Pereiti prie turinio

Vakarų ekspresas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Ve.lt)
Vakarų ekspresas
TipasDienraštis
Vyr. redaktoriusGintaras Tomkus
Įsteigta1990 m. rugsėjo 15 d.
BūstinėTaikos pr. 52C (verslo centras „Merkurijus“, 3 a.) Klaipėda, Lietuva
Tiražasapie 10 000
Svetainėve.lt

„Vakarų ekspresas“ – dienraštis, leidžiamas Klaipėdoje nuo 1990 m. rugsėjo 15 d.[1], išeina šešis kartus per savaitę. Kartu su laikraščiu leidžiami priedai „Sveikata“, „Verslas“, „Jūros vartai“, „Kultūros uostas“, „Vakarų Lietuva“. Tiražas svyruoja apie 10.000 egz. Taip pat yra leidžiamas savaitraštis „Savaitės ekspresas“ ir žurnalas „Vakarai“. Moto – „Naujienas kuriame kartu“. Laikraštis stengiasi būti kuo arčiau žmonių esančiu Vakarų Lietuvos, regioniniu ir vietiniu laikraščiu, atspindėti klaipėdiečių, Vakarų Lietuvos įvykius, šia tema rašyti daugiau, negu rašo nacionaliniai dienraščiai.

Dienraštis platinamas Klaipėdoje, Gargžduose, Skuode, Mažeikiuose, Naujojoje Akmenėje, Palangoje, Kretingoje, Plungėje, Telšiuose, Šiauliuose, Rietave, Šilalėje, Neringoje, Šilutėje, Tauragėje, Jurbarke, Raseiniuose, Kaune, Marijampolėje, Vilniuje.

„Vakarų ekspresas“ naujienas galima rasti ne tik laikraštyje, bet ir internete. Portale publikuojamos įvairios temos: sveikata, sportas, kriminalai, ekonomika, visuomenė, kultūra, laisvalaikis, pasaulis, galima rasti skaitytojų nuomonių, konkursų, skelbimų ar video siužetų.[2]

Pavadinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ ištakos – Sąjūdžio aktyvistų leistas savaitraštis „Mažoji Lietuva“. Suvokus, kad miestui reikia laikraščio, buvo sugalvotas naujas pavadinimas. Pagal tarybiniais metais leisto laikraščio „Vakarai" pavadinimą siekta leisti laikraštį „Vakarai„. Tačiau nuėjus registruoti dienraščio pavadinimo, buvo sužinota, kad toks jau yra – kelis kartus buvo išėjęs nedidelis žurnalas „Vakarai“. Pradėjus galvoti kitą pavadinimą, buvo pasiūlyti „Ekspresas“, vėliau – „Baltijos ekspresas„, „Klaipėdos ekspresas“. Taip gimė „Vakarų ekspresas“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarybiniais metais ėjo daugiau kaip 70 tūkst. egzempliorių dienraštis lietuvių-rusų kalbomis „Tarybinė Klaipėda“.

1988 m. liepos 7 d. grupė jaunų žurnalistų ir techninių darbuotojų, dirbusių tuometiniame LKP Klaipėdos miesto vykdomojo komiteto leidinyje „Tarybinė Klaipėda“, po pirmojo Sąjūdžio aktyvistų susirinkimo ksenografiniu būdu išleido leidinį „Persitvarkymo naujienos“. Jo tiražas buvo 30 egzempliorių. Nuo antrojo numerio leidinio pavadinimas pakeistas į „Mažoji Lietuva“. Tuo metu savaitraščio redakcija buvo įsikūrusi dviejuose miestuose: Klaipėdoje ir Vilniuje. Siekta, jog tai būtų jaunatviškas, konservatyvius kanonus laužantis, drąsus, šmaikštus, spalvingas laikraštis. Tai kartu buvo ir nacionalinis, respublikinis politinis savaitraštis. 19891991 m. šio savaitraščio tiražas svyravo nuo 30 000 iki 50 000 egzempliorių. „Mažoji Lietuva“ pusantrų metų buvo populiariausias Lietuvoje, netgi populiaresnis už „Atgimimą“.[3].

1990 m. rugsėjo 15 d. išleistas pirmasis „Vakarų ekspreso“ numeris. Jo išleidimo tikslas – alternatyva „Tarybinei Klaipėdai“. Nuo 1992 m. sausio leidžiamas jau tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais. Nuo 1993 m. nutraukta savaitraščio „Mažoji Lietuva“ leidyba, o „Vakarų ekspresas“ tampa dienraščiu.

1996 m. įsteigtos redakcijos atstovybės Gargžduose, Šilutėje, Kretingoje. Liepos 1 d. dienraščio leidybines teises iš UAB „Mažoji Lietuva“ perėmė UAB „Brolių Tomkų leidyba“.

1999 m. pradėjo veikti interneto tinklalapis adresu www.vakaru-ekspresas.lt, kuris 2004 m. pakeistas į www.ve.lt.

Žurnalistai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gintaras Tomkus (vyr. redaktorius), Edita Gudavičė (savaitraščio ir žurnalo redaktorė), Virginija Kesminė, Dalia Bikauskaitė, Paulius Matulevičius, Gražina Juodytė, Jurga Petronytė, Denisas Nikitenka, Edgaras Valeckas, Vaiva Makarauskaitė, Julija Banienė, Džiugas Lukoševičius (portalo www.ve.lt redaktorius).

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vakarų ekspreso“ dienraščio žurnalistai kasmet įvertinami „ŽENIA“ apdovanojimais[4]. 2007 m. juos gavo Natalija Mogučaja ir Gražina Juodytė, 2009 m. – Jolanta Beniušytė ir Denisas Nikitenka, 2011 m. – Eglė Ruškutė.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Vakarų Ekspresas“. 15min. Nuoroda tikrinta 2019-12-12. {{cite web}}: Cite has empty unknown parameter: |1= (pagalba)
  2. „Vakarų Ekspresas“. 15min. Nuoroda tikrinta 2019-12-12. {{cite web}}: Cite has empty unknown parameter: |1= (pagalba)
  3. „Vakarų ekspresas“: nuo kūdikystės iki brandos („Vakarų ekspresui“ – 20. ELTA inf., 2010-09-12)
  4. Klaipėdos žurnalistams įteikti ŽENIA apdovanojimai (Lietuvos žurnalistų sąjunga)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]