Topo centras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Topo centras
FormaUAB
PramonėMažmeninė prekyba
Įkurta1995 m., Lietuva Lietuva
Centrinė būstinėSavanorių pr. 206a, LT-50193, Kaunas, Lietuva
Svarbiausi darbuotojaiRemigijus Štaras (generalinis direktorius)
Pajamos151 mln. Eur (2019 m.)
Savininkas (-ai)Aurelijus Rusteika
Darbuotojų490 (2020 m.)
Padaliniai34
Tinklalapiswww.topocentras.lt

TOPO CENTRAS – didžiausias buities technikos ir elektronikos prekybos tinklas Lietuvoje savo veiklą pradėjęs 1995 metais Kaune. TOPO CENTRAS yra vieno didžiausių pasaulyje prekybos aljansų „Euronics International“ grupės narys. Lietuvoje veikia net 37 TOPO CENTRAS tinklo parduotuvės, išsidėsčiusios 23 Lietuvos miestuose. Taip pat veikia internetinės parduotuvės www.topocentras.lt ir www.euronics.lt.Tinklą valdančios UAB „Topo grupė“ pardavimo pajamos 2019 m. siekė 151 mln. Eur. Įmonių grupėje dirba 490 darbuotojų.

Įkūrėjas ir akcininkas – Aurelijus Rusteika. Prekybos tinklo akcijas planuojama platinti biržoje.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1995-aisiais metais Kaune įsteigta parduotuvė „Skalbimo mašinos“ tapo buities technikos ir elektronikos prekybos tinklo „Topo centras“ pradžia. Atkaklaus darbo bei geranoriško bendradarbiavimo dėka į Lietuvą keliavo žinomiausių prekės ženklų produkcija: „Gorenje“, „Ariston“, „Indesit“, „Bosch“, „Miele“, „Siemens“, „Beko“, „Electrolux“, „Jura“.

2000 metais, švęsdamas penktąjį parduotuvių tinklo gimtadienį, „Topo centras“ savo lentynas papildė garso bei vaizdo technikos prekėmis. Pradėta importuoti žinomiausių gamintojų produkcija: „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „LG“, „Toshiba“, „Samsung“, „Kenwood“, „Philips“ ir kitų garsių prekės ženklų garso bei vaizdo aparatūra.

Netrukus „Topo centre“ pradėta prekyba kompiuterine ir fotografavimo technika, mobiliaisiais telefonais ir jų priedais. Vis gausėjantis prekių asortimentas patenkino nuolat augančius pirkėjų poreikius. Parduotuvėse atsirado „Canon“, „Nikon“, „Olympus“, „Fuji“, „Asus“, „Dell“, „HP“, „Toshiba“, „Nokia“, „Sony Ericsson“ ir kitų gamintojų.

Šiandien „Topo centro“ asortimente yra 570 skirtingų prekinių ženklų produkcija, tiekiama bendradarbiaujant su beveik 200 gamintojų ir pardavėjų iš viso pasaulio.

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Superbrands 2007 įvertinimas.jpeg

2005 m. pastangos ir rezultatai buvo įvertinti ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, kur „Topo centras” buvo paskelbtas geriausiu verslo naujoku ir apdovanotas specialiu „Mercury“ prizu.[2]

2007 m. viename prestižiškiausių tarptautinių konkursų „SUPERBRANDS 2007“ „Topo centro“ vardas buvo pripažintas vienu vertingiausių Lietuvos įmonių prekiniu ženklu.[3]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]