Olympus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Olympus Corporation
オリンパス株式会社
FormaAkcinė bendrovė
PramonėElektronika
Įkurta1919 m. spalio 12 d.
Įkūrėjas (-ai)Takeshi Yamashita
Centrinė būstinėŠindžiuku, Tokijas, Japonija
Svarbiausi darbuotojaiHiroyuki Sasa
(prezidentas ir CEO)
ProdukcijaPreciziniai instrumentai, fotoaparatai, diktofonai, medicininiai endoskopai ir kiti medicininai prietaisai, veido kremai ir plastikiniai stalo reikmenys
Pajamos847 105 mln. jenų (2011 m.)
Darbuotojų39 727 (2011 m.)
Tinklalapiswww.olympus-global.com

„Olympus Corporation“ (jap. オリンパス株式会社 = Orinpasu Kabushiki-gaisha) – Japonijos optikos įrenginių ir reprografijos produktų gamintojas. Būstinė įsikūrusi Šindžiuku (Tokijas), Japonijoje. „Olympus“ priklauso didžioji dalis pasaulio virškinimo trakto endoskopų prekybos rinkos. Bendrovei priklauso apie 70 % rinkos dalis, kurios apskaičiuota vertė siekia 2,5 mlrd. JAV dolerių.

2011 m. bendrovė atleido naujai pasamdytą prezidentą iš Jungtinės Karalystės, kas įplieskė skandalą, kuris savo ruožtu smarkiai sudavė bendrovės akcijų rinkos vertei, kuri nukrito 75 %, ir pasibaigė 11 „Olympus“ direktorių areštavimu bei kitų vadovų įtarimais tariamai užsiimant nusikalstama veikla. Visi jie buvo japonai. Šis skandalas buvo viena didžiausių ir ilgalaikių nuostolių nuslėpimo suktybių Japonijos bendrovių istorijoje.

2012 m. „Olympus“ pranešė mažinsianti darbo jėgą ir uždarysianti apie 40 proc. iš savo 30-ies gamyklų iki 2015 m., kad sumažintų išlaidas, kurios susidarė praradus 117,7 mlrd. jenų (1,5 mlrd. JAV dol.), siekiančias dar paskutinyjį praėjusio amžiaus dešimtmetį.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1971 m. Olympus 35 DC fotoaparatas

„Olympus“ 1919 m. įkūrė Takešis Jamašita (Takeshi Yamashita). Pradžioje ji specializavosi mikroskopų ir termometrų versle. 1921 m. įregistruotas prekinis ženklas „Olympus“.

1923 m. parduotas termometrų gamybos verslas. Kompanija ėmė koncentruotis tiek mikroskopų gamyba. 1934 m. pradėta gaminti optikos įrengimus fotoaparatams. Po dviejų pradėta optikos priemonių ir pirmojo fotoaparato Semi-Olympus I prekyba. 1942 m. bendrovė ėmė specializuotis optikos produktų gamyboje; kompanijos pavadinimas pakeistas į „Takachiho Optical Co., Ltd.“. 1947 m. pervadinta į „Olympus Optical Co., Ltd.“.

2003 m. nuspręsta bendrovei suteikti produktų linijos „Olympus“ pavadinimą, kuris pasirinktas pagerbiant Olimpo kalną – graikų mitologijos dievų buveinę.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]