Tikėjimo žodis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Šventasis Raštas pagrindinė knyga.
Tikėjimo žodžio bažnyčia Pilaitėje

Tikėjimo žodis (TŽ) – savarankiška evangelinė Lietuvos krikščionių bendrija. Bažnyčia Tikėjimo žodis susikūrė 1988 m. spalio 2 d. Vilniuje. Tada apie dvidešimt krikščionių iš skirtingų bažnyčių (sekmininkų, evangelikų-baptistų ir katalikų-charizmininkų) susibūrė į vieną Bažnyčią.

1991 m. spalio 18 d. buvo įregistruotas Biblijos centras Tikėjimo žodis, apjungęs visas TŽ bendruomenes Lietuvoje. 2001 m. Biblijos centro TŽ pavadinimas buvo pakeistas į Krikščionių bendriją Tikėjimo žodis, kuri šiandien vienija 34 Lietuvos Evangelines bažnyčias.

Bendrijos nariai tiki, kad Šventasis Raštas, kiek Senasis tiek ir Naujasis Testamentas yra Dievo įkvėptas žodis, turintis užbaigtą Dievo valios apreiškimą žmonių išgelbėjimo bei tikėjimo klausimais; taip pat pripažįsta visuotinius tikėjimo išpažinimus – Apaštališką, Nikėjos ir Atanazo, – kuriais remiantis artikuliuoja savo tikėjimo išpažinimą, būdingą evangeliškoms bažnyčioms.

Savo misiją TŽ apibūdina kaip: (1) Jėzaus Kristaus garbinimą, skelbiant Jo Evangeliją ir mokant įtikėjusiuosius laikytis Dievo žodžio tiesų, (2) krikščioniškų vertybių diegimą visuomenėje, (3) gailestingumo ir labdaros tarnystę.

Bendrija puoselėja tris krikščioniško dvasingumo kryptis: kontempliatyvią, kognityvią ir karitatyvinę.

  • Kontempliatyvus dvasingumas pabrėžia asmeninį Dievo išgyvenimą. (lot. contemplatio – įsižiūrėjimas; kontempliatyvus – (1) linkęs į apmastymus, sutelkiantis dėmesį į savo vidaus pasaulį; (2) pasyviai stebintis, apmąstantis tikrovę)
  • Kognityvus dvasingumas pabrėžia Šventojo Rašto pažinimą, proto atnaujinimą Dievo žodžiu bei teologinį išsilavinimą. (lot. kognitio – pažinimas)
  • Karitatyvinis dvasingumas pabrėžia gailestingumo tarnystę vargšams ir asocialiems asmenims visuomenėje. (lot. caritas – (1) stygius, trūkumas; (2) gailestingumas, gailestingoji meilė)

TŽ vizija – pažinti Kristų ir Jo pažinimą perteikti kitiems (pagal apaštalo Pauliaus Laišką filipiečiams 3, 8-14).


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Straipsnių serija

Krikščionybė
KrikščionybėChristian cross.svg
KrikščionybėChristian cross.svg
Infolentelė: žiūrėti  aptarti  redaguoti