta tarptautinė Vie Montante Internationale organizacija. Jos įstatus peržiūrėjo ir jiems pritarė Vatikanas, o 1996 m. kovo 25 d. Šventas Sostas savo dekretu dar kartą pripažino VMI.

1989 m. Panamoje (Panama) įvyko Antrasis pasaulinis kongresas, o 1991 m. Londone (Didžioji Britanija) - Pirmasis Europos kongresas. Trečiasis psaulinis kongresas vyko 1994 m. Majamyje (JAV), o Ketvirtasis - 1998 m. Dakare (Senegalas). Organizacijos veikla ryšium su JT 1999 m. paskelbtais Pasauliniais pagyvenusių žmonių metais ypač suaktyvėjo. 2002 m. - Penktasis pasaulinis kongresas Bankoke (Tailandas). Pakeisti įstatai - vietoj veiklos krypties apaštalavimas priimta švelnesnė nuostata - misionieriška veikla. 2004 m. - Europos kongresas Lenkijoje, Varšuvoje. Pagrindinė tema - kaip Vie Montante Internationale reaguoja į pagyvenusių žmonių poreikius.

Pensininkų, o ir bendrai vyresnių žmonių dalis visuomenėje, ypač išsivysčiusių šalių tarpe, didėja, kartu auga ir organizacijos narių skaičius.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]